Rodičia ma nútia chodiť do kostola a zakazujú mi kamaráta

Príspevok v téme: Rodičia ma nútia chodiť do kostola a zakazujú mi kamaráta
PrezivamNezijem

Dobry den, mam 19 rokov ale som este len tretiacka na gympli. Ide o to ze som z krestanskej rodiny. Rodicia sa tak nespravaju ale hrozne vyzaduju aby sme chodili vsetci do kostola. Vzdy som chodila no ako som rástla a nadobudala svoje hodnoty a nazory, rozhodnutia, uvedomila som si ze ja nie som krestanka. Neverim v boha ani v zivot po smrti a rodicia ma nutiq verit. Nerada tam chodim a uz tam nechcem byt posobi to tam na mna smutno a zufalo, to ako spievaju, reči typu že budeme zatratení ak nebudeme takí a takí. Dnes som tam nebola a rodicia mi za to dost vynadali.

Dalsi problem je ze nemozem mat kamarata a uz vobec nie frajera. Pretoze kamarat a frajer u nich znamena niečo ako: ten co ti urobi dieta, vyuzije ta na sex a odkopne. Pritom ja by som nikdy nespala s kamaratom..takze frajera som este nemala a mam len jedneho kamarata o ktorom nevedia pretoze chodime von tajne no to sa už nedá je to dost tazké. Ak som vonku viac ako dve hodiny, vyvolavaju mi nech idem domov. Ja som bola večný domased. Nikdy som nemala kamaratky vzdy som sa nudila doma a vzdy mi na to nadavali ze preco som stale doma. A teraz ked chodim von tak je tiez zle. Uz len aby som sla na vysoku a internat lenze do toho je este daleko a peniaze si setrim práve na školu. Poradte mi ako to dovtedy zvladnut. Citim sa ako v klietke

dalsi

ma 19, je dospela. No a co? To neznamena, ze ma robit vsetko co ju napadne. Clovek v takom veku ma este vela nespravnych nazorov.
Co sa vieruvyznania tyka, neverim, ze sa da nabozenstvo nazvat holubnikom,ze teraz som krestan, šup, uz som neveriaci, šup, uz som budhistom,, a teraz mi budhizmus nepasuje, tak budem islamista :)

Sorry, tym co a ako pises mi prides velmi nezrela, a este by si sa mala riadit rodicmi.

odpoved442

Boze moj vsak uz si dospela, ked tam nechces chodit, tak tam nechod a rodicom vysvetli ze ziju v klame, ze su psychicky chory a najdim im nejakeho dobreho psychiatra, aj ked ani to im asi nepomoze.

Cliattsi

no drzim palce akurat. Este tu bola minule aj tema ako sa vyclenit z katolickej cirkvi. Ludia vselico radili a potom som nasiel toto:
zbohom.net

Cize chod za fararom, nech ta vyradi z katolickej cirkvi a potom povedz rodicom, ze uz nie si katolicka :). Ked ta nezabiju, prezijes.
Do kostola chodit nebudes, uz len do skoly a domov.

PrezivamNezijem

Swift- to nepojde lebo aj brat to tak spravil ze uz nechodi a to ma 28rokov (hej byva s nami z mnohych dovodov) a kazdu nedelu je kvoli tomu krik

Philips- na Pokeci sa volam henriet. Sice tam nejak nechodim ale kludne mozem

Cliattsi ano bola akurat uz neviem ako sa ta tema volala a teraz mam noveho zial jedineho kamarata, ostatnych som stratila lebo sa moc nedalo chodit von

Cliattsi

pamatam si, ty uz si tu raz bola :)
No co ti poradim? Kebyze mas takych 70000 eur, kupis dom a ides prec, robis si co chces. Nie su peniaze, nie je normalny zivot, len stagnacia. Ale uz som sa minule rozpisoval, tak snad niekto iny nieco poradi.

Swift

Takto ťa do kostola fakt nemôžu nútiť a ešte ti zakazovať kamarátov a chodiť von. Asi by som im povedal, že za 2 roky, keď budem na internáte, tak mi už nebudú môcť zakazovať, tak nemá význam mi niečo zakazovať ani dovtedy, je to len zbytočné obmedzovanie slobody a nemôžu ťa nútiť byť veriaca, skús proste odmietať chodiť tam, istú dobu sa budú hnevať, ale časom ich to musí prejsť. Aj by im to bolo dobré vysvetliť, že nemôžu niekomu nanútiť vieru, lebo to sa ani nedá nanútiť.

ped

Oni ťa nemajú čo nútiť, aby si chodila do kostola. Na strane druhej keď si viac vnímavá na energie, čo nie si, tak by si tam načerpala nové energie, keď už nevládzeš, čo ťa netrápi, lebo nemáš také problémy. Keby si bola viac vnímavá, tak by si to všetko vnímala inak. Všetky oči na mňa, ja tu trpím, haló, pomáhajte. Radšej viac používaj rozum a čekuj si toho kamaráta, či len neslintá.