Ľudia, ktorí nikdy nemali partnera/ku

Príspevok v téme: Ľudia, ktorí nikdy nemali partnera/ku
ccleaner24

Táto otázka by mala byť spravodlivo rozdelená na chlapcov a dievčatá ("Ľudia"), ale keďže väčšinou tento problém platí na chalpcov, tak sa pýtam hlavne ich... nevidel som ešte babu, ktorá by v 20 rokoch bola panna...

Ste ten prípad vy, ale poznáte niekoho, kto má viac ako 20 rokov a stále nemal vzťah ani sex a stále sa tomu človeku nedarí? Ako sa tým ten človek vysporiadava?

Mne to už fakt lezie na hlavu, mám 22. nikdy som nemal sex... všetky baby ktoré poznám sú už zadané a tie nezadané ma nechcú... u ma to fakt štve a začína mi to liezť na mozog
Čo mám robiť? Keď sa mi nedarí a nie a nie a nie a nie a nie a nie si nikoho nájsť...
Skúšal som už všetko, skúšal som aj tú známu osvedčenú radu "Nehľadaj a nájdeš"... venoval som sa sám sebe, chodil som medzi ľudí len pre zábavu a nie pre zoznámenie...

Či už sa snažím alebo nesnažím, výsledok je vždy rovnaký....
Preto sa pýtam, ako sa ľudia ktorí toto utrpenie musia zažívať s tým vyrovnávajú? Ako sa mám preprogamovať aby mi nevadilo že nemám sex a partnerku? Čo mám robiť? Skúšal som všetko, mám hobby, mám veľa záujmov s kotrými sa snažím vyplniť čas, ale aj tak to na mňa vždy doľahne a je mi totálne na nič a nechcem ani žiť a všetko sa mi zdá zbytočné a bez zmyslu....

A nie, nechcem to riešiť alkoholom, fetom ani podobnými vecami, pretože viem, že to by mi prinieslo len chvíľkové upokojenie, ale potom by bol môj život zdevastovaný už úplne. Som na tenkej hrane, mám rád alkohol, rád si vypijem a bojím sa aby mi raz nepreskočilo a neuchýlil sa k alkoholu ako prostriedku utíšenia mojich zlých psychických stavov plnúcich z absencie sexuálneho/vzťahového života....

Prečo to vlastne tak je? Prečo nikoho nemám, šak som normálny chalan ako každý iný. Dovolil by som si tvrdiť, že aj lepší než priemer. Tak kde je chyba? Som obeť štatistiky? Neušlo sa na mňa? A ak hej tak ako sa s tým zmieriť sakra ? :((((

SklamanyZoZien

ccleaner24: u mna je to podobne, mam nejake hodnoty, v ktore ani ne, ze som bol vychovavany, ale proste som tak nejak v ne automaticky zacal verit... a potom pridem do skoly a tam same reci o party, ozierani sa, jebani sa (doslova tak o tom spoluziak hovoril) :D Proste ziadna uroven, moralka, nic. No ja som hned vedel, ze toto neni pre mna. A ked si este pozries ake vzory maju dnesne mlade baby... Rytmus apod. No nad tym len rozumny clovek pokruti hlavou a ide radsej dalej za svojim.

SklamanyZoZien

Zase v IT to neni az take ruzove, ako sa hovori. Iteckari maju len o trochu vacsie platy ako priemer Slovenska. Pokial Iteckar nema vlastnu firmu tak nie je ziadny bohac... Priemerny iteckar ma tiez dlhy, hypoteky, aj ked mozno sa mu dycha trochu lepsie ako obycajnemu robotnikovi s este mensim platom.

ccleaner24

Inak môj problém bude asi aj to, že možno sa tomu sám nevedeomo vyhýbam... Nechem zažiť bolesť z rozchodu a preto žiadny vzťah nemám... vedome si hovorím že chcem a racionalizujem si dôvody prečo ho nemám.

Ale myslím si, že to asi bude ten problém, že si dostatočne neverím a mám až príliš morálne predstavy čo sa týka vzťahov.... totiž: predstavujem si to tak, že si nájdem babu, s ktorou sa budeme vzájomne milovať, založíme si rodinu a budeme spolu žiť až do konca života.... ale tak to dnes už vôbec nefunguje, a to mi dosť vadí proste, ja si asi nedokážem pripustiť fakt, že vzťahy už nie sú to čo bývali a keď človeka dnes jeho partner po pár rokoch prestane baviť tak sa naňho vykašle, rozvedie sa a ide do ďalšieho vzťahu... ja toto proste nedokážem pochopiť, a nedokážem si predstaviť že by som išiel do vzťahu s babou s tým že by som si bol vedomý toho, že za pár rokov sa to skončí.

Viete, ja mám rodičov, ktorí tiež dosť neskoro prišli o panictvo (otec 22 alebo 23 neviem presne) a v tom duchu ma tiež vychovávali a to sa proste do dnešného sveta plného promiskuity nehodí...

Hmmm.... takže keď nad tým takto uvažujem, tak práve moje vštiepené hodnoty sú ten dôvod prečo nikoho nemám a ani som nikdy nemal - totiž nikdy som nenašiel babu, ktorá by bola schopná brať vzťah dostatočne vážne a prijať aj zlé veci a nie len "v dobrom"...

Po prečítaní toho čo som napísal si teraz lepšie rozumiem a utvrdilo ma to v tom, čo som spomínal, že sa proste musím zmieriť so samotou aj keď je to ťažké a budem mať kvôli tomu ťažké srdce na ženy....

%Ciže ako som už písal - nenaučil som sa byť grázlom, nedokážem proste len tak opustiť milovanú osobu a to je môj problém. V dnešnej dobe sa taký človek, ktorý je schopný niekoho bezpodmienečne milovať nazývaný "loserom" a "zúfalcom" alebo "beznádejným romantikom".

Lea1231

Ja si osobne nemyslím, že ženy nechcú ITečkárov. Práveže väčšina žien chce niekoho, kto sa o ňu postará ( nemyslím drahé dovolenky, šperky a ine hovadiny) , ale len jednoducho niekoho s ktorým si bude mocť zalozit rodinu a žit ako normálny človek, nie z výplaty do výplaty a dlhov ( samozrejme hovorim o normálnych ženach, nie o zlatokopach). A toto vie dosť ITčkarov ponuknut. Ja čo mám v okolí mužov alebo aj kamaratov ITečkarov, tak na nich sa doslova ženy lepia a ver mi , nie je to len ich vzhľad . Ale celkove vystupovanie, charizmstickosť a pravdepodobne tá vidina lepšieho života.

SklamanyZoZien

ccleaner24: študujem aj pracujem v IT, a to je ďalší problém. Keď žene poviem, že robím IT tak ju to vobec nezaujme. Oni chcu proste futbalistov s nagelovanými vláskami. Pocitace ich vobec nezaujimaju, hlavne, ze spusta dievcat ked sedi v buse, alebo niekde vonku, tak v kuse čumia do mobilu, ani len pohlad na sekundu od toho neodtrhnu. Šak treba pozerat fotky na instagrame neee? :D

ivobrick

Pre sklamany; ked nechces dat fotku fajn. Ale potom ti nikto neporadi.
Okuliarmi mi neargumentuj - ak v nich vyzeras zle to znamena ze ti ich vyberal amater. Nepostuj videa kde je nejaky troll zo 70tych rokov vo velkom svetri, lenonkach, bukerom na hlave ako zo smetiska, zhrbeny ako hadica.

Vsetky tie veci sa daju poriesit, to by si vsak musel chciet.

Kontr0lor

Toto nikam nevedie, obe strany majú svoju pravdu a riešenie v nedohľadne.

To ako sa vnútorne cítime ovlivňuje všetko. Ak sa cítime sebavedomo, vyrovnane, šťastne tak takto aj navonok pôsobíme. Pohyby, reč, chôdza, reakcie všetko na tom závisí.

Ak sa naopak cítime zle, pociťujeme úzkosť, hnev, cítime sa slabí, tak takto aj pôsobíme. Reč je neistá, všetko nás rozhnevá, sme nahnevaní na ľudí okolo nás, nič nás nerobí šťastnými. Chôdza je grambľavá, pohyby neisté. Nie sme otvorený a prístupný dialógu. Takýto človek môže len ťažko niekoho zaujať.

Ja mám teraz tiež divné obdobie, ráno sa najem a idem do práce. Cítim sa mizerne presne ako som opísal zle pocity. V robote som na každého nahnevaný a vo všetkom som taký spomalený. Ale postupom dňa okolo obedu sa to začína meniť. Niekedy potom čo sa naobedujem. Príde dobrá nálada , hneď sa mi aj darí, pohyby a reč sa zlepšia a celkovo sa cítim sebaistejšie.

Ono VŽDY je treba najprv vyriešiť sám seba, inak nič nebude. Veď čo by sme aj robili so ženou, keď sme psychicky rozbití. Depresívni, labilní, proste zničení. Šak by som sa s ňou ani nedokázal ráno rozprávať, by ma poslala kade ľahšie :D

Ono je to ťažké lebo nikto si to nechce priznať, ale naozaj nezáleží na tom ako vyzeráme, či sme chudí alebo tučnejší. Veď dokonca aj ľudia so zdravotným postihnutím si nájdu partnera. Samozrejme nie nejakú modelku ale sebe primeranú. Tam už ide skôr o to že keď chceme krajšiu, sebaistejšiu ženu musíme aj my sa niekam posunúť. Všetko je to v hlave a v tom ako sa vnútorne cítime, či pociťujeme chcenie a prázdnotu alebo šťastie a vyrovnanosť.

Ja tiež ešte nikoho nemal, pretože som nedokázal zatiaľ zmeniť svoje vnútro, myšlienky, pocity a podobne. Sociálna fóbia ma dosť ubíja. Ale začal som navštevovať psychologičku a uvidíme čo z toho bude.

Inak mrknite na zaujímavú knižku: ulozto.cz

je tam toho strašne veľa o čom píšem, ako vlastne zvládať sociálnu stránku života, je tam aj o sociálnej fóbii a podobne

Zbytocnooost

Mrauka- suhlasim so vsetkym co si napissla.
Vyplakavat vam nepomoze a ked zena vyciti ze ste zufali tak vas pravdepodobne chciet nebude