Ľudia, ktorí nikdy nemali partnera/ku

Príspevok v téme: Ľudia, ktorí nikdy nemali partnera/ku
ccleaner24

Táto otázka by mala byť spravodlivo rozdelená na chlapcov a dievčatá ("Ľudia"), ale keďže väčšinou tento problém platí na chalpcov, tak sa pýtam hlavne ich... nevidel som ešte babu, ktorá by v 20 rokoch bola panna...

Ste ten prípad vy, ale poznáte niekoho, kto má viac ako 20 rokov a stále nemal vzťah ani sex a stále sa tomu človeku nedarí? Ako sa tým ten človek vysporiadava?

Mne to už fakt lezie na hlavu, mám 22. nikdy som nemal sex... všetky baby ktoré poznám sú už zadané a tie nezadané ma nechcú... u ma to fakt štve a začína mi to liezť na mozog
Čo mám robiť? Keď sa mi nedarí a nie a nie a nie a nie a nie a nie si nikoho nájsť...
Skúšal som už všetko, skúšal som aj tú známu osvedčenú radu "Nehľadaj a nájdeš"... venoval som sa sám sebe, chodil som medzi ľudí len pre zábavu a nie pre zoznámenie...

Či už sa snažím alebo nesnažím, výsledok je vždy rovnaký....
Preto sa pýtam, ako sa ľudia ktorí toto utrpenie musia zažívať s tým vyrovnávajú? Ako sa mám preprogamovať aby mi nevadilo že nemám sex a partnerku? Čo mám robiť? Skúšal som všetko, mám hobby, mám veľa záujmov s kotrými sa snažím vyplniť čas, ale aj tak to na mňa vždy doľahne a je mi totálne na nič a nechcem ani žiť a všetko sa mi zdá zbytočné a bez zmyslu....

A nie, nechcem to riešiť alkoholom, fetom ani podobnými vecami, pretože viem, že to by mi prinieslo len chvíľkové upokojenie, ale potom by bol môj život zdevastovaný už úplne. Som na tenkej hrane, mám rád alkohol, rád si vypijem a bojím sa aby mi raz nepreskočilo a neuchýlil sa k alkoholu ako prostriedku utíšenia mojich zlých psychických stavov plnúcich z absencie sexuálneho/vzťahového života....

Prečo to vlastne tak je? Prečo nikoho nemám, šak som normálny chalan ako každý iný. Dovolil by som si tvrdiť, že aj lepší než priemer. Tak kde je chyba? Som obeť štatistiky? Neušlo sa na mňa? A ak hej tak ako sa s tým zmieriť sakra ? :((((

Andy_Ruiz

Nemoze mat predsa kazdy partnera a kazdy potom by chcel mat deti a bolo by to ako v Cine, by sme sa premnozili, ekonomika by to nezvladla , vycerpali by sme zdroje a nastal by hladomor. Svet musi byt vyvazeny.

Zuzulik8

Fakir to nie je o tom kolko mas cm a kg ci mas pocit ze len muzi 180/90 maju vztahy? To je o tom ako sa spravas k zenam. Muz moze byt skaredsi od certa a niekoho si najde.

Fakir

Ahojte . Ja myslím, že ste na tom ešte dobre oproti mne . Ja mam 34 a nemal som nikdy priatelku ani nic podobne.kamosky hovoria, ze to je moja vina. Ze zle hladam a ze mam smolu. Neviem ja uz som sa tolko snazil všetkými sposobmi a nic nezabralo. Proste ked clovek nema 180 a viac 90 kg a nezaraba nema sancu pokial nie je naozaj nejako zaujímavý chrizmaticky alebo tajomny alebo uplna nula hovado. Pritom sa pokladam za pracujuceho samostatneho cloveka so vseobecnym rozhladom. Samozrejme toto sa neda hovorit babam. To je hned ohen na streche ze hadzem vsetky do jedneho vreca. Takze som sa na to vykaslal a snazim sa zmieriť s tym ze budem sam. Myslim ze sa o tom nehovori ale takych lidi je viac.

HlavuHore

Najdôležitejšie je byť mužom. Tak ako nás mužov priťahuje ženskosť, tak aj ženy priťahuje mužskosť. Je dôležité žiť podľa hodnôt. Čiže nerozumiem tomu, keď tu niektorí píšete, že túžba po trvalom vzťahu sa do tejto doby nehodí. Prečo nie? Nie je to náhodou to, po čom túži každý človek? Muž je bojovný, dokáže sa postarať, dokáže niesť zodpovednosť, snaží sa zlepšovať, dá sa o neho oprieť, poskytuje ochranu (nie, nemusí mať 120 kg a 40 cm biceps no to neznamená, že sa nesnaží zlepšovať aj svoju fyzickú stránku), dokáže viesť, taktiež nie je tvrdohlavé tupelo a počúva ostatných a ak majú pravdu, je ochotný zmeniť svoje rozhodnutia, názory atď. Muž je ten, ktorý je povolaný bojovať (za pravdu, za lásku, za mier atď.) Svojou silou (fyzickou, psychickou) dokáže vytvárať bezpečné prostredie pre tých, ktorí sú v jeho okolí a umožňuje im tak byť samím sebou. A v prvom rade dokáže milovať.

Stačí sa pozrieť na filmy, knihy. Čo myslíte, prečo sú hrdinovia vykreslení tak, ako sú? Nebojácni, nápomocní, odhodlaní atď.? Pretože takýchto ľudí svet potrebuje. Slabší potrebujú ochranu silnejších, dokým sa sami nestanú silnými. Deti a mladí potrebujú vzor. A tiež potrebujú ukázať, že za správne sa oplatí bojovať a nie ustúpiť lži, pretože je rozšírená. Ženy potrebujú muža, ktorý si všíma ich krásu - a zase použijem slovko nie :) nie, nie je to len fyzická krása a neznamená to otáčanie sa za každou ženou na ulici, ktorá má krátku sukňu, výstrih... Iste, muž je na krásu veľmi vnímavý ale taktiež sa musí vedieť ovládať. Prvému pohľadu nezabránime (predsa sa pozrieme, kto to kráča pred nami a môže sa nám páčiť) no to, či sa pozrieme druhýkrát a budeme zízať na zadok, tomu zabrániť môžme. Čo myslíte, ako sa asi cíti žena po vašom boku, keď vidí, ako sa pozeráte po iných ženách? Ako sa cítite vy sami? Necítite sa trochu divne? Že ste nachvíľu zahrali "mimo pravidiel"? A taktiež tá žena, po ktorej čumíte, čo jej týmto odkazujete? Môže to byť napríklad to, že sa stačí starať o svoje telo a získa si tým srdce muža. A taktiež môžte byť v jej očiach ako slabí jedinci, ktorí sa jej nedokážu pozerať do očí bez toho, aby po prvej sekunde skĺzli dolu. Ak ste nezadaní, predstavte si, že po tom, čo vás uvidí ako si obzeráte jej telo, sa jej prihovoríte a ste na ňu milí. Čo jej môže napadnúť? Napríklad pochybnosť o tom, či si vôbec všímate jej charakter, vlastnosti, osobnosť. Či to nie je len o jej tele.

Aj toto znamená byť mužom.

Riešite tu tiež veci ako informatik versus opravár. Muž sa snaží zarobiť, uživiť seba, rodinu, ak to nejde v doterajšej práci, snaží sa zistiť príčinu, zlepšiť sa alebo zmeniť prácu. Čiže strach, výhovorky, lenivosť tu nie sú na mieste. Nemusíte mať peniaze, ide skôr o ten postoj. Že sa snažíte, nestagnujete, ak to nejde takto, skúsite inak. Samozrejme v rámci hodnôt. A myslím, že s takýmto prístupom sa dá všade uspieť.

Čo sa týka mňa, tiež som nezadaný. Neplačem však nad tým ale snažím sa byť lepšou verziou samého seba a taktiež byť iniciatívny.

Asi toľko odo mňa. Máte na to ;)

Kontr0lor

V prvom rade je si treba uvedomiť že problém je v nás nie v opačnom pohlaví. Vždy tu niečo je čo to spôsobí, je treba to nájsť a pokúsiť sa to napraviť. Vždy to ale znamená vystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

Najčastejšie je to psychika, my by sme aj chceli ale hlava nepustí, a vôľou to nevieme poraziť. Často stojí za všetkým sociálna úzkosť. Taký človek je často sám, má nižšie vzdelanie, nižší plat, nízku kvalitu života. Je to taký začarovaný kruh. Samotná úzkosť nedovoľuje tú úzkosť riešiť.

Treba dávať pozor na to ako čas letí, lebo ak je to len v hlave a my to neprekonáme tak si to budeme v budúcnosti vyčítať a budeme na tom ešte horšie. Mne je 23 a zatiaľ som priateľku nemal. Svoj život som začal meniť v 22 rokoch a v podstate aj keď som veľmi sociálne pokročil ale v tejto oblasti sa zatiaľ nič nezmenilo.

SklamanyZoZien

Colver: niekto moze byt tupec co cely zivot kope do lopty, ale zeny sa okolo neho tocia ako hviezdy okolo ciernej diery, lebo vyzera dobre. Alebo ten kriminalnik co ho niekde v USA zatkli, zverejnili fotku a zeny sa isli zbesniet :D Teraz je z neho model. Takze toto nie je o socialnej interakcii, on nepovedal ani slovo, je to cisto o vyzore.

Colver

ccleaner24 ale hlavne SklamanyZoZien po precitani vasich poslednych prispevkov mi je to uplne jasne. Treba si najprv spravit poriadok v hlave. Inak neviem, mozete byt kludne na spektre, aspon podla toho co pisete, tak ste bud riadni tutmaci alebo sa jedna o Aspergerov syndrom. Ak by ste nahodou nevedeli, tak jednou z hlavnych crt je absencia intuicie v oblasti socialnej interakcie a komunikacie. S tym bohuzial vela nenarobite, liek na to neexistuje. Hlavne ty, SklamanyZoZien si musis uvedomit, ze ked hovoris "zeny" tak sa nejedna o nejaku jednu kolektivnu entitu, ktora funguje stale na rovnakom principe, ale jedna sa o individualne osoby. Ano, existuju urcite stereotypy, ale rady typu "ako na zeny" a skatulkovanie vo vseobecnosti je len strata casu.

SklamanyZoZien

Akože jasné zaleži od pozicie a praxe, niektorí maju aj 2x viac ako je priemer, aj viac... ale napr. teraz zvyšovali platy v Lidli tušim, že na asi 800-900 eur a ver tomu, že niektorí itečkari zarabaju toľko, možno len o niečo viac :D Ja som IT neštudoval, ale dostal som sa tam nahodou. Nechcem sa sťažovať, to určite nie, ale proste profesia na balenie bab to neni :D A aj keď budem v buducnosti zarabať viac a viac, tak čo z toho keď nebudem mat rodinu, možem všetko hadzať do svojích hobby. A potom mi budú zase nadávať, že nevenujem dostatočnú pozornosť ženám, že ich neoslovujem :D

ccleaner24

Kamo, to je ale blbé že ITčkar má len o niečo naviac ako iní robotníci... si zober koľko úsilia a aj talentu musí mať človek aby vôbec niečo také vyštudoval - hlavne logické myslenie, matematika, dlhé hodiny sedieť za PC a riešiť problémy... fakt, it je dosť ťažký odbor by som povedal, len pre najlepších.

Ja sa nevenujem itčku bohužiaľ aj keď som chcel.... zistil som, že sa na to nehodím ,nemám na to dsotatočné myslenie a zapálenie pre vec...

Ale môžeš si založiť vlastnú firmu a zarábať viac :D Si single, máš kopu času, takže si myslím, že práve v tom by si bol vynikajúci... čas je neskutočne cenný kapitál, to je aspoň jedna z výhod single života, čas a peniaze... ale všetko ostanté je na kkt a treba si na to zvyknúť, verím že postupom času si zvyknem a budem spokojnejší zo životom a nebudem sa trápiť kvôli tomu že nemám parterku... aj tak väčšina žien dnes za to nestojí