Nadisiel ten spravny cas

Príspevok v téme: Nadisiel ten spravny cas
Kaido

Takze lucim sa s vami vsetkymi, dakujem za rady niektorym uzivatelom, no moj zdravotny stav uz dospel do bodu, kedy je jasne ze smrt bude pre mna vykupenim. Rozlucim sa s priatelmi za tieto dni, rodine necham odkaz a uz ma tu nic nedrzi. Prajem vam stastne zivoty plne lasky, naplnenia, vztahov, zdravia a vsetky tie veci co som ja nikdy nezazil, vazte si zdravie , pretoze je to najlepsia vec aku clovek ma.

Janulka82

Myslim, ze je este medzi nami, pridaval prispevok v skupine antidepresiva, teda pokial pod menom vystupuje jedna a ta ista osoba :-*

Cliattsi

Kaido vôbec si mi nenapísal na email. dokonca som aj išiel cez Nové Mesto NV. Plánoval som ti to aj doniesť.
Ale keďže nepíšeš, ani sa nehlásiš, mám pocit, že už si asi mŕtvy. Čo by bolo podľa mňa škoda.
Ak si ešte nažive, skús sa ešte ozvať. Lebo neviem, čo si mám myslieť.
Zadarmo som ti to chcel doniesť.

Moireal

Cliatsi, ja teda niesom odbornik, tipujem ze sme na tom podobne s citanim o zdravi cez anglicke clanky, blogy a vselico mozne.

Extraktom z pecene som oznacila pecen ako doplnok vyzivy. Je to v tabletkach vysuseny extrakt z hovadzej pecienky. Pecienka je prirodzene jedno z najvyzivnejsich jedal. V tuku rozpustne vitaminy A; D, E, K su pre nas vlemi dolezite a cez pecen su najlahsie vstrebatelne. Rastlinne zdroje nam nedaju tolko kolko potrebujeme a casto maju inu formu co sa sotva vstrebe. Citala som, ze sme vlastne to co vstrebeme.
Dobry zdroj pecene je napr. perfect dessicated liver . Najdes cez google, lebo link by mi tu aj tak zmazali.

NIektorymi ludom zmizli vdaka uzivaniu pecene aj tie tzv. pecenove skvrny, ktore vytlacaju cez kozu zoxidovane rastlinne tuky , omega 6 a pod. A maju viac energie, imunita je lepsie, zrak je lepsi, kosti a tvorba kolagenu, aj na zubne kazdy su tieto vitaminy dolezite. Aj na akne to pomaha, prave kvoli prirodnemu zdroju vitaminu a a nie syntetickemu ktory moze byt v istych davkach nebezpecny.

Ak vies po anglicky, co asi vies,skus si o tom cosi prestudovat a uvidis ze je to naozaj superfood.

Cliattsi

Moireal- asi si to nepomenovala dobre...."extrakt z pecene"? To je co?
A "superfood vitaminov" - mala si na mysli ako vitaminove doplnky?

A nevies mi nahodou objasnit, preco to vznika (steatoza)? To ma velmi zaujima.

A este som mal otazku jednu pre teba tu: www.zdravie.sk Diky.

Cliattsi

Moireal- asi si to nepomenovala dobre...."extrakt z pecene"? To je co?
A "superfood vitaminov" - mala si na mysli ako vitaminove doplnky?

A nevies mi nahodou objasnit, preco to vznika (steatoza)? To ma velmi zaujima.

A este som mal otazku jednu pre teba tu: www.zdravie.sk Diky.

Moireal

Ja len ze na stukovatenie pecene je dobre uzivat extrakt z pecene a este je to aj superfood vstrebatelnych vitaminov a, d, e, k.

Cliattsi

Ano Ja mam aj tu istu knihu od Malachova.
Je dobra.
A hovoril som aj svojmu lekarovi o tom, ze chcem ist na dlhodobejsiu hladovku. Varoval ma pred tym, lebo by som vraj mal byt pid lekarskou kontrolou.
Ale co podstatne mi povedal je to, ze moze vraj vzniknut STEATOZA PEČENE. Ja to celkom nepoznam, preco to vznika, ale myslim si, ze je to tym, ze ked su v organizme tie usadeniny, a odpadove latky, tak ich pecen tiez musi urc. sposobom vylucit. Ale neviem nie som odbornik.
Ale ide o to, ze vraj pecen moze stukovatiet a tym sa poskodit. Aj som o tom cital na internete, ze tam to riziko je. Aj anorektickam to vraj hrozi.

Aj ja som chcel vyliecit psych. problemy- hlavne strach z ludi. Mozno docasne to bude posobit :).

Inak klystir odporuca aj Malchov. Ale Tak ako pise on, su lekari, kt. ho nerobia.

Co sa tyka prehanacich cajov- daj si na to pozor, lebo vraj by sa mohlo stat, ze tvoje creva by mohli "zleniviet" a prestali by posuvat nestravene zvysky von. Aby si nahodou potom nemal problemy so zapchou! Ale niekt. zdroje tvrdia,ze to nie je potvrdene. Ale ja by som si daval pozor. Hlavne na senna čaj. Na to ma upozornila lekarnicka v lekarni.

Ale mam taky jeden ovocny pre deti.

O lunarnych cykloch som cital. Len v tej knihe Malachova. Myslim ze to moze fungovat, nastudovane to moc nemam a pri hladovke som podla toho ani neisiel.

Este by ma zaujimalo, ked na to pojdes, tak co sa ti vyliecilo. Psychika a tak. A ci mas nahodou aj nejake bolesti - ci aj to prejde. Lebo ja mam. Tiez chcem ist na tu tyzdnovku.

Mozes napisat na cliattsi@azet.sk.
Dufam, ze na tom maili budes dostupny (jakubko5555@centrum.sk)

Mozes mi aj tykat.