Zlatá žila

Príspevok v téme: Zlatá žila
anonym_877

mam mini problem. po velkej potrebe ma hrozne boli konecnik. je to trosku blbe, ked o tom pisem. ale uz som aj riadne krvacala. co mam robit? k lekarovi sa aj bojim aj hanbim ist. moja mama bola operovana na zlatu zilu. aj brat krvacal a isiel k lekarovi a ono to preslo. ale ako hovorim, tak sa hanbim tam ist. to vysetrenie vraj bolo riadne neprijemne a ze to bolelo. co je to vlastne zlata zila? moze sa aj mne nieco stat, ked nepojdem k lekarovi? ak ano, tak co sa mi moze stat? moze to ovplyvnit moje buduce povolanie maminy? je to vysetrenie criev? poradte mi, prosim, co mam robit. naposledy som bola na "velkej potrebe" pred par dnami a teraz to boli a este neprestalo. bojim sa.

anonym_877

prepanajana a neexistuje nejaka ina moznost? ja to skusim s tymi potravinami. horsie u mna je to ELLA, ze uz krvacam asi 3. alebo 4. krat. jooooooooooooooooooooooooooooooj. nechcem. hrozne sa bojim. nenavidim bolest. a to uz preto, lebo s mojimi zdravotnymi problemami som si jej uzila viac nez dost. aj ked som sa naucila bolesti trosku celit, ale to je uz nad moje sily. uz len slovo "hemoroidy" mi nahana strach. a to som este nebola u lekara. :o(

Niva

Takmer som zabudol.
Pekne a prijemne Vianoce, Anonymka, ako aj ostatnym.:-)))
Problemy sa vyriesia a všetko má šancu dostať sa do lepšej roviny.
Stavíš sa? :-)

Niva

Zlatej žily, alebo hemoroidov, sa netreba báť alebo sa za ne hanbiť, ale ich treba liečiť.
Lekára navštív, robí sa vyšetrenie cez konečník, aby sa preskúmal rozsah ochorenia. Dá sa to zvládnuť, aj keď to kus bolí.
Zlatá žila vzniká znečistením hrubého čreva, oslabením žilovej steny a svalstva panvového dna.
Treba dbať na pravidelnú stolicu, snažiť sa o jej zmäkčovanie, vylúčiť potraviny s tvrdými, nestrávyteľnými zvyškami.
Veľa tekutín, ovocie vrátane sušeného (figy, slivky), kompótov, med, ľanové semienko, zeleninu (dobre postrúhať lebo dobre požuť), brušné dýchanie- to všetko zmäkčuje a zrieďuje stolicu.
Určite treba vynechať mlieko a syry, mäso, čokoládu, ban8nz, čierny a zelený čaj, kávu… aspoň na čas, to zhusťuje stolicu
Po každej stolici je dobré opláchnuť konečník a natrieť masťou albo do konečníka zaviesť čípky, v lekárni poradia, aké. Tým sa žily v konečníku stanú pružnejšie a potom tak pri stolici nepraskajú.
Ak hemoroidy nekrvácajú, treba posilňovať panvové dno:
- Ľahni si na brucho
- Stiahni sedacie svaly a konečník
- Vydrž takto cca 5-7 sekúnd a povoľ svaly aj konečník
- Nechať uvolnené 5-10 s
- Opakovať 10,20 aj viac krát, ako Ti bude silnieť svalstvo.
Ďalší, dobrý cvik:
- ľah na chrbte, zohnúť kolená, zdvihnúť panvu, stiahnuť zadok aj konečník, položiť, zdvihnúť, stiahnuť, položiť, toľkokrát, ako vydržíš
- Panvové svalstvo často ochabuje zo sedacieho zamestnania alebo štýlu života.

Dolná časť hrubého čreva sa dobre prečisťuje ovocnými šťavami, na čele s jablkovou šťavou (doma pripravenou)

Liečenie hemoroidov si vyžaduje trpezlivosť, ale dá sa to zvládnuť.
Na rýchle vyvolanie stolice sa napi 2 dcl teplej vody a pokús si pomasírovať rukou črevá.
Toto skús 2-3x.
Skúsila si preháňadlá?
Ak to nepomáha, a nebola si na záchode niekoľko dní pri normálnom príjme potravy, je nevyhnutné ihneď navštíviť lekára.
Ale doporučujem lekára navštíviť tak či tak.
Hanbu daj na bok! Všetko, čo postretne človeka, je ľudské a lekári to aj tak berú.
Toto je pre nich medicínsky problém a Tebe ho v prípade potreby určite pomôžu vyriešiť!

janík

najjednodukšie by bolo "zohnaď" akupunktúru a pomocou nej hemeroidy vyliečiť.Obyčajne stačí jedno sedenie u mladých,u starších 1-3 sedenia a žiadná hanba,lebo sa ani nevyzliekaš napicháva sa to väčšinou na končatinách

ELLA

Ahoj,nie je treba báť sa lekára,tobôž nie hanbiť sa.Mala som podobné problémy až na to,že som nekrvácala. V lekárni dostať kúpiť bez receptu masť pod menom FAKTU.Výborne pomôže a odporúčam ti ju zakúpiť.Hlavne ale treba starať sa o pravidelnú defekáciu,to znamená,piť veľa takutín,jesť hodne ovocia .Pomáhajú veľmi aj sušené slivky ako aj kompót z nich.Ak by to nepomôhlo,tak čím skôr treba vyhľadať lekársku pomoc.!