Zlatá žila

Príspevok v téme: Zlatá žila
anonym_877

mam mini problem. po velkej potrebe ma hrozne boli konecnik. je to trosku blbe, ked o tom pisem. ale uz som aj riadne krvacala. co mam robit? k lekarovi sa aj bojim aj hanbim ist. moja mama bola operovana na zlatu zilu. aj brat krvacal a isiel k lekarovi a ono to preslo. ale ako hovorim, tak sa hanbim tam ist. to vysetrenie vraj bolo riadne neprijemne a ze to bolelo. co je to vlastne zlata zila? moze sa aj mne nieco stat, ked nepojdem k lekarovi? ak ano, tak co sa mi moze stat? moze to ovplyvnit moje buduce povolanie maminy? je to vysetrenie criev? poradte mi, prosim, co mam robit. naposledy som bola na "velkej potrebe" pred par dnami a teraz to boli a este neprestalo. bojim sa.

Tinuskalika

Ak sa hanbíte ísť k doktorovi treba prežiť aspoň návštevu lekárne a poradenie sa s lekárničkou, ak je to vážnejšie a bolestivé samoliečba nepomôže, treba nejaké lieky a maste na to. Priateľovi na hemoroidy zabral hemostop gél, tiež ho to neskutočne bolelo, nemohol obsedieť a hemostop mu zmiernil bolesť a do mesiaca ich vyliečil. K doktorovi nakoniec nemusel ísť

anelka

Posledný rok už u ná v rodine nemáme problém so zlatou žilou, stačí si len po každej veľkej potrebe poriadne osprchovať konečník studenou sprchou, je to len otázka zvyku ale na mňa to pôsobí ako tá najlepšia mastička,....teda odkedy toto praktizujem nepoužívam žiadne mastičky ani čípky, naozaj to vrelo odporúčam.

Baku

Dobry den mna trapia hemeoridy ket idem na velku potrebu strasne mna boly dakedy nemozem to us zvladnut tu boles mam ties krv na papjery lenze nie stale mna hnet to prejde strasne sa bijim ist na opreraciu

Anonim 358

Dobrý deň, mám taký problém keď po vyprazdnovani mi ide krv. Ale nie vždy iba po veľkej stolici. Ja si osobne že to až také zle nieje ako čítam od ostatných. V škole mi o tom učiteľka hovorila že sú na to šeliake maste. Čítam to aj tu že sú na to maste ale aj čipky. Tak prosím poraďte mi nijako.

Lenďo

Dobrý deň chcel by som sa opýtať praskol mi hemoroid pri konečníku dosť to krváca a neviem čo s tým mám robiť mám ísť k doktorovi alebo sa to samé zahoji a zmizne? Poradte prosím odpíšte mi na email prosím vďaka!

Eva Evanzova

ja mam 13 rokov a som mala ties take problemy ako vy niektory a neviem co to bolo lebo ked si vikonala velku potrebu a si nasla malu bodku tak to mozno ti praskla zilka ale ked vecsie tak neviem lebo menstruacia je s predku ved viete......Hermi klystír je dobré pred zavádzaním do konečníka natrieť vazelinou. Vtedy sa určite nemôže nič stať.

..........................................................................

neviem ale keby ste maly to..... menzes tak to je uplne nieco ine a ked by ste mali mat tak sa radsej nenachladte bude to velmi velke bolesti

anonymak33

mam 14 rokov,a pri vyprázdňovaní ma trápia hrozné bolesti a krvácanie.. mám pocit ako by sa mi trhal konečník,alebo niečo také. neviem čo mám robiť už som to raz mala keď som bola menšia,ale teraz to už dlho neprestáva. musím ísť k lekárovi,alebo mi stačí kúpiť si nejaký krém alebo niečo. už som fakt zúfalá rozmýšľala som už aj nad tým že prestanem jesť

Ami_32

Zlatá žila, teda hemoroidy, sú vlastne opuchnuté a zapálené žily v oblasti konečníka. Tým, že na záchode tlačíš ich dráždiš a môžu prasknúť alebo sa porušiť a výsledkom je krv na papieri. Keď ich nebudeš liečiť môže to dospieť až do štádia, kedy sa ti nebudú dať zatlačiť dovnútra. Ak máš strach ísť k lekárovi, kúp si v lekárni Diosminol. Sú to výživové doplnky a účinkujú priamo na postihnuté cievy. Maste a čapíky ti pomôžu len lokálne.