Zlatá žila

Príspevok v téme: Zlatá žila
anonym_877

mam mini problem. po velkej potrebe ma hrozne boli konecnik. je to trosku blbe, ked o tom pisem. ale uz som aj riadne krvacala. co mam robit? k lekarovi sa aj bojim aj hanbim ist. moja mama bola operovana na zlatu zilu. aj brat krvacal a isiel k lekarovi a ono to preslo. ale ako hovorim, tak sa hanbim tam ist. to vysetrenie vraj bolo riadne neprijemne a ze to bolelo. co je to vlastne zlata zila? moze sa aj mne nieco stat, ked nepojdem k lekarovi? ak ano, tak co sa mi moze stat? moze to ovplyvnit moje buduce povolanie maminy? je to vysetrenie criev? poradte mi, prosim, co mam robit. naposledy som bola na "velkej potrebe" pred par dnami a teraz to boli a este neprestalo. bojim sa.

mjanik

hemeroidy ide výborne liečiť akupunktúrou,vyklenutie(vybehnutie) konečníka tiež-tu ide o špatne pracujúcu slezinu,ona má v pracovnej náplni udržovať konečník v správnej polohe( aj iné orgány)To znamená posilniť akupunktúrou slezinu a stav sa dostane do normy-čím rýchlejšie to urobíte,tým skôr sa zbavíte nepríjemnosti

Ivka 1

Riadne si poumývaj konečník, daj na prst trošku indulóny a skús si vybehnutú čať konečníka zatlačiť späť.
Dobrý je aj kúpeľ v odvare z dubovej kôry. Ak to nepôjde, choď k lekárovi.

RNG

Ako som uviedol uz viackrat v podobnych temach, od otca ktory mal zlatu zilu vyse 50 rokov a pravidelne po stolici si cistil a mastil tu oblast, robim to iste aj ja uz vyse 25 rokov s uspechom.
Vzdy pouzivam trochu kremu(podla moznosti hojiveho, s obsahom olivoveho a kokosoveho oleja, ale aj obycajny tekuty krem na ruky je lepsi, ako suchy skrablavy papier.

vierka1

Dobry deň, ja som po gynekologickej operacii, mam hemoroidy, po klistýre a po prvej stolici ma hrozne začalo bolieť pri konečníku. Ani ma nebolia tie výrastky, ani nekrvácam, ale tesne nad otvorom konečnika sa mi urobila taká zdúrenina pod kožou a po stolici je to hrozna bolesť, ktorá trvá asi pol hodiny, keď si dám mastičku, potom to dajako prejde po hodine. Normálne mám strach ísť na wc. Dá sa to vyliečiť samoliečbou, alebo treba ísť lekárovi, čo by som teda naozaj nechcela, aby som musela chodiť zase po chirurgoch či iných odborníkoch. Dakujem.

biker

Zdravim Vas, mam 18 rokov, a pred vcersom sa mi pri konecniku spravila taka malicka akoby biela bublinka ! Neviem co to je ! Hambi sa to opytat rodicov a lekarov prosim napiste svoj nazor. Nekrvacam absolutne, boli to iba pri stlaceni ale iba mierne! Ako sa to da vyliecit ?
Dakujem

levička

Zlatá žila nie je sranda, netreba sas ňou zahrávať. Vraj zaberá čípok, alebo krém FAKTU. Ja som mala po druhom pôrode problém s krvácaním pri stolici, ale nejako mi to samé prešlo. Držím Ti palce a želám odvahu ísť k lekárovi.

Niva

Symptómy zlatej žily sú ťažko prehliadnuteľné. Ak sú aj hemoroidy vnútorné, prejavia sa určite časom na bolesti pri stolici, krvácaní, pálení...
Zlata žila, ak ju človek nelieči sám, keď to dokáže, alebo za pomoci lekárov, znižuje kvalitu bežného života, ako vlastne všetky chronické, civlizačné choroby.

klaudiak

Zlatá žila, nedostatočné prekrvenie konečníka, pri pôrode sa mi vystrčila von a mala som problém bez bolesti ísť na stolicu...

anonym_877

boze, to vazne klaudiak? co sa mi moze neskor stat? viem, ze ked by som si nedala napr. liecit krcove zily, tak by to nedopadlo dobre (mam doma zivy priklad - moju mamu). ale co sa stane, ked by som "prehliadla" zlatu zilu?