Zlatá žila

Príspevok v téme: Zlatá žila
anonym_877

mam mini problem. po velkej potrebe ma hrozne boli konecnik. je to trosku blbe, ked o tom pisem. ale uz som aj riadne krvacala. co mam robit? k lekarovi sa aj bojim aj hanbim ist. moja mama bola operovana na zlatu zilu. aj brat krvacal a isiel k lekarovi a ono to preslo. ale ako hovorim, tak sa hanbim tam ist. to vysetrenie vraj bolo riadne neprijemne a ze to bolelo. co je to vlastne zlata zila? moze sa aj mne nieco stat, ked nepojdem k lekarovi? ak ano, tak co sa mi moze stat? moze to ovplyvnit moje buduce povolanie maminy? je to vysetrenie criev? poradte mi, prosim, co mam robit. naposledy som bola na "velkej potrebe" pred par dnami a teraz to boli a este neprestalo. bojim sa.

Hemoroidy a jejich samoléčba

Prišlo to v priebehu niekoľkých rokov a celkom nepozorovane. Občasné zabolenie, skor akoby pichnutie alebo krátky kŕč v oblasti konečníka, trvajúci 2-3 sekundy. Nevenoval som tomu pozornosť. Pred asi piatimi rokmi som sediac na chladnej zemi dostal po 2 dňoch neznestilné bolesti v oblasti konečníka, pálenie pri vyprázdňovaní sa takmer nedalo vydržať. Skúšal som rôzne masti, čípky no nič zásadne nepomáhalo. Boli dni keď sa to ako tak dalo vydržať, no väčšina bola neznesiteľných. Bez IBALGINU 400 v množstve 3 ks denne sa to nedalo zvládnuť.

Skúšaním, čítaním o danej chorobe som prišiel k tomu, že dnes už takmer neviem, že niečo také je, hoci si uvedomujem, že náchylnosť na toto ochorenie mám a povaha mojej práce sedavého zamestnania (hoci aktívne pomerne dosť športujem) tomu napomáha. Takže k čomu som prišiel: upravil som postupne stravu, a to:

1. prestal som jesť plody ako jablká a hrušky, najprv som mal pocit, že problém je len v ich šlupke, ale zistil som proste, že mi na toto ochorenie tak alebo onak robia zle.

2. banány som viacmenej prestal konzumovať, naozaj len výnimočne, tak 5-10 ks do mesiaca.

3. úplne, a tým myslím úplne ,som obmedzil kakaové výrobky a to kakao aj v mlieku (ktoré som zbožňoval hoci mám takmer 40 a bez ktorého som si nevedel predstaviť začiatok dňa), čokoladá, čokoládové jogurty apod. som prestal úplne konzumovať.

4. konzumujem aspoň jeden krát denne ovsenné vločky, pripravené zaliate horúcou vodou, naboptnané cca 20 min a s ovocným jogurtom.

5. prestal som konzumovať tvaroh, ktorý som vzhľadom na to, že robím kulturistiku a silové športy veľmi potreboval.

6. Dvakrát denne (ráno 30 0ml a večer 300 ml) pijem čaj z dubovej kôry, našiel som recept, a to: Varím 300 ml vody s jednou čajovou lyžičkou dubovej kôry 10 min, odstavím z platne a nechám ďalších 10 min pod pokrievkou luhovať. Následne ešte teplý (nie horúci ani nie studený) vypijem. Chuť je to hnus, ale keď si predstavím bolesti, ktoré som mával a prebdené noci, tak vypijem čokoľvek, len aby mi bolo dobre.

7. úplne som prestal jesť šošovicu, či už ako prívarky alebo v polievkách, naopak strukoviny ako fazuľa či už ako zelené lúsky alebo normálna fazuľa mi neškodia, skôr by som povedal, že napomáhajú.

Po každom vypráznení si dám sprchu, zitil som, že nie je dobré teplú - skoro až horúcu (hoci mi veľmi pomáhala a uľavila od bolesti a pálenia - ale bola to pomoc len krátkodobá), ale vlažnú a keď myslím vlažnú, tak naozaj len vlažnú (možno vám táto predstava robí už teraz nepríjemne, ale aj ja som mal takýto prvý pocit tiež, ale skúšaním som zistil že vlažná je naozaj lepšia). Následne používam jemný olejček FINE 6 a po jeho pôsobení cca 1-2 min. nanesiem masť PREPARATION H. Toto robím počas dňa, na noc si občas dám čipku PREPARATION H, na také akoby ustálenie vnútorného prostredia hrubého čreva a konečníka a ranné vyprázdňovanie je úplne hladké.

Auto mám zásadne s vyhrievanými sedačkami a keď cestujem iným autom, dám si vyhrievací vankúš. Pozor ale, nenechávam dlho vyhrievanie, len aby sa priestor príjemne zohrial a sedačka bola príjemne teplá (nie horúca) a vyhrievanie vypínam.

Do auta a aj do práce som si na sedenie kúpil anatomicky vankúš s otvorom v strede, aby počas dlhých hodín sedenia či už v aute alebo v práci netrpel zadok.

Teraz mám už relatívne 1/2 roka pokoj, a konečne zas chodím na toaletu bez strachu z neznesiteľnej bolesti a v noci normálne spím a Ibalgin som nezjedol už ani nepamätám.

Dokonca si občas doprajem aj nejaký ten „prehrešok“ vo forme dobrej debrecínskej klobásky či pikantného čili, a verte či nie neuškodí, ak to naozaj nepreženiete.

Čo sa týka alkoholu, cigariet a kávy neporadím, nakoľko som športovec a tieto neduhy som nikdy ani nevyskúšal.

Odporúčam menej soliť, zistil som pozorovaním, že ak konzumujem viacero jedál solenejších, na druhý deň už pri toalete cítim jemnučné „sviedení“ a viem, že som to so soľou prehnal.

Nepodstúpil som žiadny zákrok vo forme rezania, podväzovania vriedkov, či laserového zákroku, nakoľko v mojom okolí mám kamarátov a kamarátky, ktorí to podstúpili a môžem povedať, že ani jednému sa nijak markantne nepolepšilo, trpia bolesťami a mnohí absolvovali operácie a zákroky už niekoľkokrát.

A na záver: keď som sa zaujímal o toto ochorenie podrobnejšie, zistil som, že aj genetika zohráva veľkú úlohu. V rodine máme či z matkinej alebo z odcovej strany dve vážnejšie rodinné anamnézy. A to vredy na žalúdku resp. dvanástniku a kŕčové žily. Vzhľadom na to, že nepijem alkohol, nefajčím a kávu som ochutnal raz v živote a nechutí mi, tak som nedostal vredy na žalúdku, ale genetika sa prejavila a křčové žily z inej rodinnej línie sa geneticky prejavili na mojom konečníku. Hold gény sú gény a z tým neurobíme nič, môžeme sa len naučiť žiť s nimi.

livkaolivka

moje odporucenie na zlatu zilu je urcite hzemostop na vnutorny pomahaju tobolky na vonkajsie otcovi viem ze zabral gel, kazdopadne stoji to za vyskusanie

Viktorija Bananko

DOBRÝ deň pani A PÁNI VAŠU POZORNOSŤ: najväčšia časť tých, ktorí hovoria, veritelia sú všetky podvodníkov hľadám pôžičku je to už 6 mesiacov, dostal som sa netýka iba ľudí. Ale keď som Dostal e-mail od svedectvo o úver medzi obzvlášť vážne po celom svete, som oslovil nádherné Lady, menom Sandra DURAND, francúzskej štátnej príslušnosti, ktorá pomáha ľuďom tým, že ich úvery a ktorá mi dala úver 30000 € som sa musí splatiť v priebehu 2 rokov s veľmi nízky záujem z jeho strany buď 2% na mojom trvania úveru a potom 48 Hodín potom, čo som dostal peniaze, bez protokol o moje kontá v práci .Ak Potrebujete osobné úver, môžete kontaktu s ním a ste utiahnite spokojní. Tu je jeho e-mailovú adresu:
(sandradurandcredit2@gmail.com)
Tu je jeho Adresa

E-mail: sandradurandcredit2@gmail.com

hserf

Najlepsi je nosny sprej na znizenie opuchu slizníc, vrelo odporucam, ja som pouzila tetesept s ruzovym vrchnakom z drogerie a o 2 dni bolo po vsetkom ;-))

paradicka

SEDACI KUPEL Z DUBOVEJ KORY!!!!!JEDINE TOTO VAM POMOZE!!!!RYCHLO ZABERA JE NENAROCNY NA CAS A PENIAZE A LIECI!!!!da sa kupit v lekarni alebo si mozme koru nazbierat aj sami.ked pouzijete spravne naradie na zbier ani sa nezapotite no ak aj ano je to liek aj proti poteniu;-)