Zlatá žila

Príspevok v téme: Zlatá žila
anonym_877

mam mini problem. po velkej potrebe ma hrozne boli konecnik. je to trosku blbe, ked o tom pisem. ale uz som aj riadne krvacala. co mam robit? k lekarovi sa aj bojim aj hanbim ist. moja mama bola operovana na zlatu zilu. aj brat krvacal a isiel k lekarovi a ono to preslo. ale ako hovorim, tak sa hanbim tam ist. to vysetrenie vraj bolo riadne neprijemne a ze to bolelo. co je to vlastne zlata zila? moze sa aj mne nieco stat, ked nepojdem k lekarovi? ak ano, tak co sa mi moze stat? moze to ovplyvnit moje buduce povolanie maminy? je to vysetrenie criev? poradte mi, prosim, co mam robit. naposledy som bola na "velkej potrebe" pred par dnami a teraz to boli a este neprestalo. bojim sa.

jatyon

stevka markoz,
divne, ze sa hanbis pred lekarom, a pred nami nie ......
mala by si ist k lekarovi, ba priam MUSIS.
ja len tolko.

Števka

Ahojte!
Chcela by som sa s Vami poradiť o probléme, s ktorým sa hanbím a hlavne bojím ísť k lekárovi. Pri ritnom otvore sa mi urobila akási pozdĺžna hrčka, ktorá ma najprv bolela, nemoha som poriadne chodiť, ani sediet, ani ležať. nasadila som si mastičku Faktu, ke´dže som si myslela, že sú to hemoroidy. Bolessti mi prešli, ale tú hrču, hoci menšiu, mám tam stále. Bolí ma len na silnejší dotyk, stlačenie, ináč nekrvácam, nemám problémy so stolicou, žiadne pálenie, svrbenie, nič. Bojím sa, že je to rakovina. Kto mi viete pomôcť, prosím, ozvite sa mi. Som "hotová". Ďakujem.

sisi

Ahoj, všetko čo ti napísali je pravda aj ja som mala podobné problémy, bola som u lekára, nepomohol mi, ani Faktu mast, ani čípky, mast prestala nakoniec účinkovať a spúšťala sa z nej samovoľne stolica, telo si na to zvykne. Bola som v Egypte a tam som si kúpila masť z rastl. výťažkov, samozrejme po porade s miestn. lekárkou a odvtedy mám skutočne pokoj! Ozvi sa mi, môžme sa stretnuť a vyskúšaj túto masť. Ušetríš zbytočne vyhodené peniaze, behanie po lekároch, zbytočnú bolesť a nakoniec sklamanie a najnenej 5 mesiacov času. Tak sa maj, všetko dobré ti prajem, priateľka-spolucítiaca!

Ella

Omlúvam,sa,že som ti neodpovedala už skôr,ale povinnosti mi to nedovolili.A teraz k veci.:
Masť FAKTU je odporúčaná aj u tých stavov,ktoré sú komplikované aj s krvácaním,ako je to u teba.Je to investícia tak okolo tých 100 sk,ale mne účinne pomohla len táto masť.Plne chápem tvoje položenie,ktoré z tvojho stavu vyplýva,že už sa pomali stáva fóbiou,ale to na veci nič nepomôže,ba práve zhorší.Tu treba rázny zákrok liečby.Buď konzervatývnej,alebo chirurgickej.Okrem úpravy stravy a pravidelného prísunu tekutín,treba dôsledne dbať na hygienu to znamená po každej defekácii dôkladne umývať konečník !!Hrozí nabezpečie,,že do otvorenej krvácajúcej rany vniknú z čreva fekálne baktérie.Ak tento stav bude pretrvávať aj naďalej,rozhodne ti doporučujem nájsť v sebe dostatok odvahy a zisťujem,že ty ju máš,vyhľadať neodklade lekársku pomoc.Prajem ti úspech v liečbe a všetko dobré v NOVOM ROKU 2006.

janík

čudujem sa,že vyhľadávate zložitú a málo účinnú liečbu,keď použitím akupunktúry môžete byť vyliečený na 1-3x(teda skoro ihneď).Keď to tu čítam ,tak sa mi zdá, ako by ste sa ani vyliečiť nechceli

Niva

Ak zlatá žila bolí, treba liečiť tiež zápal, ktorý tam vzniká.
Pomáha tiež sedací kúpel z dubovej kôry, v lekárni Ti vysvetlia, ako sa to robí.
Po každom umytí je nevyhnutné natrieť konečník masťou, aby žily neboli vysušené.
Viem pochopiť, že bolesť a zážitky s lekármi Ťa príliš nemotivujú, aby si ich navštívila.
Ak sa Ti však stav neupraví, ako to chceš riešiť?
Pozor si daj na pravidelnú stolicu, najlepšie ráno, tú istú hodinu, vypestuje sa Ti návyk.
A ešte ku tým lekárom:
Pre viacerými rokmi som mal hemoroidy veľmi nepríjemné.
Takžie viem, o čom píšeš.
Viem ale aj to, že lekár Ti môže byť v tomto prípade dobrým pomocníkom.
Prenes sa preto cez svoj strach a hanbu, to vyšetrenie nie je nič hrozné.
Keď ho abslovuješ, lekár Ti predpíše lieky a Ty si povieš: "No dobre. Toto sa mi stalo posledný raz!"
Svojím životným štýlom vieš neskôr zabrániť, aby sa Ti hemoroidy vracali.
Viem, o čom píšem!
trpel takými istými problémami a asi aj