Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Bojím sa ľudí

Príspevok v téme: Bojím sa ľudí
nenapadna

Zdravím.
Tak, ako názov témy napovedá, bojím sa ľudí a to najmä teenagerov. 14-19 ročných (ja sama mám 19). Pripadajú mi, že sú, nie že namyslení, ale sú neslušní, vysmievajú sa, že si o mne vkuse niečo zle myslia, keď sa na mňa dívajú (najmä dievčatá a tie ich pohľady). Proste mám z nich taký strach, že ma odpudzujú. Často, keď idem po ulici, tak pozerám do zeme, keď vidím nejakú skupinku. Často sa totiž minimálne jeden pozrie na mňa takým tým "si na nič" pohľadom. Brrr. Keď okolo mňa stoja, tak sa vzdialim, aby som neupútala pozornosť.
Som totiž veľmi hanblivá introvertka, so samotou som kamarátka a mám aj príznaky soc. fóbie. Proste typický podivín, bez úsmevu na tvári, bez dobrého vyžarovania.

Aj vy máte taký, akokeby strach pred ľuďmi, najmä pred teenagermi ?

myslimtovazne

Dnešní teenageri je jedna z môr tohto sveta. Nevedia sa správať. Nečudujem sa, že ich ľudia nemajú radi.

pytu

Ahoj. Ja mam 27 a tiez sa bojim ludi. Moje sebavedomie a socialny zivot je na bode mrazu. Cela stredna, vysoka a teraz aj v praci je to hrozne pre mna. Snazim sa s tym bojovat no zatial tiez neuspesne. Ale napr ten cas co netravim s ludmi venujem sa sebe. Snazim sa zdokonalovat sa, robit veci co ma bavia. To pomaha nemysliet na to.

Larrah

Ja to riesim tak ze ked niekto cumi jak tela tak mu zamavam alebo sa usmejem. Ti ludia su z toho uplne v prdeli :D a vsimla som si, ze toto v zahranici skoro neexistuje aby po niekom ludia zazerali takze je to aj o mentalite slovakov. Takze moja rada cislo dva je odstahuj sa hned ta prejde aj socialna fobia ked sa vymanis od stada arogantnej slovace :D

Cliattsi

Bol by om rad, keby hanblivi ludia viac o sebe hovorili o tom aki su a naucili sa lepsej komunikacii s ludmi a viac aj inym ludom hovorili o sebe, ak sa da. Lebo potom to na nich zle vplyva, ostavaju sami.
Ja som bol kolkokrat prekvapeny tym, ze som aj neznamym ludom povedal vonku o sebe, co som zazil (detstvo a pod.), ako sa citim a tak, raz som sa aj rozplakal a bol som prekvapeny tym, ze TÍ DRUHÍ NEZNÁMI ĽUDIA SA O MNA AJ ZAUJÍMALI. Fakt neklamem. A niekt. ani nechceli uveriť tomu čo hovorím. Si mysleli, že.si vymýšľam. Bola tu aj tema, ze aky sme my Slovaci narod a pod., ale to, že si ma ludia vypočuli a dokonca aj niektori poradili (samozrejme v ramci ich možností), to si vysoko cenim.
Možno mi to nebudete verit, ale v minulom roku som sa prihovoril jednemu chalanovi - mal tetovanie a povedal som mu, ze som si myslel,.že je jebezpečný :), a že mi naháňa aj strach a opýtal som sa ho normálne, že či je aj taký povahovo,.či som ho dobre odhadol. On povedal, že nie.
Ja vie - pomyslite si, že som trápny,.ale proste pokušam sa výnimočne .... ak mi to situácia umožní hovoriť aj o svojich pocitoch, aj keď mi je to nepríjemné. A dokážem sa pri tom aj pousmiať :), aby ten dotyčný vedel, že nemám zlé úmysly.

Ale aj tento príklad dokazuje to, že nie všetko, pred čím nás náš mozog varuje, je pre nás nebezpečné.

Preto by som chcel aj ostatnych povzbudiť k tomu, že ak pocítite príležitost o tom niekomu povedať, ak stretnete takého človeka, pokuste sa mu opísať svoje pocity, niečo zo života, lebo tí väčšinoví ľudia naozaj ani len netušia ako sa cíti človek ako som ja alebo vy - so soc. fóbiou. Podľa môjho názoru treba o tom občas aj hovoriť, lebo zostaneme navždy nepochopeni a budeme len vypisovať na fóra ako nám je a pod. I keď si uvedomujem, že je to náročné a niekt. ľudia to budu pokladať za trápne.

Cliattsi

Ja zas tiez nechodim von kvoli ludom, lebo skoro moc nemam s kym o čom, tu na fore su ludia otvorenejší, to je fajn, ale je to take ako by som to nazval - dvojrozmerne, len tukas, citas, rozmyslas atd.  :) Mna to zas moc nebavi takto, e ine moznosti nie su. Tiez sa clovek vselico dozvie. Forum je aj urč. sposobom taký časožrút :).
S vela ludmi komunikujes, ale nikdy vlastne ani poriadne nevieš kto je ten druhý, lebo ich nevidíš.
Takže ty asi tiež nie si moc spoloč. typ. A sorry za toho alfasamca, ale ma to proste napadlo, lebo takýchto ľudí ja poznám z reality a si mi to pripomenul.

Mitt

Cliattsi, nie, vôbec, mám 0 kamarátov. Ale prispievanie na rôzné fóra + iné PC aktivity sú dostatočnou kompenzáciou...

Cliattsi

len prostredníctvom tohto fóra ? vážne? Ale veľmi by ma zaujímalo, ako by som ja na teba zareagoval, keby sme sa aj videli. Chceš tým povedať, že v realite nepoznáš ľudí, s ktorými by bola pre teba zmysluplná reč?

Mitt

Cliattsi, neviem, či ma niekto vníma ako "alfasamca", ale majú predo mnou väčšinou rešpekt. O hanblivých si nemyslím nič, nezaoberám sa inými, s nikým sa nebavím, nikoho neriešim, s ľuďmi komunikujem len prostredníctvom tohto fóra.