Bojím sa ľudí

Príspevok v téme: Bojím sa ľudí
nenapadna

Zdravím.
Tak, ako názov témy napovedá, bojím sa ľudí a to najmä teenagerov. 14-19 ročných (ja sama mám 19). Pripadajú mi, že sú, nie že namyslení, ale sú neslušní, vysmievajú sa, že si o mne vkuse niečo zle myslia, keď sa na mňa dívajú (najmä dievčatá a tie ich pohľady). Proste mám z nich taký strach, že ma odpudzujú. Často, keď idem po ulici, tak pozerám do zeme, keď vidím nejakú skupinku. Často sa totiž minimálne jeden pozrie na mňa takým tým "si na nič" pohľadom. Brrr. Keď okolo mňa stoja, tak sa vzdialim, aby som neupútala pozornosť.
Som totiž veľmi hanblivá introvertka, so samotou som kamarátka a mám aj príznaky soc. fóbie. Proste typický podivín, bez úsmevu na tvári, bez dobrého vyžarovania.

Aj vy máte taký, akokeby strach pred ľuďmi, najmä pred teenagermi ?

zz8f

Tak ako ti radí herkuleszlesa tak má úplnú pravdu a takisto to beriem aj ja. A zároveň mám tiež do istej miery sociálnu fóbiu. Občas to nedokážem, ale väčšinou - už som sa to naučil - sa na nikoho vôbec nedívam, lebo viem, že si veľa toho, čo je/ sa deje tam vonku nezaslúži môj záujem. Dívam sa ak sa dá kdesi do diaľky, po panelákoch, po autách...Minule idem po úzkom chodníku a dve ovce o 5 rokov mladšie odo mňa (ja mám 21) tiež cez celý chodník a ja som sa ledva vošiel. Minule som aj vrazil už do niekoho úmyslom a tak to už aj robievam. Mám piči. Nikto nemá právo utláčať tvoju slobodu. A pritom každý deň to niekto robí, aj na prechode, autom ma skoro zrazí a nič jemu je jedno...A to že nevyžaruješ energiu, to nie je pravda, lebo tým, že sa bojíš a si hanblivá, si vlastne pravdepodobne veľmi milá a dobrá duša. To, čo má plno energie má veľakrát zároveň veľa peňazí, ktoré si ani spolovice nezaslúži. Takže tak. A odkiaľ si?

herkuleszlesa

chod sebavedomo a nečum do zeme ale najdi si niečo ja neviem, pozeraj vtedy na okolie, na stromy, na autá čo idu okolo... a ich si nevsimaj...
ja mám 30 a ked idú sopliaci 15 roční, dievčenke ako šlapky oblečene, cez cely chodnik roztiahnutí, a ked na nich clovek pozrie tak maju tie arogantné xichty-ako si ty popísala "my sme niekto a všetci ostatní sú nič" už som im neraz tak tresla do ramena. esteze mám svalnate ruky :-D koli nejakemu retardovi si snád nepoškodím bundu že sa obrtiem o stenu alebo neskočím do kríkov aby ich výsosti mohli prejsť....

musiš byť arogantná, inak v tomto svete debilnom neprezijes...