Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

juraska

..tak kazdy sme nejaky, nie kazdy proste o takychto veciach chceme rozpravat..u niekoho to praveze este ten problem tak viac akoby prehlbuje, takze to je na nas ako sa k tomu postavime..mne pomohlo to, ze som sa v ISCARE s doktorkou mohla normalne rozpravat..uplne otvorene..ze tam jej som povedala vlastne komplet vsetko..

meggi36

Matka áno to je pravda, my máme s mužom nášho Nikolaska len vďaka tomu, že sme IVF absolvovali, bez vyšetrení a liečby a konkrétne IVF by sme mohli o bábätku len snívať.

matka010

nie je, u mňa to tiež bolo také, že ma to stresovalo, že klinika a tak, ale čo som rada, že personál celkovo na takýchto klinikách je ľudský, že vedia, čím si človek prechádza a nesúdia ani nič, ale snažia sa pomáhať.

barborica

Juraska mnohi to mame myslim tak ako si ty pisala, ze staviame ten vysledok, to co ocakavame nad vsetko, aj u nas to tak bolo. Ja zo zaciatku som ale nechcela nikomu povedat, ze vlastne sa nam nedari a ze sme vyhladali pomoc, ani moja mamina to napriklad nevedela, lebo som sa citila zvlastne, ale cim viac mam pocit, ze je tych problemov dnes vela a vobec nic na tom nie je, ked clovek vyhlada pomoc.

kollki

Marinina, to ma mrzi. Treba byt pedant na taketo veci, kedysi som tiez nebola, ale neraz sa mi to vypomstilo, takze uz si davam pozor.
Takze teraz ta caka vlastne to iste od zaciatku?

juraska

..vacsinou kliniky to maju na webe zverejnene, ze co si hradis sama a co hradi poistovna alebo teda aku cast...pripadne na klinike ta o tom oboznamia o vsetkom..ale za seba ti mozem povedat, ze teda my sme nejako nepozerali vobec na tieto veci, ked sme sa rozhodli, ze ideme patrat po tom, kde je u nas problem..podstatnejsi bol pre nas vysledok..

krtko7

hm. To si mala teda dobré, že len toľko si platila, treba dbať na tieto veci, nie je to len tak pre nič za nič ;)

marinina

AIRKIA - Áno už máme toho dosť za sebou. Teraz sme akurát riešili, že mi popraskali všetky folikuly pred odberom, lebo som si zle pichla poslednú injekciu. Trochu som to podcenila, ale našťastie s tým zjavne rátajú a platila som iba 150 € a nešlo to ani na poisťovňu, takže teraz idem znova a teraz si dám už veľký pozor. Tak treba ozaj počúvať, čo Ti lekári hovoria a nebrať nič na ľahkú váhu ;)