Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

kamcika

Jancovka a už aj viete, že kde je problém, prečo sa vám nedarí? Teda ak by ti nevadilo o tom písať, ak áno, tak prepáč, len teda ma to zaujíma, že či už máte po vyšetreniach alebo ako. Tiež sme to s mužom všetko absolvovali.

zliana

...to je dobra sprava...akoze ja nie som nejako narocna, len som rada, ked sa doktor zaujima...ze ma aj vypocuje, vies, ze ma nevybavi len tak medzi dverami...

jancovka

Zliana objednávala som sa pred pár mesiacmi do ISCARE aj s mužom, ale teda nevyberali sme si priamo lekára, ale keď som sa pýtala, zisťovala si, tak pokiaľ by ti nesedel lekár, tak vieš si vybrať niekoho iného. Vedia ti vyjsť v ústrety.

marrae

Ano, teda mas moznost si vybrat, aspon co viem od znamej tak ta si to zistovala lebo tiez sa chystaju na takuto kliniku a to bola prva vec, ktora ju zaujimala, lebo mala od sesternice ci od koho tip priamo na nejaku doktorku, tak ju chcela. Myslim, ze toto su take zalezitosti s ktorymi by nemali mat nikde problem.

zliana

...ked ste dievcata takto vyhladali nejaku kliniku tak ste mali aj moznost vybrat si lekara?...ci to vam akoze niekoho priradili alebo akym sposobom to funguje?...

kollki

Marinina jasne, tomu rozumiem, no musime veru viac dbat, drzim teda palce aby sa to podarilo, aby sa ti to splnilo :)
KlaraKu, toto je inak velke stastie, kedysi o niecom takom mohli ludia len snivat, ked sa nedarilo, tak hold nedalo sa pomaly nic robit a teraz je tych moznosti ovela viac a je to super.

Hani123

ja som na klinike Repromeda v Brne absolvovala umelé oplodnenie v kombinácii s akupunktúrou, ktorá mala celú liečbu podporiť a hlavne pomôcť s dobrým uhniezdením embrya a všetko dopadlo na 1 chvalabohu...som za to veľmi vďačná

marinina

ALANDRA - Áno, už som začala, vieš čo sú veci, ktoré nie, ale to budeš vedieť, dopredu ti povedia, takže budeš vedieť cca s čím rátať.
KOLLKI - Tak čo ti poviem, v konečnom dôsledku si môžem za to sama, keďže som to podcenila a nevenovala som tomu dostatočnú pozornosť, už viem, že si budem na to dávať pozor druhýkrát, že to nezanedbám.