Krk - problémy, zúfalosť - krčná chrbtica, alebo psychika??

Príspevok v téme: Krk - problémy, zúfalosť - krčná chrbtica, alebo psychika??
Janko1974

Ahojte. Chcel by som Váš názor. Už dlhší čas ma trápia zdravotné problémy zvláštneho charakteru. Mozem mať zo záveru tejto MRI - závrate, rozmazané videnie, šumenie v uchu..dýchavicnosť, nechutenstvo, štipanie očí, tlaky v hlave - slabosť. úzkost...či panika, resp.búšenie srdca? Strašne mi v nej vrzgá a denne mávam pocit akoby som nemal ani mozopg... Absolútna neschopnosť myslieť. Pravdou je že krčná chrbtica ma bolí a pri otáčaní pociťujem bolesť v rukách a trapézových svalov. Záver MRI: menšie generalizované vyklenutie disku C3-C4, generalizované vyklenutie disku C4-C5, ktoré prechádza do ľavostrannej hernie typu prortruzie a spôsobuje komprimáciu disku komprimáciu priľahlej ventr. časti dur.vaku nervu a ventr. koreňa ľavého nervu C5 (2.st,kompresie).
Generalizované vyklenutie disku C5-C6, ktoré prechádza do ľavostranej hernie extrúzie a spôsobuje komprimáciu priľahlej ventral. časti miechy a ventr .koreňov nervov C6 (vpravo 2.st.komprresie - vpravo 3-4.st. kompresie.
Intevertebralna osteonchodróza C5-C6 s deget.segment typu MODIC I. Intevertebralna spondylartróza. Sekundárna foraminálna steanóza v úrovni C5-6 Vopred Vám Ďakujem za rady.

Omen

Pozri sa ešte na toto :
C4 - C5 : "spôsobuje komprimáciu disku??? ALEBO komprimáciu priľahlej ventr. časti dur.vaku nervu???"

Janko1974

OMEN ak možeš tak mi skus odpovedat na otazky a aj vysvetlit MRI. Dakujem Krásne. PS: Tak ako som spomenul uz - L cast chrbtice uz mam MRI, Th cast ma caka 12.2. Uz by som sa rad postavil na nohy, takto sa to neda((( Najnovsie cítim aj nafuknute, ked si sadnem, alebo vstanem((( Casto mam akoby stiahne nosne dierky a tazsie sa mi dycha. :( V urcitych polohach - (tých je malo), je to dýchanie OK.

Janko1974

Pre OMENA - podme na to mailom: zolox1980@gmail.com. V sprave je preklep,ospravedlnujem sa. OMEN posielam ešte raz,

Symtomy - rozmazané videnie, šumenie v uchu, dýchavicnosť, štipanie očí, tlaky v hlave – slabosť? - denne mávam pocit akoby som nemal ani mozog, Niekedy takú tupu nejasnu hlavu, a v polohe ležmo či už na pravej strane alebo na ľavej príchadza pocit paniky..?? Musím sa ihneď otočiť na chrbát a prejde to. Nie som odborník, ale akoby mi tam niečo dráždilo vegetatívny system ??  Pravdou je že krčná chrbtica ma bolí a pri otáčaní pociťujem bolesť v rukách, ramenách a trapézových svalov a priamo v krčnej.
Záver MRI: menšie generalizované vyklenutie disku C3-C4, generalizované vyklenutie disku C4-C5, ktoré prechádza do ľavostrannej hernie typu prortruzie a spôsobuje komprimáciu disku komprimáciu priľahlej ventr. časti dur.vaku nervu a ventr. koreňa ľavého nervu C5 (2.st,kompresie). Generalizované vyklenutie disku C5-C6, ktoré prechádza do ľavostranej hernie typu extrúzie a spôsobuje komprimáciu priľahlej ventral. časti miechy a ventr .koreňov nervov C6 (vpravo 2.st.komprresie - vľavo 3-4.st. kompresie.
Intevertebralna osteonchodróza C5-C6 s deget.segment typu MODIC I.
Intevertebralna spondylartróza.
Sekundárna foraminálna steanóza v úrovni C5-6
PS: Ináč mam aj foto krčnej z MRI ak by si chcel, prikladám. Čaká ma 12-teho MRI Th časti. L časť chrbtice už mám je tam platnička 4-5 vyklenuta (asi ako u drvivej vacsiny)

Omen

Janko, máš nejakú predstavu, čo ti na MRI zistili? Ak nie, tak tu hoď celú správu, lebo tu niečo nesedí :
"... ventr .koreňov nervov C6 (VPRAVO 2.st.komprresie - VPRAVO 3-4.st. kompresie.)"

Je to zložitejšie, musím to dať dokopy tak, aby si tomu porozumel. Cez týždeň si spravím čas a napíšem ti. Ak ti ešte niečo napadne, čo si nespomenul, napíš. Odpovedz mi tiež na všetky otázky, len tak ti viem dať presnejšie informácie.
Narýchlo len toľko - plávanie je vhodné, ale vynechaj PRSIA! Vydup si u neurológa MRI CELÉHO zvyšku chrbtice, nielen hrudnej!!! Nech tam nechodíš ako na klavír!

Marosko-n

Akupunktúra je pre tých čo majú zabudnutý organizmus.
Ale všade platí : Kde nič neni ani čert neberie !
To ani akupunkturisti, ani homeopati ani iní liečitelia nerešpektujú !!! - to je tragédia ľudstva !!!!
Ak ti niečo chýba tak zo vzduchu to nevytvoríš.
Problémy aké popisuješ napovedajú o nedostatku a nadbytku vo tvojom tele, a následných problémoch.
Homeopad aj akupunktúra ťa môže naštartovať, ale po čase nastanú psychické poruchy a dalšie horšie ochorenia. Klame sa v živote a klameme aj organizmus !!!!
Stále platí : Kde nič není ani čert neberie !!
Sme ako počítač. Oklameme pokazené čidlo, nabudíme správnu informáciu, akupunktúrov,homeopatiou, ktorá neodpovedá skutočnému stavu a počítač dá príkaz reprodukovať sa s chybou a tak vzniká u nás RAKOVINA, alebo hnisavé rany, a nevyliečiteľné choroby aj psychické poruchy.
Takže pozor na To !! , neberte to na ľahkú váhu.
Vážim si východnú medecínu, lebo liečia najprv celé telo a až po tom chorobu.

Janko1974

Dakujem Pekne OMEN. Mam dg.periferny vestibularny syndrom. Ale som si viac než na 1000perc. isty, že gro všetkeho ide z krčnej chrbtice. Tesne pred tým, než sa mi to zacalo diat som dost schudol. V polohe ležmo za určitých podmienok je mi ako tak OK. Ked si sadnem, vstanem tak je to na prd. Hnusne videnie, nafuknute brucho, tlaky v hlave a pod..srandy. Beriem len Tebokan 120mg denne,Nalgesin forte, C vitamin 1000Mg denne. Neurologa nemam, momentálne riešim sa k nejakemiu dostat. Este ma caka MRI - Th čast chrbtice a uvidim, čo bude dalej. Snád to nejako dam :(

Omen

Janko, akupunktúra ti nepomôže, tá ti dokáže len zmierniť bolesti. Biblia ti tiež nepomôže, ani liečivá voda. Dokonca ani termálne kúpalisko, to naopak tvoj stav len zhorší. A je viac než isté, že ani MMS!

Už prešli 2 týždne, máš niečo nové? Ako sa vyjadril neurológ? MRI bolo realizované len na krčnej chrbtici?
Vyšetril ti lekár oči, uši? U kardiológa si bol?

Niektoré problémy ti spôsobuje krčná chrbtica, preto je potrebné, aby si vyklenuté platničky dostal do pôvodnej polohy, aby ti netlačili na nervy (Philips). Rieši sa to uvoľňovaním chrbtice chiropraxiou, cvičením, zmenou životného štýlu,...
Pomôže ti SUCHÉ teplo,...
Viac problémov nemáš? Fajčíš? Berieš nejaké lieky? Si alergik? Nemáš náhodou problémy s močením?