Krk - problémy, zúfalosť - krčná chrbtica, alebo psychika??

Príspevok v téme: Krk - problémy, zúfalosť - krčná chrbtica, alebo psychika??
Janko1974

Ahojte. Chcel by som Váš názor. Už dlhší čas ma trápia zdravotné problémy zvláštneho charakteru. Mozem mať zo záveru tejto MRI - závrate, rozmazané videnie, šumenie v uchu..dýchavicnosť, nechutenstvo, štipanie očí, tlaky v hlave - slabosť. úzkost...či panika, resp.búšenie srdca? Strašne mi v nej vrzgá a denne mávam pocit akoby som nemal ani mozopg... Absolútna neschopnosť myslieť. Pravdou je že krčná chrbtica ma bolí a pri otáčaní pociťujem bolesť v rukách a trapézových svalov. Záver MRI: menšie generalizované vyklenutie disku C3-C4, generalizované vyklenutie disku C4-C5, ktoré prechádza do ľavostrannej hernie typu prortruzie a spôsobuje komprimáciu disku komprimáciu priľahlej ventr. časti dur.vaku nervu a ventr. koreňa ľavého nervu C5 (2.st,kompresie).
Generalizované vyklenutie disku C5-C6, ktoré prechádza do ľavostranej hernie extrúzie a spôsobuje komprimáciu priľahlej ventral. časti miechy a ventr .koreňov nervov C6 (vpravo 2.st.komprresie - vpravo 3-4.st. kompresie.
Intevertebralna osteonchodróza C5-C6 s deget.segment typu MODIC I. Intevertebralna spondylartróza. Sekundárna foraminálna steanóza v úrovni C5-6 Vopred Vám Ďakujem za rady.

Janko1974

Pre OMENA: Omen dakujem Ti krasne, skusim Tvoje rady.. Vo stvrtok ma čaká chiropraktik tak som zvedavy. Ach keby aspon tie závrate,a k tomu samozrejme zaludok.. ved je to na ..... :( No uvidime. Bojujeme dalej.

Omen

Kuko, chorobami chrbtice sa okrem neurológov zaoberajú aj ortopédi. Skús si nejakého šikovného vo svojom okolí vyhľadať. Mnohí z nich ovládajú chiropraxiu aj akupunktúru a odkonzultuj to ešte aj s ním.

kuko1

Omen: stále prehodnocujem či urobím dobre, ale bola som u dvoch fyzioterapeutov čo si hovoria že zrovnajú svalovú disbalanciu, uvoľnia spazmy a keď som povedala o čo ide- dali ruky preč. Lekárka povedala že je to na MR jasné a nemusím pochybovať. Hľadám kto by so mnou cvičil, ale kde tu nič. Sama proti tomu nič neurobím tak som sa poddala modernému systému liečby. Zajtra idem a ďakujem ešte za všetko.

Omen

Kuko, nemusíš sa toho báť, nič také nehrozí! Je to lepšie a šetrnejšie riešenie ako operácia. Naštuduj si to na nete. Dalo by sa to riešiť aj mäkkými technikami - čítaj rady pre Janka. V každom prípade ti budem držať palce, nech sa rozhodneš tak-či tak, aby sa to podarilo, bo aj ty tam máš paseku. Veľa šťastia! : )

kuko1

Omen: tak dnes som bola u neurológa a odporúčal mi ozón pod CT. Neviem čo ma čaká. Rada by som pochopila ako ten ozón funguje a či mi neurobí v tele niečo čo sa už nebude dať vrátiť späť. Hm?

Omen

Janko, odporúčam ti vynechať "C" , po 3 dňoch Tanakan a po ďalších 3 dňoch Nalgesin. Počkaj pár dní a sleduj svoj stav. Niektoré symptómy by ti mali zmiznúť alebo sa zmierniť. Odsleduj si to podľa príspevku z 01.02.2018 13:20:35. Tak zistíš, či a ktoré problémy ti ten-ktorý liek spôsobuje. Ak to bude v poriadku, potom si v 3 dňových intervaloch začni lieky nasadzovať späť. Nebolo by od veci, ak by si k tomu pridal pravidelne meranie svojho tlaku. Bolesti hlavy totiž spôsobuje aj vysoký krvný tlak.

Plávanie v tvojom prípade je viac ako vhodné, chrbtica je odľahčovaná, svaly sú masírované a prekrvované, svalové napätie uvoľňované,... Čo sa vitamínu B týka, potom B1!
Chrániť chrbát pred prechladnutím, akupunktúra, akupresúra, tvrdý matrac, spánok na chrbte, spomínaná domáca rehabilitácia, lekár alebo fyzioterapeut ovládajúci mäkké techniky (vie vysunuté platničky vrátiť do pôvodnej polohy). Kvalitné rehabilitácie a fyzioterapeut, pravidelné cvičenie a výdrž pomôžu.

Janko1974

Pre OMENA. Ďakujem pekne. Uraz som ani nemal, asi som ju dodrbal cvicenim. Cele to zacalo chudnutim pri premnozenom HB. Vychudol som za 6m na na PN doma na kost (cca 30kg) a vtedy sa zacali problemy. Tlaky v hlave, rozmazane videnie až tlaky do oci a pod.srandy. Samozrejme bolest v krčnej a trpnutie prstov na oboch rukach. Na PS užívam denne 3x40mg Tebokan. Krčnu som zacal rehabilitovat doma pomalinky sam (2-3x denne). Pravdupovediac ak sa to dat do poriadku a je tam moznost napravy - radsej by som bez operacie. I ked v mojom stave sa veelmi tazko funguje. Mam predpisany Mydocalm a Ketonal, ale este som nevzal - bojim sa akosi. Este som premyslal prisat okrem beznych vitaminov co mam Gelo3 komplex. Myslis zeby som mohol ho pridat do liecby k B a cecku a magnerotu? Samozrejme lekara okamzite menim - dakujem za radu. Sposob domacej rehabilitacie: tojenapad.dobrenoviny.sk

Omen

Janko, na tvoje otázky som ti UŽ odpovedala, tu : 01.02.2018 13:20:3 a 01.02.2018 13:38:00. Ak by si neužíval lieky a nemal diagnostikovaný periférny vestibulárny syndróm, potom by tie ťažkosti MOHLI pochádzať z krčnej chrbtice, ale NIE všetky!!!

Vzhľadom na to, čo ti povedal neurológ : "Dnes mi neurolog povedal, že to bude s krčnej. Tak isto to štípanie ba až slzenie oči. Vysetroval ma...dla neurologie som OK." ti odporúčam VYMENIŤ ho, prípadne veci konzultovať aj s iným neurológom. Lekár by mal pravdu v tom prípade, ak by si mal poškodený stavec C2, ktorý o.i. ovplyvňuje oči, zrakový a sluchový nerv, ale ten sa v správe nespomína. Buď ho máš o.k. alebo ho pri MRI vynechali. To ale za predpokladu, že by si nemal diagnostikovaný PV syndróm!!!
Mal si úraz?! Tvoja krčná chrbtica rozhodne nie je o.k.! Najhoršie na tom je segment C5 - C6, kde máš extrúziu, disk ti tlačí na miechu a irituje koreňové nervy!!!

Protúzia a hernia sa celkom úspešne riešia konzervatívne, napríklad uvoľňovaním chrbtice chiropraxiou, cvičením,...
Extrúzie obvykle lekári "radi" riešia operačne, ale aj tu platí, že pomôže kvalitná rehabilitácia, zmena životného štýlu a cvičenie.
Chce to skúseného a kvalitného fyzioterapeuta!!!

Praskanie v chrbtici je prejavom degeneratívnych, chronických zmien kĺbových spojení stavcov chrbtice (u teba krčnej). Znamená, že došlo k poškodeniu chrupky kĺbov alebo poškodeniu väzivá.

Janko1974

pre OMENA. Dakujem krásne. Len si mi neodpísal, mozu byt tie moje symptomy z toho??? Co teraz s tym? Operácia?? Ci je nejaka moznost ze by som to vyrehabilitoval? + chondroprotektíva (napr. Gelo 3komplex) ??

Omen

Kuko, obvodný sa vyzná! Odkonzultuj to ešte s neurológom a potom sa rozhodni. Pomôcť ti dokáže aj kvalitný fyzioterapeut, ktorý o. i. ovláda aj mäkké techniky. Držím palce! : )