Krk - problémy, zúfalosť - krčná chrbtica, alebo psychika??

Príspevok v téme: Krk - problémy, zúfalosť - krčná chrbtica, alebo psychika??
Janko1974

Ahojte. Chcel by som Váš názor. Už dlhší čas ma trápia zdravotné problémy zvláštneho charakteru. Mozem mať zo záveru tejto MRI - závrate, rozmazané videnie, šumenie v uchu..dýchavicnosť, nechutenstvo, štipanie očí, tlaky v hlave - slabosť. úzkost...či panika, resp.búšenie srdca? Strašne mi v nej vrzgá a denne mávam pocit akoby som nemal ani mozopg... Absolútna neschopnosť myslieť. Pravdou je že krčná chrbtica ma bolí a pri otáčaní pociťujem bolesť v rukách a trapézových svalov. Záver MRI: menšie generalizované vyklenutie disku C3-C4, generalizované vyklenutie disku C4-C5, ktoré prechádza do ľavostrannej hernie typu prortruzie a spôsobuje komprimáciu disku komprimáciu priľahlej ventr. časti dur.vaku nervu a ventr. koreňa ľavého nervu C5 (2.st,kompresie).
Generalizované vyklenutie disku C5-C6, ktoré prechádza do ľavostranej hernie extrúzie a spôsobuje komprimáciu priľahlej ventral. časti miechy a ventr .koreňov nervov C6 (vpravo 2.st.komprresie - vpravo 3-4.st. kompresie.
Intevertebralna osteonchodróza C5-C6 s deget.segment typu MODIC I. Intevertebralna spondylartróza. Sekundárna foraminálna steanóza v úrovni C5-6 Vopred Vám Ďakujem za rady.

Janko1974

@OMEN - Dakujem za vysvetlenie. Teraz k druhej strane problemu Opravte ma AK SA MYLIM - . Osobne na psychiku ako taku neverim, ale budiž. Viem, teda naštudoval som si že chrbát a krčná obzvlášť dokáže narobiť nielen fyzické, ale aj psychické utrpenie. (Panika, Uzkost a pod...) Keďže v krčnej chrbtici je cely nervový a cievny system vedúci do hlavy a organov + nervus vagus. Čo sa týka mňa, problém s krčnou asi zrejme nastal nadmernou záťažou - cvičením. Bohužial posilovaním krčnej som sa vôbec nevenoval. Čo by tak asi nemusel byt až tak závažný problém...Lenže prišla chrípka a s ňou aj chudnutie, slabosť a podobne srandy (Bez psych,problemov - podotýkam) Psychicky som sa cítil OK, len som proste slabol a chudol zo dna na deň a nejedol som. Mal som rôzne symptoms... (Nechutenstvo, zvyšena teplota - v lete, vyrážky, pálenie na hrudy bušenie, vyšší tep, nízky tlak). 6mesiacov som behal po lekároch, 6mes. so mňa robili chuja. Testy krvy OK, tak ste zdravy, dajte si MG, šetriaci režim, Frontin podla potreby a všetko bude v poriadku))!! A ja chumaj veril. Však prečo NIE, lekari majú pomocť. Tak ci onak mi nebolo OK. Stale horšie a horšie.... Po 6m som bol dehydrovany na pokraji smrti hospitall - kde my zistili HB pozitiv. A hľa ho...už máma pričinu tažkosti ..vrrr Lenže medzitým milý JANKO schudol 30kg svaloviny!!! Vychudol na kosť. Po tvrdej liečbe Hb som sa ako tak pozbieral, nooo nebolo to ONO. Krčná ma ako taka nebolela, nooo mal som tlaky v hlave (až do dnes), niekedy pocit opitosti, dezorientacie a pod... Viac ako rok prelezania v posteli, slabosti a pod,,,som zistil, že AD a BZD problém neriešia, ba naopak. Tak to ma donútilo hladat dalej. Po roku a pol konecne niekoho napadlo mi dať urobiť MRI krčnej. A hla hoo....Krčná je OFF. Preto mily JAnko ak leží je mu v určitej polohe ako tak OK, a keď vstane, sadne, zmeni polohu je problem... A poriadny problem. Hneď som si naštudoval niečo o osteochodroze, premietol si si to co sa za 2.roky so mnou udialo, porovnal symptómy a to ako sa moj stav zhoršuje.. vyšla mi KRČNÁ. Vychádza mi to, že mám tam tým v akom stave je svalstvo a stavce, dráždený cievny a nervový systém,popr.Nervus vágus.. preto aj môj zly technicky stav! Teda ak nerátam, že vysádzam BZD (2r užívania) a AD (11mes.užívania) som vyhodil po roku nezmyselného brania do koša. OPRAVTE ma ak sa mýlim.

Preteba

Omen Tvoj výraz,, čiribu" nepoznám, neviem o čom to je. Telesný problém lekári nemajú problém vyriešiť, prečo má Janko s tým už dlhšie problém?

Omen

@ Janko, reagovala som na tvoju poznámku :
"OMEN: NA rukách Ta nosit, za Tvoje cenne rady, obetavost namahu cas :)"
Týmto : "Janko, : )! Ty, aj Kuko ste tí praví, tí, ktorí si to zaslúžili!!!"

Somatický = telesný, telový, vzťahujúci sa k telu, to znamená, že nevznikli na duševnom, duchovnom ani na inom základe, ako sa ti tu snaží nahovoriť Preteba : "problém s krčnou chrbticou je blokovaný pohľad druhej strany" - to je "čiribu". : D
Vaše problémy s chrbticou potvrdzuje aj MRI a také vznikajú z úrazov, zápalov, nadmerného, nesprávneho a opakovaného zaťažovania, ovplyvňuje ich vek,...

A tak vieš, niektorí ľudia žijú len preto, aby robili zlobu, z toho čerpajú energiu. Ich rozumové aj rozpoznávacie funkcie sú na bode mrazu, ak sú aj závistliví a psychickí narušení, potom tu spôsobujú nedorozumenia a napätie. Niekomu robí radosť, ak pomôže, inému ak uškodí! ; )

kuko1

Samozrejme ako vždy- ideme sa obviňovať, kto čo povedal, urobil...Dajte s tým pokoj! Ja sama neviem ako som si spôsobila problém s chrbticou a niekto na inom konci bude hodnotiť a ani nepozná mňa a môj život. Hľadám riešenie, a ak ho niekto nemá nech nepíše. Ďakujem.

Omen

Janko, : )! Ty, aj Kuko ste tí praví, tí, ktorí si to zaslúžili!!!
Problémy s chrbticou máte na somatickom základe, žiadne "čiribu" za tým nie je!!! : D
Tak sa držte!!!

Preteba

Janko, nemáš nejakú neriešiteľnú situáciu? Nemyslím so sebou, ale s niekým a Ty to vidíš celkom inak. Skús porozmýšľať.