Krk - problémy, zúfalosť - krčná chrbtica, alebo psychika??

Príspevok v téme: Krk - problémy, zúfalosť - krčná chrbtica, alebo psychika??
Janko1974

Ahojte. Chcel by som Váš názor. Už dlhší čas ma trápia zdravotné problémy zvláštneho charakteru. Mozem mať zo záveru tejto MRI - závrate, rozmazané videnie, šumenie v uchu..dýchavicnosť, nechutenstvo, štipanie očí, tlaky v hlave - slabosť. úzkost...či panika, resp.búšenie srdca? Strašne mi v nej vrzgá a denne mávam pocit akoby som nemal ani mozopg... Absolútna neschopnosť myslieť. Pravdou je že krčná chrbtica ma bolí a pri otáčaní pociťujem bolesť v rukách a trapézových svalov. Záver MRI: menšie generalizované vyklenutie disku C3-C4, generalizované vyklenutie disku C4-C5, ktoré prechádza do ľavostrannej hernie typu prortruzie a spôsobuje komprimáciu disku komprimáciu priľahlej ventr. časti dur.vaku nervu a ventr. koreňa ľavého nervu C5 (2.st,kompresie).
Generalizované vyklenutie disku C5-C6, ktoré prechádza do ľavostranej hernie extrúzie a spôsobuje komprimáciu priľahlej ventral. časti miechy a ventr .koreňov nervov C6 (vpravo 2.st.komprresie - vpravo 3-4.st. kompresie.
Intevertebralna osteonchodróza C5-C6 s deget.segment typu MODIC I. Intevertebralna spondylartróza. Sekundárna foraminálna steanóza v úrovni C5-6 Vopred Vám Ďakujem za rady.

Omen

@ Kuko, ak by ti to nadávanie dalo do poriadku chrbticu, tak môžem spustiť. : D Všetci robíme chyby a keby sme vedeli, kam nás nesprávne rozhodnutia dovedú, potom by sme ich nerobili. Aspoň väčšina. Odporúčam založiť si tému, že hľadáš kvalitného fyzioterapeuta v okolí Žiliny.

@ Janko, nie si v tom sám. Takých prípadov je veľa, oveľa horších. Pod dohľadom dobrého fyzioterapeuta dáš chrbticu do poriadku. Treba nabrať svalovú hmotu a svaly spevniť tak, aby držala stavce a platničky na mieste. Takže : "Cvičiť, cvičiť, cvičiť!!!" : )

Tie hrčky môžu byť stuhnuté svaly, ale aj uzlíky vo väzoch a úponoch. Nech ti na to pozrie fyzioterapeut.

Janko1974

Omen: Krčnu budem v prvom rade rehabilitovat. Operacia je az na poslednom mieste. Bol som u Chiroprapraktika, ponapraval ma a tvrdi, ze ziadna operacia, pretoze ked sas spevni vnutorne svalstvo , nastane k uprave platniciek - vraj. Rozmazane - ci zavratove videnie ostalo. Buduci tyzden idem, ukaze mi cviky a budem ju poctivo rehabilitovat a dufat v opravu. Ono to je vsetko trosku komplikovanejsie, kedže som veril lekarom :( Zamotali am do AD a BZD - pri ktorych mi jasne ze tiez nebolo OK a moje stav neopravili a uz ktorych sa prave (25den) dostavam - spamatuvam a k tomu krcna.

kuko1

Omen: ďakujem za odpoveď aj kontakty no Bratislava je ďaleko. Neznamená to že nad tým nebudem uvažovať, nič nie je nemožné. Okolo Žiliny by to bolo najlepšie.
Sama sa pýtam kde sa stala chyba. Stávala som (aj celú pracovnú dobu) prevažne na ľavej nohe a pravá vola na schodíku cca 40 cm vyššie. Celá zaťaž šla na ľavú stranu, asi mám disbalanciu a som celá zrotovaná. Len mi nenádavajte teraz už viem.

Omen

Kuko, Janko, nedovoľte hockomu sa rýpať v chrbtici, bez toho, že by ste ho nemali poriadne overeného z viacerých zdrojov. A nezabudnite so sebou zobrať aj nález.
Špičkou v tomto odbore je prof. Mudr. Anton GÚTH, CSc., výborná je aj dr. Viera Agnerová - Bioterm. Skúste sa k niekomu z nich dostať a odkonzultovať svoj stav.

kuko1

Darinka prosím ťa nepomohla by si ma nasmerovať na toho pána čo ti pomohol? Ja cvičím, ale bojím sa aby to nemalo opačný efekt.
Janko, ako?

kuko1

Omen a Darinka: dnes som odmietla liečbu ozonom. Ja myslím že ešte nenastal ten čas. Idem odznova a pekne cvičením.

Omen

@ Dinkaa, máš pravdu, za mnohými problémami primárne stojí vyosená panva, napr. rozdielne dĺžky končatín, haluxy,...
Lekár alebo terapeut ovládajúci chiropraxiu na tento problém pri naprávaní príde, pretože sa venuje celému telu. Mala si na mysli Dornovu metódu? Tých metód na odstránenie blokád a svalovej dysbalancie je viac.
Máš odskúšaného lekára, mohla by si tým dvom poskytnúť kontakt. : )

@ Janko, nemáš začo. Držím palce, nech sa ti stav zlepší.

Dinkaa

Ahoj. Mas tu uz vela rad a rada by som ti prispela mojim postrehom. Je to vysoko individualne a nechcem nijakym sposobom znevazovat nase zdravotnictvo. Naopak, vela raz mi doktori pomohli. Ale :D Mala som velke problemy s chrbticou, krizami. Bola som vysetrena v troch nemocniciach. Vsade sa zhodli na tom, ze je potrebna operacia. Nechcem blizsie uvadzat o co konkretne islo, len napisem tolko, ze bola 80% sanca, ze sa operacia nemusi uplne vydarit, lebo problemy vznikali na mieste blizko miechy. Bala som sa, ze ostanem na voziku, respektive nie plne mobilna. Posledna sanca bola vyskusat nejakeho alternativneho lekara. Ako ludia casto vravia - sarlatana. Skusila som a nelutujem. Zistil, ze problem nie je tam, kde urcili doktori, ale celkom inde. Mala som vyosenu panvu, nie primarne problem s chrbticou. S tymto vysledkom som isla k doktorom, ktori sa smiali, ze na rentgenovych snimkoch nic nevidia s panvou a pan si zrejme len vymysla. Podotykam, ze za diagnostiku si nebral ziadne peniaze. Rozhodla som sa pre liecbu u neho a tym som sa vyhla nielen operacii ale zbavila sa celkovo aj problemov. Mozem odporucat...Po pol roku liecby, doktori neverili, ze ma dokazal "napravit" nejaky sarlatan...Takze ja odporucam aj tuto moznost :) ak si uz zufaly/zufala.