Piatok vezme bolest zo sebou

Príspevok v téme: Piatok vezme bolest zo sebou
piatok_piatok

Sedim tu a pisem, pretoze neviem, kam sa obratit. Roky trpim depresiou a poslednu dobu naozaj nezvladam stavy.
Chodim na terapiu a par dni uzivam antidepresiva.
Ci to spustili oni alebo jednoducho moja hlava uz nedokaze zvladat tento napor.
Chcem zomriet. Neviem, akym sposobom, nezaujima ma nic.
Chcem to ukoncit. To je to, nad cim premyslam. Nevidim cestu, buducnost. Predstavujem si, ze po tom akte to bude dobre, nebude prazdnota, bolest, samota, bude to ako zaspat...
Niekde v hlave toto pisem asi pretoze chcem, aby mi niekto povedal, ze to tak nie je.
Potrebujem to pocut...Vsade je tak ticho a nikto to nepovie...

piatok_piatok

@Moj-pohlad, uprimne mozem povedat, ze slova "ja ti rozumiem" ma na dusi hladia viac, ako diskusie o Bohovi (bez akejkolvek tendencie urazit). Dakujem.Naozaj.

moj-pohlad

piatok_piatok:

Ja ti rozumiem. A preto je usmevne ked sem niekto pride a cloveku ktory je v situacii ako ty, napise napr.: "Vycestuj do Australie, Afriky, alebo navstiv najblizsi hospic" - to je asi to iste ako ked clovek ktory uz na dalsi den zomrie od smadu ked nedostane vodu, dostane namiesto vody radu "lahni si na piesok" alebo "nafukaj madrac"...proste nezmysel :D

piatok_piatok

Co viem o Bohu? Ze je to nieco, co pouzivaju ludia, ked uz nevedia kam z konopi. Ze sa nanho vyhovaraju. Ze je podla nich vsemohuci, milosrdny, laskavy. A ze to nie je pravda. Co mozeme vediet o Bohu? Co vieme o veci, ktora neexistuje? Boh je len zastierka toho, ze nevies sam za seba prevziat zodpovednost.
Ja sa o to snazim, dokazom toho je, ze som este tu...
Ja nikomu vieru neberiem, ale nemam o nu zaujem. Tak prosim, nevnucujte mi vasho Boha.
Mozno v porovnani s inymi ludmi na zemi, ludmi co si presli znasilnenim, tyranim, stratili naozaj vsetko to nemozem porovnat. Kazdy pracujeme s problemami a zivotom, aky mame. U kazdeho moze depresiu vyvolat iny faktor. Nie kazdy ju zvladne.
Vedlajsi efekt mojich antidepresiv je aj samovrazda. Paradox. Je celkom mozne, ze tato epizoda je len a len kvoli tomu.
Preto...Nehladam boha, ani nic. Len dusu, zivu dusu, ktora ma pochopi a bude tu pre tento okamih. Nemam sa na koho obratit.
Mam kontakt : piatok_piatok@centrum.sk

helgaJ

V prvom rade Boh netresta. Ak neveris Bohu, tak napis co vlastne o nom vies?
Chystas sa urobit zo seba nehybnu sivu mrtvolu v papundeklovej truhle a nechas trapit sa ludi, ktori
ta miluju? Zabojuj. Neriesil si 30 rokov /nevie sice co/, tak zacni riesit. Dopytuj sa pomoci, zniz vlastne
vysoke ego na uroven vlastne duse. Povedz to.
Vycestuj do Australie, Afriky, alebo navstiv najblizsi hospic a chod na prechadzku na vozicku s tetou, co to uz ma
naozaj zratane.
Naozaj nenapises kontakt?

Melissa85

Napis mi prosim do mailu, Boh za to nemoze.. miluje ta a je mi velmi luto ako sa citis.. chapem ta, aj ja som sa kedysi hnevala.. a viem az moc dobre ake je trpiet.
sallyhope357@gmail.com

piatok_piatok

Melissa85, ak je Boh zodpovedny za tuto bolest, ak je to nejaka jeho forma testu, tak potom dakujem pekne za take bozstvo. Neverim v neho, nemozem verit a doverovat v niekoho, kto je za toto zodpovedny.
A ak nie je, ak je toto to, co zivot ponuka...
Uz dlho sa snazim nevzdavat, kazdy jeden den sa nutim vstat chodit do prace, venovat sa konickom a kazdy jeden krat zlyham na tej najjednoduchsej myslienke - ze do vsetkeho sa musim nutit a nic z toho mi nerobi realnu radost. Nejde to prirodzene. Zacinam sa stranit ludi a vyhladavat prazdnotu vlastnej izby.
Zacinam akceptovat myslienku, ze uz nema dovod sa do toho nutit.
Stale nejako prezivam, bojujem, ale som unavena. Najhorsie je bojovat proti vlastnej hlave, ktora ti ine neponukne.
Ak ist za svetlom, ked som slepa?

neznamy1986

piatok_piatok: Skús si najsť nejaký záujem, čo ťa bude naplňať - neičo čo zamestná tvoju myseľ aby si nemyslel na zle veci....

Brigádu alebo popripade nejakú záľubu (chodenie do prírody, fotenie, chodenie na koncerty, písanie článkov)

neznamy1986

Melissa85: Neviem, či svojou kresťanskou vierou (v Boha ktorý rád rozdáva utrpenie) pomôžeš niekomu kto trpí no ale ok

Melissa85

Iba Boh lieci duse a v nebi nie su viac chore. Ked alebo kym su pysne, k Bohu nemozu. Najhorsia choroba je hriech, necestuje sa s nou do neba. Cez utrpenie sa to ale da, ked sa spoji s Kristovym. Pokoj s tebou, tiez velmi trpis..