Piatok vezme bolest zo sebou

Príspevok v téme: Piatok vezme bolest zo sebou
piatok_piatok

Sedim tu a pisem, pretoze neviem, kam sa obratit. Roky trpim depresiou a poslednu dobu naozaj nezvladam stavy.
Chodim na terapiu a par dni uzivam antidepresiva.
Ci to spustili oni alebo jednoducho moja hlava uz nedokaze zvladat tento napor.
Chcem zomriet. Neviem, akym sposobom, nezaujima ma nic.
Chcem to ukoncit. To je to, nad cim premyslam. Nevidim cestu, buducnost. Predstavujem si, ze po tom akte to bude dobre, nebude prazdnota, bolest, samota, bude to ako zaspat...
Niekde v hlave toto pisem asi pretoze chcem, aby mi niekto povedal, ze to tak nie je.
Potrebujem to pocut...Vsade je tak ticho a nikto to nepovie...

Maxwells

piatok_piatok, na to, ze v Boha neveris, ho dost casto a opakovane spominas, ale nevadi.

Napisem ti len moj nazor, lebo nikto z nas pravdu nevie dokazat, tak nemozeme ani nic tvrdit. Ale moj pohlad na tvoju situaciu je, ze fyzicke telo nie je vsetko, co ta tvori. "Zivot" nie je len vysledok nervovej sustavy a svalov, kosti. Zivot je energia. Energia nemoze len tak zmiznut, prestat zrazu existovat. Nazvala by som to preto dusou. Energia sa moze menit, byt pozitivna, negativna, posobit, pritahovat. Myslim, ze to mame vo svojich rukach. Trpime, lebo sa dostalo prilis vela zleho, negativneho, beznadejneho do nasho vnutra. Boli nas dusa. Ak sa clovek sam zabije, nemyslim, ze by toto cele zrazu prestalo existovat. Myslim si, ze to praveze znasobi cele uz existujuce utrpenie.

helgaJ

Piatok, mrzi ma to.
Nie som ani jehovistka a ani ziadna ortodoxna katolicka.
Myslim, ze pani Lukacova vie, o com toci zo vsetkych najlepsie.
Si mlada, zasluzis si sancu, tak sa obrat na nu, prosim Ta.
Ma tu niekde nejaky kontakt a pokusila by som sa jej verit.
Tiez som mala nieco na mysli, urcite nie dratie kolien v kostole.
Mas kontakty minimalne 2. Pokojne Vianoce, zelam. a kebyze
ti nie je dobre, kontakt mas. pa

Debo

Ahojte
Tiez mam depky viac krat som si chcel siahnut na zivot.
Vycestoval som bol som 2 roky mimo ,ale po chvile sa to vratilo.vratil som sa ze bude lepsie..nie je,je tonhorsie nez predtym.
Tie vase panbozkarske recicky si niekam strcte.neviete o tom nic.mali by ste si urobit rozdiel medzi vierou,bibliou a katechetizmom kedze jedno druhe a aj tretie sa vyvracia.chcel by som vediet kolko tychto tu najma katolikov citali bibliu aj s porozumenim textu,je tam xy vecin ktore sa vyvracaju..ja verin v boha,ale ostatne rozpravky nie dakujem....tak mu tu prosim to neztazujte s nejakym knazom (katolicky,stary evanjelicky). Si mlady clovek ak to chces skusit chod babtistom ,alebo kde su mladi evanjelici...
Inak uplne ta chapem,ja tam tiez tu spolocnost a kazne nemusim.
Preco to pisem vsetko? Mam svoj nazor... pozri sme takmer na jednej lodi... je to ako s vacsinou ceriacimi...ti veria rozpravaju a nevedia poriadne ani comu(kedze sa o tom hlbsie nezaujimali).
Ty si tak ako ja silny a inteligentny clovek kedze neberies zivot tak ako vacsina co to beru ako pride... niekto to povazuje za osud,nahody,okolnosti niekto boha..
Ak by si bol len jednoduchy clovek,neriesis to a to je ten rozdiel preco si/sme iny...ber to ako pozitivum!!!
Avsak to pozitivum/blasnost si berie velmi velku dan a to su depresie.nebudeme si nahovarat kazda inteligensia bytost nez nrmalny clovek by tentoncelybsvet zavrhol, hnusil by sa mu tak ako sa hnusi aj mne.nemal ziadne zdravitne problemy,(velke) mam vzdelanie,skoly,majetok,rodiny ale jednoducho pre mna tento sk... svet nestoji..
Zelam vsetkym orijemne sviatky ktore mi tiez vyvolali depky kedze by sme sa mali spravat ako stastni bezstarostni ludia..
Nech sa dari a dufam ze to dobojujeme do konca(kazdy ma iny) s hrdostou.l,cestou (ta najviac chyba) a s dobrym spravanim co najdlhsie

Neznamy-THM1986

Piatok_piatok: Rád by som pomohol aj viac keby sa to dalo, ale na to by asi bolo potrebne nejake osobne stretnutie

Piatok_piatok

Nemám silu sa hadat.
Prispela som na toto fórum s cieľom "počuť"ľudský hlas. A teraz mám pocit, akoby mi na prahu stali jehovisti a vkuse má presviedčali...
Máte aj nejakého konkrétneho Boha? Či to je jedno?
Povedzme, že sa z ničoho nič obrátim a začnem veriť...Boh je ten, ktorý nás miluje celým srdcom. Necháte človeka, ktorého milujete trpieť? Dívate sa, ako ho ponižujú a vysmievajú sa mu? Dopustite aby sa mu diali krivdy? Či to vlastne diabol? A aj keby, tak čo robil Boh? Dival sa?
Toto je celý pomýleny koncept...aj napriek tomu studenu, čo nosím v hlave verím v racionalitu. Prečo nikto z vás neradi veriť v sám seba? Či vy by ste verili tomu kto vás šikanuje? Prípadne tu šikanu len pozoruje?
Ďakujem tým zo zdravým úsudkom a ďakujem tým, ktorý sa mi ozvali a úprimne som za vás vďačná, že mi pomáhate v najhoršom....

Tomas12345

Piatok piatok nepises tu o tom co ti vyvolava depresie takze rozpis sa trochu.

Mimochodom ta viera v Boha ak by si si ju aj dost posilnil by ti naozaj velmi pomohla. Hovorim z vlastnej skusenosti.Tiez som bol v stavoch ukoncit zivot lebo sa mi nic nedarilo a nemal som zmysel zivota ale viera v Boha ktoru som si aj posilnoval mi dala novy zmysel a hlavne docielils to ze uz sa netrapim pre ostatne veci kedze Boh je u mna na prvom mieste.

Jana Lukacova

piatok_piatok: potrebujete čeliť Vašim traumám (potlačeným emóciám). Počas psychoterapie sa terapeuti okolo emócií častokrát iba točia a nejdú s klientom do hĺbky do ktorej potrebuje ísť, aby emócie prejavil, kľúčové je rovnako to, že človek potrebuje pracovať so svojimi emóciami nielen počas terapie, ale vždy keď sa "derú na povrch" (tomu sa však snaží zabrániť naše "ego", ktoré sa nám snaží odpútať pozornosť na niečo iné, aby sme nečelili tomu, čo potrebujeme..)

Antidepresíva môžu tlmiť symptómy, bohužiaľ príčinu neriešia (keďže city, ktoré prežívame sa nerodia v tele a liekmi sa ich nevieme "zbaviť").

(ak by Vás zaujímalo viac, pokojne mi napíšte)