Piatok vezme bolest zo sebou

Príspevok v téme: Piatok vezme bolest zo sebou
piatok_piatok

Sedim tu a pisem, pretoze neviem, kam sa obratit. Roky trpim depresiou a poslednu dobu naozaj nezvladam stavy.
Chodim na terapiu a par dni uzivam antidepresiva.
Ci to spustili oni alebo jednoducho moja hlava uz nedokaze zvladat tento napor.
Chcem zomriet. Neviem, akym sposobom, nezaujima ma nic.
Chcem to ukoncit. To je to, nad cim premyslam. Nevidim cestu, buducnost. Predstavujem si, ze po tom akte to bude dobre, nebude prazdnota, bolest, samota, bude to ako zaspat...
Niekde v hlave toto pisem asi pretoze chcem, aby mi niekto povedal, ze to tak nie je.
Potrebujem to pocut...Vsade je tak ticho a nikto to nepovie...

Piatok_piatok

A mrzí ma, že môj príspevok vyznieva nahnevane.
Dlhodobé čeliť stavom v hlave, ktoré vám nedovolia tešiť sa. Sledovať ľudí a ich šťastie kým vy len vadnate, deň za dňom. Prechádzate z depresie do úzkosti, smútok sa prelína so zúfalstvom. Terapia aj antidepresíva sa beh na dlhú trať, ktorým stále verím , ale som unavená, veľmi unavená. Nehnevám sa na život, pretože stále dúfam , že príde raz niečo ako precitnutie že bude schopná sa ráno zobudiť s úsmevom a nie s okamžitou frustráciou, smútkom...každé ráno vstanem, idem do práce, idem cvičiť, učím sa nové veci, čítam a snažím sa bojovať, naozaj sa snažím. Čo však z toho, keď sa do toho jednoducho nutim. To nie je život, to je čakanie...
Prepáčte....

Piatok_piatok

Vidina nejakého pekla, ktorú neviete dokázať má pri súčasných stavoch pramálo zaujíma.
Snažíte sa apelovať na Boha a nič iné ako strašenie a rozprávky neponukate.
Ak by som mala Boha akceptovať, tak jedine ako hlas v hlave, úsudok, ktorý je tu pre mňa.
To, čo ponúkate vy je stredoveké a nemá racionálny zázrak.
Myslím, že for o Bohu je na internete hodne, môžte ísť tam.
Ak by som mala záujem o kázeň, idem do kostola.
Moj-pohlad to zhrnul dobre. Človek v núdzi potrebuje fyzickú prítomnosť, nie reči. Tiché pochopenie a pocit, že tu preňho niekto je.
Ľudia robia zle aj dobre.
Boh nerobí nič.
A Jána Lukáčová - antidepresíva a ani psychoterapia nepomôže? Tak čo? Homeopatia? Či ďalší vyslanec Boha?

spamatajtesa

desatoro: Neda mi nezareagovat..Netvrdim ze samovrazda je spravna a ze je hned pokoj..Ale vysvetli mi ako vies ze dusa samovraha ide hned do pekla?Pokial viem tak cirkev sa dnes uz za samovrahov modli a maju dovolene mat krestansky pohreb..Tak tu netaraj nezmysly..Tymto urcite nenavadzam k tomu cinu..Ale nikto nevie co bude s takou dusou..Tak netrep hluposti...Su to fanaticke chore nazory..Ty pojdeš do neba čo???! Len by ste do pekl kazdeho posielali....

desatoro

Vylieci vzdy nakoniec Boh, aj ked o tom dotycny nemusi vediet, lebo nas miluje. Zial, pokial mu clovek neveri, ma to tazke, a malokedy sa to tak podari. Co moze pomoct, su este hladovky, dlhodobe hladovanie. Vtedy to Bohu dost ulahci.

Neveriaci moze byt aj posadnuti diablom. Vtedy mu vadi vsetko svate, vsetko o Bohu, vsetko nabozenske, a aj pokus pomoct mu. Nevie sa obratit ani prijat vieru. Vtedy je mu velmi tazke pomoct. Boh hlada cestu aj vtedy, ako mu pomoct, ked ho nevie prijat, pokusa sa. Bohuzial, tie muky Ti vsak sposobuje diabol. Skryva sa, takze vinis Boha potom. Skusas na neho hadzat jeho vinu. Vidim to presne, vzdy je to rovnake... "naco mi je Boh, ktory mi sposobuje toto utrpenie, atd"... presne to iste si napisal. Ale Boh ti to fakt nerobi.
Nemoze Ti ublizovat ten, kto Ta miluje, to je logika. A Boh Ta miluje. .

Ak si posadnuta, a nevies o tom, je to velmi tazke, pretoze sama do kostola, za knazom, neprijdes. A okrem toho, dnes sa ani nedivim, ked vidim tych "knazov". A exorcistov tu uz niet. Nechali tu mozno par na cele slovensko. Jeden exorcista napisal, ze ich cielene rusia, likviduje, ze v cirkvi je diabol a satanasi, tam hore. Bohuzial, doba je tazka, treba sa na Boha obratit, a to je velmi tazke. Cirkev to z diablom prehrala. Treba najst v dnesnej dobe vieru. Samovrazda nic neriesi. Ver tomu, ze po samovrazde, je hned peklo. Ziaden svaty pokoj. To by bolo moc lahke. Ako tu niekto napisal, co mam z toho, ked budem cely zivot trpiet? Dostanem sa do neba? Mozno... mozno sa ti podari za 50 rokov obratit a vyhrat to. Nikdy nevies. Ale samovrazda, to je okamzita prehra. Cesta do pekla. Tazko niekomu davat vieru cez forum. Viem, ze sa to neda. Velmi lutujem, ako to je. Ale Boh za to nemoze. Cirkev ho na plnej ciare sklamala.

Jana Lukacova

piatok_piatok: antidepresíva príčinu Vašej depresie nevyliečia a terapeutické sedenia s veľkou pravdepodobnosťou tiež nie...nechcem však hádzať všetkých psychoterapeutov do jedného vreca, prajem Vám, aby Vám bol ten Váš skutočne nápomocný...ak by to tak nebolo, účinné riešenie Vašich problémov existuje ;)

Melissa85

Fenolax vdaka Bohu za jeho nesmiernu milost, za teba.. viera je dar, uzasne sa cita co si napisala, aj ked to tu ludia nechapu, ja sa velmi tesim :)))))))))

fenolax

Piatok: bola som na tom rovnako - ešte pred 2 mesiacmi. Depresie, úzkosti, anorexia, trvalo to už veľmi dlho, vyše 20 rokov...bola som neveriaca. Ale čo nezvládli psychológovia, psychiatri, cca 25 hospitalizácií, terapie, lieky či elektrošoky, poľahky zvládol Ježiš a dokázal to svojou láskou...áno, v minulosti som sa chcela zabiť a pojedla som lieky...no zachránili ma. Vtedy som si hovorila, že bohužiaľ to nevyšlo. Teraz hovorím - našťastie to nevyšlo...aj teraz v polovici októbra som si naplánovala že si siahnem na život...potom cez jedného kňaza vstúpil Boh do môjho života a viem, že ma už nikdy neopustí...lebo život je najväčší dar od Boha ...

moj-pohlad

piatok_piatok:

A my vieme aky je liek na tvoju situaciu (a situaciu ostatnych ludi v podobnej situacii)...

Liek je, aby niekto kto ta uprimne miluje prisiel za tebou, pohladil ta a objal. A bez zbytocneho vysvetlovania zdielal s tebou pritomnost s pochopenim a podporou. Toto je liek. A nie ziadni podrbani psychoterapeuti a psychologovia kde nic nerobis len sa neustale cyklis v nekonecnom rozpravani svojich problemov...a tak isto liekom nie su ani lieky :D...ani rady ze mas cestovat a venovat sa sama sebe a podobne dristy...(ano osobny rozvoj je samozrejme dolezita vec, ale toto neriesi problem ked clovek potrebuje daco uplne ine).

moj-pohlad

piatok_piatok:

No podla mna si rozumna a inteligentna bytost. Ludia ktori tu pisu reakcie automaticky usudzuju ze si slaboch ktory nic nerobi, len fnuka a lutuje sa. Pre mna si ale naopak, velmi silny clovek. Pretoze podla toho co pises, to praveze nevzdavas...ale ukazkovo bojujes najviac ako je v tvojich silach mozne. Lenze kazdy ma svoje limity a hranice unosnosti. Dusa nevydrzi vsetko.Takze je uplne prirodzene ze sa clovek moze citit uplne v koncoch aj ked cely zivot skusa a bojuje. Toto naozaj nie je o sebalutosti a nicnerobeni. Ale o bezradnosti po neustalom bojovani a snahe ist dalej.