Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

jancovka

Nie, je to liek proti bolesti všeobecne, aj pri bolestiach hlavy, chrbta, menštruačných, je toho veľa pri čom ti Cetalgen môže pomôcť. Aj keď jasné, že by bolo najlepšie keby sme takýmto problémom nemuseli čeliť, ale tak to si často nevyberieme, že jo no.

miacha

CICILKA

Toto je potom už na inú debatu. Ale teda muž sa naučil aspoň to, že proste keď príde tento môj stav tak musí sa o všetko postarať, že so mnou nemôže počítať. Neviem proste je mi najlepšie vtedy v posteli a taká zložená do klbka. Ako keby mi to prešlo by som bola len rada, len teda neviem čo by mi mohlo pomôcť prekonať tieto každomesačné strasti. Teda tehotná už ostať nechcem len aby som sa menzesu zbavila :D :D :D

cicilka

miacha a to akoze nic nerobis len tak lezis? ved by som sa zblaznila keby som mala v tych bolestiach byt len v posteli nechcem vediet ako by po dvoch dnoch mojeho lezania skrz bolesti vyzerala nasa domacnost, myslim, ze tyzden by som ju potom mohla pucovat :D :D

miacha

LAUROSIK

Mne toto pomáhalo kedysi, ale posledné roky vôbec nie, to keď mi menzes príde, tak dva dni som doma. Ani nič nie som schopná, len by som ležala v klbku.

jancovka

Darinik vôbec nie, to je liek proti bolesti všeobecne aj keď ťa hlava bolí, aj chrbát napríklad je toho dosť pri čom je vhodné ho užívať, keď teda máš nejaké tie bolesti, všetko sa veď v príbalovom letáku dozvieš, že čo a jak :)

blanika15

odkedy som prvykrat dostala ja menstruciu, tak som ju mala dost silnu a bolestivu a tiez som mala taketo problemy ze hnacka, nespavost a podobne. Neboj sa nieje to nebezpecne, tiez to takto mavam a mne dost pomaha ked sa pohybujem, vzdy zacnem upratovat a hned mi je lopsie, ale akonahle si sadnem zas mi je zle. Takze sa snazim udrziavat v pohybe :-)

Laurosik

lulina tak napisala som jaku ja mam skusenost, no ale chapem, ze teraz v lete to nie je moc super rada, ale aj snaha sa ceni, nie? :D Chcela som pomoct :)
Tamarka jo to som myslela, ale ved jasne, ja som to pochopila, ze teraz to asi nie je najlepsim riesenim, ale teda ja by som asi najskor siahla uz po tabletke, keby som mala velke bolesti, to je najrychlejsia pomoc.

jancovka

Kedysi keď som mávala menštruáciu som o tom ani nejako nevedela. Nebolievala ma hlava, nebolelo ma brucho ani nič a pred asi pol rokom problémy strašné. Prvé dva dni som nemohla ani nikam ísť ani nič robiť, len som proste ležala na gauči a bola. Nič viacej nič menej. Ale potom mi ségra v lekárni kúpila Cetalgen, ten som si dala a výrazne sa mi polepšilo, tak teraz už zakaždým viem ako zakročiť.