Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

Laurosik

tamarka mne pomaha teplo, lenze chapem, ze davat si nejake teple obklady prave teraz v tychto horucavach to asi nie je bohvieaka rada, co? :D

tamarka78

Zanzi toto si asi nepisala mne, co? Lebo teda ja nemam problem s hnackami pri menzese, ja mam len proste problem, ze strasne bolestivy je a neviem preco, doposial ma toto vobec netrapilo.

tamarka78

Cicilka nie vobec, praveze mam pocit, ze vsetko jak normalne, len proste menzes iny a som z toho celkom rozhadzana. Lebo to nie som schopna normalne fungovat jak som bezne zvyknuta, takze mi to vezme niekolko dni z mesiaca, co proste prelezim len v posteli.

zanzi

Chudatko :( Viesco ale tie hnacky mozes aj preto, ze mas nedostatok zeleza. Zvlast pri menstruacii zena potrebuje doplnat. No a ja mam jedno super overene - hemove zelezo od Globifer. Mozes si pozriet. Alebo si nemozes aj precitat clanok, ze naozaj tymto problemom trpia viaceri, no a je tu aj porovanie, ze v com je lepsie hemove zelezo oproti klasickemu: www.globifer.sk

cicilka

tamarka a nic nejako sa nezmenilo u teba? napriklad strava alebo cosi? lebo viem, ze kamoska tej sa takto pohorsilo ked zacala drzat dietu

tamarka78

Ahojte. Posledne mesiace mavam strasne bolestivy menzes a neviem si nejako pomoct. Kedysi som vobec taketo problemy nemala neviem ze co moze byt pricinou, ze preco sa mi to tak rapidne zhorsilo. Viete mi poradit, co vam pri bolestiach pomohlo?

Baska22222

mne velmi pohaju hrejive naplaste Ramissio Strips, nedam nane dostupustit...mala som dlhe roky velke bolesti skusila snat cokolkovek cez rozne tabletky a babské rady...ale toto 100% zabera staci naplast nalepit do stredu bruska (dole) a netreba ziadne tapletky....tu sa daju kupit: baska.ramissio.com ...skuste urcite nebudete lutovat...mne jedno balenie vydrzi na 10 mesiacov....

pusheen

Tiež som v mladom veku mávala ukrutne bolesti pri menštruácii, všetko čo opisujes,a hlavne strašne migrény, pocity na zvracanie, menzes trval aj desať dní. Bola som v Tom čase aj dosť anemicka. časom sa to upravilo, ale až.po rokoch. Chvíľu som brala aj antikoncepciu, to mi akurát upravilo cyklus, že som vedela kedy menzes dostanem. Ale tie.vedlajsie účinky..tak.som to vysadila.brala som to asi len polroka. Teraz čím vyšší vek tým je tá menštruácia menej bolestivejšia, niekedy ani neviem že ju mám, mám ju len pár dni a vychádza mi vždy presne na ten istý deň v mesiaci. Myslím skôr že je to aj trochu na psychickej úrovni, ak sa žena prijme ako žena so všetkým atď.. aj telo sa časom mení, takisto aj tie naše cykly

Nnika

Ahoj, ja to mám tak nejak podobne. Vždy keď dostanem menštruáciu mám neskutočne bolesti,zvraciavam,kŕče . Bola som s tým u gynekologičky a ta mi dala tabletky,ktoré vraj pomohli aj dievčatám, ktoré odpadávali . Skúsila som bohužiaľ bezvýsledne bolesti som mala stále, stále som zvraciavala. Potom mi dala buskopan, ktorý ale tiež nepomohol nič. Nakoniec mi povedala, že buď HAK alebo pretrpieť . Keďže som mala už take bolesti tak som si dala predpísať antikoncepciu. Prestala som vracať, ale bolesti boli stále+zrazeniny. HAK som vysadila po 5 mesiacoch a jedine ako to prežiť sú tabletky od bolesti alebo algifen.kvapky,ležať a mať teplo+pomáha pred tým ako sa má menstruacia dostať piť alchemilkovy čaj