Tráviace a psychické problemy

Príspevok v téme: Tráviace a psychické problemy
Canomp150

Dobrý deň cca pres pol rokom som začal mať tráviace ťažkosti s tým že som začal mať nechuť do jedla az po nechutenstvo a nepríjemných pocitov v oblasti pupka. Následne po cca 1 až 2 mesiacoch som začal mať problémy so spánkom a tým že som sa zobudil raz potom častejšie až som prestal spávať a začal som mať úzkosti a potenie počas celej noci a neskôr aj cez deň. Navštívil som gastro kde mi nič nezistili len intoleranciu laktózy a predpísali Nolpazu a následne pre psychické problemy som užíval cca 3 mesiace antidepresíva escitalopram. Úzkosti ubudli no spánok stále nie ok a ráno po prebudení som unavený a ospaly. Lieky proti úzkosti mi boli zmenené no nepociťujem po ich brani tri týždne žiadne pozitívne zmeny, stále má trápi len žalúdok. Následne som sa dočítal že by to mohlo byť spôsobené. Aj nedostatkom hcl v žalúdku a tak som vyskúšal betain hcl no po užití mi bolo ešte horšie od žalúdka pocit na zvracanie, pocit plnosti. Ps: probiotiká už uzivam cca rok. Viete mi poradiť ako sa zbaviť tráviacich ťažkosti a či psychické problemy mohli byť pravdepodobne zo zlého trávenia či skôr naopak. Stres som počas obdobia mal minimálny a preto mi to nedáva rozum.

Sanyyyyy

presne to isté sa mi deje veľmi veľmi dlho .. aj s tou hadičkou som myslela že sa to vyrieši, aspoň niečo nejaký dôvod..ale tiež mi zistili len intoleranciu laktózy.. všetko asi spolu súvisi psychické zdravie aj fyzické.. a pomaly to asi chápem a začínam sa fakt báť že sa to ešte viac bude odrážať na mojom zdraví ... 5 rokov nonstop v chorobnom strese a depresiach ...

Pipinanana

Pohoda jahoda hehe1 :) ziadny trapas, aj ja tu prskam a dookola na pani "J Lo" :D a vobec ma to nebavi. Ale ako vyplyva ciastocne i z tvojich riadkov, nie kazda pomoc je spravna a zalezi mi, nezvladam sa tomu iba potichu prizerat. Utrapeni ludia su slabi a chytaju sa aj slamky, treba ich upozornit, aby si davali velky pozor komu dovolia mat na seba vplyv.......

hehe1

ja som si to zle precital a este som aj prskal, no trapas :D dnes je velmi vela zufalych ludi, ktori hladaju pomoc kdekolvek a podvodnici to zacitili, ale je aj mnozstvo prospesnych ludi, ktori chcu pomoct a vedia ako na to, snad len kazdemu stastie priat, aby nasiel toho pre seba praveho ....

Pipinanana

Disbioza samozrejme ovplyvnuje psychicke choroby....... Ale naopak vylev emocii cudzej zene s mylnymi nazormi, ktora si na emociach nevedomych ludi zalozila zarobkovu cinnost nevylieci dysbiozu, parazity, candidu atd. Asi som sa zle predtym vyjadrila.. takyto je moj nazor.
Haha1 s Vami uplne suhlasim, citam, nebojte sa o mna :) . S riesenim pani Lukacovej nesuhlasim, ma nespravne ezotericke a okultne nazory, zaraba na pocitoch slabych ludi a vedie ich scesty.

Pipinanana

Hehe1 asi ste ma nepochopili spravne, lebo s tym co ste napisali sa zhoduju moje nazory z roku 1975 :D .. nevadi, dakujem za reakciu :) .

hehe1

pipinanana, to, ze disbioza creva moze sposobovat psychicke poruchy je fakt, existuju o tom viacere studie, takze ten, kto nema lekarske znalosti, ste vy....nedavno britski vedci publikovali studiu, ktora tvrdi, ze porucha imunitneho systemu sposobuje schizofreniu, za tou poruchou mozu byt skryte zapaly, ktore su tazko odhalitelne, takze tu nemudrujte a viac studujte....tieto vase reci patria tak do roku 1975

Pipinanana

Nie, lieky citov nezbavia, s tym suhlasim, ale inak Jana Lukacova ocividne nemate realnu predstavu o zivote ani lekarske znalosti. Naivne a pochybne teorie o vylevoch pocitov dysbiozu v crevach, pokaslanu imunitu, parazity, candidu atd. atd. nedokazu liecit. Znova sa chytam za hlavu z Vaseho jednostranneho nazoru o pocitoch :( a hneva ma, ako nevedomym ludom manipulativne podsuvate riesenia svojej pochybnej zarobkovej cinnosti plnej nespravnych a scestnych nazorov :( .

Tomas12345

Možno by ti mohlo pomoct aj to ze budes jest viacej vlakniny a zeleniny. Mimochodom co sa aj travenia týka tak skus jest pomalsie, ak budes jest pomalsie tak ti to lahsie bude travit. Nezjedz jedlo za 15 minut ale kludne aj za hodinu a viac

Jana Lukacova

Canomp150:...niekedy organické poruchy v tele zapríčiňujú to, čo nazývame psychickými problémami...vo Vašom prípade to bude skôr naopak a Vaše psychické problémy ovplyvňujú Váš žalúdok...aj to, že ste mal v poslednej dobe stres minimálny mohlo spôsobiť, že sa "spiaca šípková ruženka" v podobe Vašich nevysporiadaných emócií začala prebúdzať a spôsobuje Vám úzkosti, nespavosť a pridružené tráviace problémy...lieky proti úzkosti nepomôžu, potrebujete čeliť príčine (lieky Vás Vašich citov nezbavia).