Koniec samoty- Stretavka, vylet

Príspevok v téme: Koniec samoty- Stretavka, vylet
despacito

Ahoj, viaceri tu pisete ze trpite samotou chyba Vam spolocnost ludia,mate depky, socialnu fobiu atd co tak zorganizovat stretko vylet do prirody ja som viacmenej introvertnej povahy 26 rocny chalan Košičan rad by som spoznal novych ludi navrhujem vylet do Tatier niaku Turu nic extra narocne co Vy nato? Piste co Vas napadne ;-)

Kontrol0r

Mesačný princ - To je síce pravda ale platí to u človeka bez soc. fóbie.
Mne ako soc. fobikovy robí extrémny problém hovoriť s niekym o niečom v čom nie som úplne doma, proste ak cítim že ten druhý má omnoho viac vedomostí z danej témy zaseknem sa a som ticho. Ja som nepísal že by ma to nezaujímalo, len by som sa zasekol.

Komunikácia je u mňa veľký problém, veľmi vnímam aké ma osoba oproti postavenie, vzdelanie, či je žena, krásna :O, inteligenciu, a čím sú tieto vlastnosti na vyššej úrovni mám väčší blok. Jedine s niekým kto sa venuje tomu čomu ja a viem, že mám v tom skúsenosti, dokážem voľnejšie pokecať.

Napríklad, dnes ráno v práci som mal odargumentovať čo som robil včera lebo to trvalo dlhšie. Ono argumenty som mal a pravdivé len som sa zasekol a plodil hlúposti, nejaké náhodné myšlienky čo mozog v skrate plodil a dostal som sa do nepríjemnej situácie.

Tak je to stále, čo z toho keď doma dokážem osamote rozumne premýšľať a sám zo sebou hovoriť, keď príde niekto a mozog je odstavený, neviem ako sa volám.

Cariboo

Laxmi, take pokusy tu uz boli a aj sa stretli. Ale myslim, ze ti si medzi sebou dopisovali dlho predtym nez dali stretko, nebolo to teda az tak anonymne, co mi pride aj bezpecnejsie

LAXMI

Finale nebude, lebo kto chce sa stretne a nema okolo toho reci ako koza bobkov.

Uz tu boli niekolkokrat pokusy aj pred tym.

Cariboo

Vidim, ze ste sa este nestretli. Bude tazke nieco podobne zorganizovat, kazdy ma inu predstavu + z roznych kutov SR.
Rozhodne tym nechcem od tohto napadu odhovarat, naopak je fajn.

Ako problem vidim skor, ze je tu malo stalych ludi, ktori by sa pridali a udrzovali temu az do finale.

Mesačný princ

Kontrol0r 80312 - schopnosť prispôsobiť sa je skoro každému daná, len mnohí sme na ňu pozabudli. Samozrejme, že človek ,,turista,, a človek ,,tanečník,, neprehovoria ani slovo ak ten druhý nebude chcieť!
Ale ešte som nepočul, aby sa takí ľudia nikdy nerozprávali a dokonca ani to, že nenašli spoločnú reč. Možno aj tú tanečnicu bude zaujímať turistika a super pokecáte. A ak začne rozprávať o tanci, tak sa snáď nezdvihneš a neodídeš len preto, že teba zaujíma ,,len,, turistika???

Možno neuveríš sám sebe a vylezú z teba také info o tanci, že sa nebudeš spoznávať. Stretnutie neznamená, že máte okamžite vykonávať spoločného koníčka.

Cieľom sa je stretnúť a spoznať. Nebude tam ,,len tanečnica,, a ,,len turista,, ale veľká vzorka ľudí, z ktorých si môžeš vyberať.

Ak je niekto tichý, tak to neznamená, že je nespoločenský a nedajbože nemá nič v hlave. Čo ak sa s takým človekom porozprávaš lepšie, ako s tými, ktorých stretávaš bežne každý deň?

Kontrol0r

Stretnú sa ľudia a čo potom? Čo sa má tým dosiahnuť? Ľudia zo soc. fóbiou sa musia stretávať s ľuďmi, s ktorými majú spoločne záujmy. Jedine tak sa dokážu odviazať a aj si pokecať. Ak majú o čom, o niečom čo ich spája a o čom si majú čo povedať. Ja netuším o čom by som sa rozprával napríklad s nejakou babou ktorá by sa venovala napríklad tancu a ja sa venujem turistike. Ak by to tak nebolo tak asi netrpíte soc. fóbiou.

Ďalej ohľadom možného vzťahu.

Stalo sa mi. Spoznal som super babu, mali sme spoločné koníčky a super sa mi s ňou kecalo. Kamarátovi som hovoril ako sa mi páči a je mi s ňou super. On sa zasmial a odpovedal: a čo z toho?

Zamyslel som sa a mal úplnú pravdu. Čo z toho keď s ňu budem kecať a pozerať na ňu ako idiot, z toho nič viac nebude, a tak aj bolo :D Ach ako má vedia kamaráti uzemniť, ale majú pravdu :D

V podstate sa stretávam len s ľuďmi s ktorými zdieľam koníčky, a aj tak je často ticho. Lepšie mi je s extrovertmi, najlepšie keď sú dvaja a viac. Aspoň sa zabavia keď ja už budem vyčerpaný. Keď som s mne podobnými, často nastane situácia, že je dlho ticho a nikto už nemá čo povedať. Venujem sa turistike, takže až tak to nevadí.

Cliattsi

No ja to vidím tak, že návštevnosť tohto fóra je nízka. Niekt. ľudia povedia Dobrý nápad, ale potom zmiznú a nedajú ani kontakt na seba. Je to tu o ničom ako obvykle. Už minule tu bola táto iniciatíva a nič z toho nebolo. Ale čo už. Myslím si, že veľa ľudí, ktorí sú dlhodobo sami, ťažko vyvinú iniciatívu, aby mohli byť s inými ľuďmi. Ale uvidíme.

Mesač. princ - ten návrh môže byť

inynavrh- už sa ti tam aj niekto ozval? Mne vadi fb v tom, že mi moze spomaliť systém (používam len telefón) a tiez nemam rad, ked som ho mal, ze mi stale nieco oznamoval. Ja s tým jednoducho neviem moc robiť.

LAXMI - :)
1.) Skús si najprv preštudovať tento manuál www.zdravie.sk.
2.) potom stlačíš "←" na prehliadači
3.) potom "Pridať nový príspevok"
4.) potom vypíšeš pole "Text príspevku"
5.) no a nakoniec klik na "Odoslať príspevok"
a je to ;)

Mesačný princ

Inynavrh - som veľmi šťastný, že nefičím na žiadnej sociálnej sieti a ani si ju nevytvorím :) Človeku je oveľa lepšie, ak má od takýchto ..... pokoj. Nič v zlom :)