Vitamin D a problemy

katinaa20

D_jane u nas doma mame Vigantol, ten je na predpis, doktorka nam ho predpisuje, ked nemame, stacia po dve kvapky a u deticiek je tym pokryta potreba vitaminu na cely den. Ono je velky rozdiel v tom, co je vhodne pre male deti a co pre dospelych. Pri detoch musime byt opatrni, co im dame, aby to ozaj malo efekt.

sibierina

miacha tak hadam je normalne, ze clovek sa riadi davkovanim, ktore je na obale alebo ktore lekar predpise nie? len tak svojvolne zvysovat alebo znizovat by sa nemalo, lebo to neurobi nikomu dobre ;)

miacha

JAROSLAVICA

Nie je to problém, vitamín keď sa dáva s mierou, že sa to s dennými dávkami nepreháňa, ale proste sa dáva po troške, tak je to fajn aj v lete aj v zime. Má to vplyv na veľa vecí ako na kosti, tak aj napríklad nedostatok sa vie na energii prejaviť a aj na mnohom inom.

jaroslavica

mimwi, miacha, dakujem vam kocky ze ste mi napisali a za vas nazor. chcela som vediet ako je to teda s tym vitaminom ozaj, ci nie je zbytocne ho davat a co dokaze zabezpecit, cize aj keby sa daval, ze rok vkuse bez prestavky tak to nie je problem?

jaroslavica

faith healer nechapem co sledujes tymito otazkami? asi keby som bola dr tak by som tieto veci vedela a nepytala by som sa tu, nie?

miacha

JAROSLAVICA

Počula si niekedy o krivici? To je problém, ktorý sa týkal v istom období práve malých detičiek, preto vlastne odvtedy detskí pediatri predpisujú déčko ako prevenciu pred týmto problémom. Lebo nedostatok déčka veľmi vplýva na kosti a krivica je taký problém z ktorého sa nedá potom len tak dostať.