Vitamin D a problemy

KAPACITOR

Slnečné žiarenie ako zdroj Vitamínu D a energia je nenahraditeľné. Naviac slnečné žiarenie ničia vírusy.

Pár minút na slnku v lete po dobu, než je pokožka mierne naružovelá vyprodukuje 10.000 až 50.000 IU vitamínu D. Čo je takmer 100x viac než je odporúčaná denna dávka.
-Vitamín D syntetizovaný zo slnečných lúčov si telo vie uchovať po dlhšiu dobu, než vitamín D získaný suplementáciou, alebo potravou.

Tu je pár pravidiel, ktorých sa držať pri dobíjaní Vitamínu D:

-Za tvorbu vitamínu D je zodpovedné UV-B žiarenie, preto akákoľvek ochrana (okuliare, opaľovacie ktémy s faktorom) zabraňuje jeho produkcií.
-Aby ste vyprodukovali čo najviac vitamínu D, musíte odhaliť čo najväčšiu časť pokožky.
-K najväčšej produkcii vitamínu D dochádza, keď je slnko nad obzorom, teda okolo poludnia. To je v rozpore s tvrdením dermatológov.
-Dr. Holick v knihe Vitamín D solution odporúča vystaviť sa v poludní slnku, čo najviac odhalení 2x až 3x týždenne. Cca polovicu času, pri ktorom by ste sa mierne spálili.

Janamicha123

Kapacitor toto sa mi nechce verit, pretoze aj lekar mne osobne povedal, ze zo slnka len tak ziskat dostatok vitaminu D nie je take jednoduche ako si to predstavujeme. Nie je to tak, ze ty sa opalujes a cim dlhsie na slnku budes tym viacej vitaminu mas alebo cim tmavsi si, to vobec nie je pravda.

erikuska

mna by zaujimalo to, ci sa da nejako zistit, ze clovek ma problem s nedostatkom vitaminu d? ako viem toto vlastne zistit??

jamicka

Lenze ako si prisiel na to, ze sa ti zlepsil stav klbov a sliach? To si na to len tak prisiel ci to ma nejake opodstatnenie, co pises? Lebo toto je podla mna vec, ktoru si nevies len tak odsledovat :)

KAPACITOR

Myslím lebo som nič do jedálničku nepridal. Slnko mi zvýšilo teplotu tela a je to prírodný zdroj vitamínu D. Zvýšenou teplotou tela sa urýchlili aj chemické reakcie v organizme lebo zvýšená teplota má vplyv na všetko.

KAPACITOR

ja som bol 11.5.21 1h45min. na slnku a neuveriteľne sa mi zlepšil zdravotný stav kĺbov a šliach. Slnko mi veľmi prospieva ako prírodný zdroj vitamínu D aj na metabolizmus kĺbov.

Janamicha123

Rosebud toto je na tebe a vlastne aj na zdravotnom stave dietatka, ale vitaminy su pre mna taka zalezitost, ktora si myslim, ze neurobi nic ked sa bude davat aj dlhodobo. Detom decko prospieva a vlastne nielen im alebo kazdemu cloveku bez ohladu na vek.

smoula

do druheho roka zivota minimalne, ale potom sa odporuca ho davat aj nadalej aspon pocas zimnych mesiacov, ale nic by si nepokazila tym keby si ho davala aj pocas celeho roka, lebo z mojho pohladu je to jedina istota ze bude mat dieta dost vitaminu pocas celeho roka