Vitamin D a problemy

jaroslavica

mimwi, miacha, dakujem vam kocky ze ste mi napisali a za vas nazor. chcela som vediet ako je to teda s tym vitaminom ozaj, ci nie je zbytocne ho davat a co dokaze zabezpecit, cize aj keby sa daval, ze rok vkuse bez prestavky tak to nie je problem?

jaroslavica

faith healer nechapem co sledujes tymito otazkami? asi keby som bola dr tak by som tieto veci vedela a nepytala by som sa tu, nie?

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

miacha

JAROSLAVICA

Počula si niekedy o krivici? To je problém, ktorý sa týkal v istom období práve malých detičiek, preto vlastne odvtedy detskí pediatri predpisujú déčko ako prevenciu pred týmto problémom. Lebo nedostatok déčka veľmi vplýva na kosti a krivica je taký problém z ktorého sa nedá potom len tak dostať.

mimwi

Jaroslavica: Je toho veľmi veľa, čo všetko sa môže stať a to si povieš, že ide len o vitamín, ale ten je veľmi podstatný, preto my máme stále odkedy máme deti doma Vigantol to proste je u nás na dennom poriadku a myslím, že robím dobre, že ho dávam, predsa len dr. musí vedieť prečo nám ho napísala.

martina.d

pri deťoch to môžu byť problémy práve pri vývoji kostí. Pri dospelých ľuďoch tiež môžu byť problémy s kosťami ale aj so zubami, je toho veľa, čo sa môže stať a teda myslím, že najmä pri deťoch nejaké tie ochorenia riešiť nechceme.

miacha

FAITH HEALER

Je fakt, že nedostatok déčka by sa prejavil, ale to sa neukáže hneď to sa všetko až postupne a potom riešiť tie problémy, hasiť to akože nepoznám nikoho komu by sa do toho chcelo. Môj názor je, že lepšia je prevencia ako potom riešenie problémov, ktorým sa dalo predchádzať.

jaroslavica

vyjadrenie lekarov je taketo? mas nejaky odkaz na to alebo tak? nemam osobne s tymto nejake skusenosti, znalosti ohladne decka, preto ma to zaujima, ze ako je to realne s nim, ci teda staci sa opalovat alebo co je najlepsie pre deti :)