Vitamin D a problemy

sibierina

linda pri nas je normalne, ze si dame najskor urobit krvny obraz aby sme vedeli ake mame hodnoty, len pri malych detoch, ktore maju len niekolko tyzdnov alebo mesiacov sa dava vitamin D preventivne, takze tam sa nerobi takyto odber :) a staci pri tom davat Vigantolu napriklad po dve kvapky :) hovori sa, ze vsetko s mierou a bude vsetko okej a toto plati veru aj pri tomto

Linda123

sibierina Len tak si davkovat samozrejme že nie. . V prvom rade si treba dať zistiť hladinu Vít. D. tak ako som urobila aj ja ,Ak je hladina laboratórne pod 30 ug/l alebo 75 umol čo je v obidvoch prípadoch norma treba dávku zvýšiť.na optymalnu hodnotu na 5000 iu denne. Ak si ju budes davkovat podľa odporúčania na obale konkrétneho zakúpeného Vít D nikdy sa nedostaneš na optimálnu hladinu pretože si budes udržovať len hladinu momentálne akú máš . Optimálna hladina v laboratórnych hodnotách ug/l je 60-65 pri hodnotách umol sú 160-162. Po pól roku užívania si treba dať skontrolovať znova D a potom si ho udržiavať .
Obvodný lekari nemajú prehľad o optymalnej hodnote iba o norme
Ja konkrétne chodím endokrinologycke , ktorá je zároveň aj výživový poradca ako Bukovsky a tvrdí presne to iste ako vo videu . Takze ona mi ho v určitých intervaloch kontroluje . Ja som ho mala v hodnotách 39 ug/l a po zvýšení dávky 60ug/ l cize som sa dostala na optymalnu hladinu.

sibierina

linda lenze podla mna nie je dobre len tak si davkovanie menit podla uvazenia, kamoska si takymto sposobom umelo zdvihla hladinu decka a potom ju aj jej osetrujuci lekar varoval, ze to nie je dobre, davat si vitamin D je OK, je to dobre, vhodne a pri detoch duplom, ale nedavat si kadejako, podla seba, najlepsie riadit sa pokynmi doktorov ;)

Linda123

m.youtube.com
Tu máš všetko vysvetlené áno súvisia tvoje problémy z nedostatkom Vít D
5000iu denne ber dlhodobo z jedlom pretože je rozpustný v tukoch.

addia

Antilopa ty by si možno nedala, ani ja nie, ale nie každý má v tom prehľad koľko vitamínu obsahuje napríklad jedna kvapka nejakého doplnku, vitamínu, lebo každý vitamín C, každý doplnok obsahuje v kvapke iné množstvo.

sibierina

dia len ja teraz prichadzam na to, ze velmi malo ludi sa riadi tym, co doktor povie, proste vacsina si robi co chce a to nielen keby islo o davkovanie vitaminov, ale aj liekov, mnohi si myslia, ze vedia viac ako doktori :/