Ako sa konečne naučiť angličtinu

Príspevok v téme: Ako sa konečne naučiť angličtinu
Nicole93

Ahojte, viem, že takýchto tém je na internete veľa ale žiadna mi v podstate nepomohla. Buď sa rady zvrtnú na to, že mám vypadnúť do zahraničia (čo je u mňa dosť veľký problém z hľadiska financií a aj toho, že sama bez znalosti AJ by som sa niekam len tak nevybrala), alebo druhý prípad, že ide o reklamy ako si mám zaplatiť neviem aký super kurz, ktorý ma naučí AJ za 3 mesiace.
Angličtinu sa učím od ZŠ no nikdy mi nešla. Naučím sa síce teóriu, slovíčka ale keď to mám použiť už je problém. Po anglicky neviem ani rozprávať, ani čítať a ani v angličtine skoro ničomu nerozumiem. Pred maturitou som chodila aj na doučovanie, už niekoľko krát som si aj našla knihy pre samoukov a pustila sa do toho sama. No vždy to skonči pri tom istom, že tomu jednoducho nerozumiem, prekladám každé 3 slovíčko a pod. Nepomáha mi ani pozeranie seriálov v angličtine, nerozumiem ani primitívnym detským rozprávkam.
Tak veľmi by som chcela vedieť anglicky, nie len pre to, že v dnešnej dobe je to vo väčšine zamestnaní potrebné a žiadúce ale hlavne pre seba. Chcela by som rozumieť filmom, seriálom a čítať knihy v angličtine. Chcela by som si hodiny AJ v škole užívať a nestresovať pred každou a čakať kedy už konečne skončí. Viem, že za 3 mesiace sa to nenaučím ale ja za tie roky nevidím žiadne pokroky a to ma mrzí.
Slovenčina je omnoho ťažšia ako AJ a viem ňou rozprávať, lebo sa mi ňou prihovárali od detstva ale ako postupovať pri AJ?
Preto sa pýtam vás, ktorí možno majú alebo mali podobný problém aký mám zvoliť postup, aké knihy mi odporúčate lebo ja už vážne neviem ako ďalej.

Jacky114

Hlavné je ovládať slovnú zásobu. Môžeš skúsiť: widkow.com

Je to bezplatná stránka, ktorá ti v ľubovoľnom filme/seriáli/texte vyhľadá neznáme slová a tie ti následne preloží. Ak sa chceš učiť "real-world" slovnú zásobu zábavnou formou tak je to dobrá voľba.

nnnuuu

Dôležité je na začiatku učenia zistiť to, že aký si typ. Niekto je sluchový, niekto iný je vizuálny a pod., čiže niekto si skôr zapamätá, ak slovo vidí, niekto iný, ak slovo počuje. Sú aj zmiešané typy. Myslím si, že vo všeobecnosti platí, že ak si slovo prepíšeš, tak si ho zapamätáš na trvalo.

Jat

Ja osobne nevidím na učení sa cudzích jazykov nič komplikované. Každý má iný sýstem učenia, ale to je snáď každému jasné, rovnako ako skutočnosť, že na tento svoj systém učenia musí prísť každý sám.

Ja sám som popri iných povinnostiach, ktoré ma vďaka mojim schopnostiam sprevádzali už od skorej puberty, zanedbával vzdelávanie sa v oblasti lingvistiky. No všetko "zameškané" doháňam teraz. Posledný rok sa intenzívne venujem vzdelávaniu sa v anglickom aj nemeckom jazyku. A veľmi rýchlo napredujem, nakoľko mi pred viac než mesiacom, presne 42 dňami bolo povedané, že som v anglickom jazyku dosiahol úroveň A1.

Dôležité je zachovať si trpezlivosť a uvidíte, že aj Vy budete "zbierať úrodu" po úsilí, ktoré ste vynaložili...

nnnuuu

Sima2, to môže byť aj preto tak, lebo na angličtinu nemáš také ucho. Tie slová sa medzi sebou ťažko rozlišujú najmä, ak ich Angličania hltajú, čo robia často. Slová napr. v nemčine sa rozlišujú oveľa ľahšie, inak povedané počuješ aj to slovo, ktorého význam nepoznáš, ale v AJ tomu tak nie je, tam nepočuješ ani slová, ktorých význam poznáš.

sima2

Ja napríklad po anglicky viem čítať, nerobí mi väčší problém prečítať si nejakú knihu, článok a pod. Nehovorím že je to na 100% ale podstatu chápem. Ale ako náhle niekto po anglicky hovorí som úplne mimo. Pozerám po anglicky filmy aj seriáli, dávam si k tomu anglické titulky ale nepomáha to. Dokonca v tom nevidím ani žiadny pokrok.

maja_22

SamuelRx: ďakujem za prednášku, niečo také som potrebovala počuť a myslím že mi to psychicky pomohlo :D. Pretože väčšina rád ktoré som doposiaľ na internete našla bola presne o tých tipoch ľudí, ktorí tam aj boli spomínaní. Pomohlo mi to tiež v tom, že už si nemyslím, že robím až takú veľkú chybu ak som sa na angličtinu dala sama, svojím tempom a knihami ktoré vyhovujú mne.

nnnuuu

Tá angličtina je komplikovaná vecička, lebo ňou hovorí veľmi veľa ľudí, tým pádom majú na jednu vec aj niekoľko slov, niekedy aj niekoľko desiatok. To sa nedá naučiť ani do konca života. V iných jazykoch človeku postačí aj menej slov na to, aby si sa dorozumela a ešte ťa budú obdivovať.

nnnuuu

Jatt, rád by som ti vyjadril vďaku týkajúcu sa problematiky zaoberajúcej sa vyššie uvedenou tému, tzv. topicom, ktorého komentáre viedli k naplneniu patrične použitých slov v kontexte s mojou kvázi prezenciou na fóre.
P.S. Ja som povedal v tých komentoch aj niečo k veci.

YeeJee

Nechápem, ako sa niekto nemôže naučiť angličtinu pomocou anglických filmov/seriálov, kníh, rádií, ale to isté môžu matematikári a fyzici povedať o mne...

Ja som sa počas tých 9 ročníkov na základnej nenaučila po anglicky nič. Na vysvedčení som mala stále štvorku.
Akonáhle som vyšla zo základnej, začala som pozerať obľúbené anglické seriály a za pol roka som toho vedela oveľa viac.
Zatiaľ mám angličtinu na úrovni B2.
Nie je to bohviečo, ale aspoň niečo. A usilujem sa ďalej.