Ako sa konečne naučiť angličtinu

Príspevok v téme: Ako sa konečne naučiť angličtinu
Nicole93

Ahojte, viem, že takýchto tém je na internete veľa ale žiadna mi v podstate nepomohla. Buď sa rady zvrtnú na to, že mám vypadnúť do zahraničia (čo je u mňa dosť veľký problém z hľadiska financií a aj toho, že sama bez znalosti AJ by som sa niekam len tak nevybrala), alebo druhý prípad, že ide o reklamy ako si mám zaplatiť neviem aký super kurz, ktorý ma naučí AJ za 3 mesiace.
Angličtinu sa učím od ZŠ no nikdy mi nešla. Naučím sa síce teóriu, slovíčka ale keď to mám použiť už je problém. Po anglicky neviem ani rozprávať, ani čítať a ani v angličtine skoro ničomu nerozumiem. Pred maturitou som chodila aj na doučovanie, už niekoľko krát som si aj našla knihy pre samoukov a pustila sa do toho sama. No vždy to skonči pri tom istom, že tomu jednoducho nerozumiem, prekladám každé 3 slovíčko a pod. Nepomáha mi ani pozeranie seriálov v angličtine, nerozumiem ani primitívnym detským rozprávkam.
Tak veľmi by som chcela vedieť anglicky, nie len pre to, že v dnešnej dobe je to vo väčšine zamestnaní potrebné a žiadúce ale hlavne pre seba. Chcela by som rozumieť filmom, seriálom a čítať knihy v angličtine. Chcela by som si hodiny AJ v škole užívať a nestresovať pred každou a čakať kedy už konečne skončí. Viem, že za 3 mesiace sa to nenaučím ale ja za tie roky nevidím žiadne pokroky a to ma mrzí.
Slovenčina je omnoho ťažšia ako AJ a viem ňou rozprávať, lebo sa mi ňou prihovárali od detstva ale ako postupovať pri AJ?
Preto sa pýtam vás, ktorí možno majú alebo mali podobný problém aký mám zvoliť postup, aké knihy mi odporúčate lebo ja už vážne neviem ako ďalej.

nnnuuu

Ja si myslím, že ty už po anglicky aj dosť vieš. Len problém je v tom, že vždy keď niekto niečo hovorí po anglicky, tak je kto vie z akého kúta anglicky hovoriacich krajín, nasadí svoj aksánt a je to v keli, vtedy je človek rád, že rozumie aspoň nejaké to slovko:-) Ja viem po anglicky len zopár sloviek, trebárs guten Tag, Hallo, Mondprinz a tak...

olennka

Su aj taki, co sa nikdy nenaucia cudzi jazyk lebo nemaju na to
bunky a mam takych v okoli zopar.
A zese zopar takych, co sa nemuseli ucit ani v ajfa hladine, stacilo
v skole a tyzden v krajine.
Mozno prave, ak nad tym mavnes rukou, ti to naskoci.
A ked nie, tak si pis, ze budes dobry v hadzanej, fyzike, behu cez
prekazky , automatickej kresbe :)) alebo aj v ornitologii. a to je
fuska

nnnuuu

Bez pevnej vôle sa nikam nepohneš a budeš vedieť len to, čo sa naučíš sama, to jedno percento, ktoré ťa naučia je zanedbateľné...

lyst

ak si z tych, ktorym sa extremne tazko da naucit cudzi jazyk, tak by ti pomohlo len fakt nutnost vediet anglictinu. A teda keby si mala pracu v anglicky hovoriacej krajine. Zacala by si sa dorozumiet najprv len rukami nohami :D sem tam hodis nejake slovicko, ktorym rozhovor zlepsis, tych sloviciek bude coraz viac, zrazu s fleku budes bez rozmyslania vraviet jednoduche vety, a tie vety budu postupne pestrejsie a pestrejsie. Vacsina ludi ked vidi, ze jazyk dobre neovladas, tak aj s tebou budu jednoduchsie komunikovat. Lachka cesta k znalosti anglictiny bohuzial nieje.

aaFaAa

ahoj maja22
som na tom podobne, tiez sa ucim anglictinu od ZS a moc sa toho na mna nenalepilo.. podla mna je tiez najlepsie niekam vycestovat... nerozmyslala si nad nejakym jazykovym kurzom v zahranici? lebo ja by som aj celkom rada sla, len nemam s kym a sama som sa este neodhodlala ist :)

maja_22

Mesačný princ: chápem síce že byť v danom prostredí pomáha ale ja poznám veľa ľudí cez spolužiakov na základnej, strednej aj vysokej až po rodinu, ktorí v zahraničí neboli a jazyk vedia alebo už keď išli do zahraničia tak jazyk vedeli. Veď už na strednej som mala spolužiakov ktorí pozerali seriáli bez titulkov a to sme vtedy išli do zahraničia možno tak na dovolenku s rodičmi do Chorvátska.

skreculik

Ja som sa celkom dost fraz,viet a slovicok naucila z pesniciek.. Pustila som si danu pesnicku,nasla ku tomu text aj preklad a spievala som s textom a nove slovka som si prekladala..