Ako sa konečne naučiť angličtinu

Príspevok v téme: Ako sa konečne naučiť angličtinu
Nicole93

Ahojte, viem, že takýchto tém je na internete veľa ale žiadna mi v podstate nepomohla. Buď sa rady zvrtnú na to, že mám vypadnúť do zahraničia (čo je u mňa dosť veľký problém z hľadiska financií a aj toho, že sama bez znalosti AJ by som sa niekam len tak nevybrala), alebo druhý prípad, že ide o reklamy ako si mám zaplatiť neviem aký super kurz, ktorý ma naučí AJ za 3 mesiace.
Angličtinu sa učím od ZŠ no nikdy mi nešla. Naučím sa síce teóriu, slovíčka ale keď to mám použiť už je problém. Po anglicky neviem ani rozprávať, ani čítať a ani v angličtine skoro ničomu nerozumiem. Pred maturitou som chodila aj na doučovanie, už niekoľko krát som si aj našla knihy pre samoukov a pustila sa do toho sama. No vždy to skonči pri tom istom, že tomu jednoducho nerozumiem, prekladám každé 3 slovíčko a pod. Nepomáha mi ani pozeranie seriálov v angličtine, nerozumiem ani primitívnym detským rozprávkam.
Tak veľmi by som chcela vedieť anglicky, nie len pre to, že v dnešnej dobe je to vo väčšine zamestnaní potrebné a žiadúce ale hlavne pre seba. Chcela by som rozumieť filmom, seriálom a čítať knihy v angličtine. Chcela by som si hodiny AJ v škole užívať a nestresovať pred každou a čakať kedy už konečne skončí. Viem, že za 3 mesiace sa to nenaučím ale ja za tie roky nevidím žiadne pokroky a to ma mrzí.
Slovenčina je omnoho ťažšia ako AJ a viem ňou rozprávať, lebo sa mi ňou prihovárali od detstva ale ako postupovať pri AJ?
Preto sa pýtam vás, ktorí možno majú alebo mali podobný problém aký mám zvoliť postup, aké knihy mi odporúčate lebo ja už vážne neviem ako ďalej.

Fantasyi

Rozumies slovickam, ale nerozumies suvislostiam. Uc sa cele frazy. Potom ich vies pouzit obmenou roznych slovicok.
Pustaj si dialogy po anglicky (youtube). Jednoduche vety, ziadne zlozite suvetia. Dohovoris sa za chvilu. Venuj sa tomu kazdy den aspon hodinu. Hladaj kazdu moznost komunikovat s cudzincom. Pocuvaj anglinu, chytis minimalne prizvuk, znenie jednotlivych slov. Kurzy z teba vytiahnu, len peniaze. Filmy s titulkami tiez odporucam, BBC. Musis sa naucit mysliet v anglictine, nie v slovencine. Oni myslia inak. Neposkladas vetu z anglickych slov myslenim v slovencine. Im to davat zmysel nebude, hoci tebe ano.
Snad som pomohla. Este jedna vec. Musis ten jazyk milovat, ak budes mat voci tomu odpor a hovorit si, ze sa to aj tak nenaucis, tak nenaucis.

Ipsik

Tak ja ťa trochu zmotivujem, aby si vedela, kde je Sever. Ja anglicky viem, aj keď si to možno len namýšľam, lebo neviem, čo si o mne myslia trebárs Američania alebo Angličania, s ktorými si píšem (o všetkom možnom). Vieš, aký to je pocit, keď počúvaš pesničku tak, akoby išla po slovensky. Ver mi, toto je luxus pure. To nie je ten istý luxus ako keď sedíš v Mercedese, je to viac, nebudem ti klamať.
Ja som študoval jeden odbor v angličtine, poviem ti pravdu, veľa slov som nepoznal, ale domyslel som si ich význam, aspoň aký taký, ale v globále je to presne to, čo majú na mysli. Až tak ma to netrápi. Poviem si, čo chcem a je mi jedno, čo si myslia.
Jazyk sa naučíš jedine prepisovaním slovíčok. Inak sa to nedá.

Kokosy

Nemas na to bunky :) tak ako ja na matiku. Mozem sa ju ucit kolko chcem vzdy dostanem 4. Kazdy sme na nieco ine. Do zahranicia sa neboj ked si nasetris. Kolki tam idu a dorozumeju sa rukami nohami :)