Ako sa konečne naučiť angličtinu

Príspevok v téme: Ako sa konečne naučiť angličtinu
Nicole93

Ahojte, viem, že takýchto tém je na internete veľa ale žiadna mi v podstate nepomohla. Buď sa rady zvrtnú na to, že mám vypadnúť do zahraničia (čo je u mňa dosť veľký problém z hľadiska financií a aj toho, že sama bez znalosti AJ by som sa niekam len tak nevybrala), alebo druhý prípad, že ide o reklamy ako si mám zaplatiť neviem aký super kurz, ktorý ma naučí AJ za 3 mesiace.
Angličtinu sa učím od ZŠ no nikdy mi nešla. Naučím sa síce teóriu, slovíčka ale keď to mám použiť už je problém. Po anglicky neviem ani rozprávať, ani čítať a ani v angličtine skoro ničomu nerozumiem. Pred maturitou som chodila aj na doučovanie, už niekoľko krát som si aj našla knihy pre samoukov a pustila sa do toho sama. No vždy to skonči pri tom istom, že tomu jednoducho nerozumiem, prekladám každé 3 slovíčko a pod. Nepomáha mi ani pozeranie seriálov v angličtine, nerozumiem ani primitívnym detským rozprávkam.
Tak veľmi by som chcela vedieť anglicky, nie len pre to, že v dnešnej dobe je to vo väčšine zamestnaní potrebné a žiadúce ale hlavne pre seba. Chcela by som rozumieť filmom, seriálom a čítať knihy v angličtine. Chcela by som si hodiny AJ v škole užívať a nestresovať pred každou a čakať kedy už konečne skončí. Viem, že za 3 mesiace sa to nenaučím ale ja za tie roky nevidím žiadne pokroky a to ma mrzí.
Slovenčina je omnoho ťažšia ako AJ a viem ňou rozprávať, lebo sa mi ňou prihovárali od detstva ale ako postupovať pri AJ?
Preto sa pýtam vás, ktorí možno majú alebo mali podobný problém aký mám zvoliť postup, aké knihy mi odporúčate lebo ja už vážne neviem ako ďalej.

maja_22

Ahojte, je možné že na angličtinu jednoducho nemám? Že nech robím čokoľvek nikdy je nebudem ovládať a rozumieť po anglicky? Všade čítam, že neexistuje aby ak sa človek tomu venoval tak nevidel pokroky, že koľko ľudí v 60tke sa naučí cudzí jazyk. Som asi nejaká iná.
Ako píše autorka príspevku aj ja sa angličtinu učím od ZŠ. Teraz sa jej už venujem sama, mám knihu pre samoukov, učím sa gramatiku, robím si testy, všelijaké aké nájdem na internete. Chodím aj na jednú stránku (memrise.com) kde sa učím slovíčka a frázy. Pozerám zatiaľ jednoduché rozprávky pre deti s anglickými titulkami.
No aj tak nevidím žiadne pokroky. Teóriu možno ovládam no ako náhle vidím vetu neviem si ju pomaly ani preložiť, tým pádom neviem aký tam dať čas a takto to ide stále dookola.

Ipsik

Keď spieva trebárs Nemec po anglicky, tak ho rozumiem dokonale, ale keď dajme tomu Američan, tak väčšinou ani prd a bez lyrics sa nepohnem.
A čo sa týka Francúzov, dobre, že sú takí, lebo ich jazyk je nádhera. To som sa mal učiť, keď som bol mladší:-)
Na večnosti času dosť, tak hádam to ešte dám:-)

mata1446

Ja odporúčam sledovať videá www.engvid.com. Dá sa tam vo filtri nastaviť videá pre začiatočníka. Sú rozdelené na 3 úrovne.
Skús počúvať videá, písať si z toho poznámky a niečo sa nalepí.

Moireal

Francuzi to trochu s tym patriotizmom prehanaju. Len tak davaju najavo svoju aroganciu, ked vedia po anglicky a odmietaju ju pouzit, aj ked si to trebars vyzaduje situacia.
K jazykom musi mat clovek vypestovany vztah a pouzivat ich denne. Ci uz citat, pisat, pozerat filmy, pocuvat hudbu,spievat si. Iste o tom rozhoduju aj iste predispozicie ale kazdy sa dokaze aspon zaklady naucit si myslim.

AJ

Moireal, francuzi zas toto vraj vobec nerobia, ani anglicke slovo nevyslovia anglicky, ale po francuzsky.
ipsik, aha tak, ja ze nejako specialne
ja si takto tiez pisem, ale neopakujem a potom ho aj tak zabudnem

Moireal

Suhlasim Ipsik. A este dodam, ze v anglicitne vznikaju nove a nove slovne spojenia,slangy a vsetko sa to mixuje. Ale fascinuju ma tie rozdiely medzi britskou, americkou, australskou, irskou a dalsimi anglictinami. Irska je taka smiesna a pritom roztomila. :))

Co sa tyka Nemcov, preberaju coraz viac anglickych slovicok a pouzivaju ich miesto nemeckych. Co je aj na skodu trosku.

Ipsik

Ono to treba brať tak, aby som to zhrnul trochu viac komplexne, že angličtina nie je jazykom trebárs 5 miliónov ľudí. Je to jazyk, ktorým hovoria miliardy ľudí. Nikdy sa preto nedá naučiť celá slovná zásoba. To by človeku isto preplo totálne, keby také niečo dokázal. Géniovia majú v hlave trebárs 15 000 slov, ale nikdy nemôžu mať v hlave jednu miliardu. Tiež si treba uvedomiť, že jazyk je vynálezom ľudí a význam mnohých slov možno jednoducho vycítiť.
Je tiež dobré, ak by si študovala nejaký odbor v anglickom jazyku. Išla by si tým pádom viac do hĺbky.
Čo sa týka prepisovania, tak ja som si prepisoval trebárs jedno slovíčko trikrát, ale nie viac. Ruku som mal silnú ako orangután, ale malo to svoj zmysel. Komunikáciou sa môžu jazyk naučiť najmä deti, ale nie dospelí, ktorí už majú vyvinuté tzv. abstraktné myslenie. So I wish you good luck:-) Ja viem aj po nemecky, ale tento jazyk využívam oveľa menej ako anglicky. Sem tam s niekým popíšem, ale inak ma to nezaujíma. Tam zase platí jedno slovo - jeden preklad, ale málokedy viac. V angličtine jedno slovo naše - 15 ich:-)

neznamy1986

Ja napr. som sa učil angličtinu na strednej a základnej a taktiež nie som spokojný s úrovňou.... Snažim sa zlepšovať tak, že píšem pre web www.magistra-historia.sk články a tam sa snažím aj prekladať zo zahraničných zdrojov (komplet preklad článku si netrúfnem - ale dlhšie odseky už ako tak zvládam) a taktiež mam svoju zaujímovú činnosť- web www.metalmania-magazin.eu - taky jak internetový časopis s metal/rockovou muzikou - tam sa snažím aj uverejnovať rozhovory s interpretmi zo zahraničia a tak..... Proste sa snažim s jazykom pracovať... Len na taký spôsob je potrebný aj niekto známy čo kontroluje či to robím dobre

AJ

Kazdy si to odmakal, kazdy inak. Ja sa tiez borim. Kup si zjednodusene citanie, trebars Pinguin Readers aj s CD, to uz mnohym pomohlo. To si skusala?
Co vsetko vlastne robis na zlepsenie?