Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

moznosti

Bez zapojenia fantázie prácu nenájdete. V prvom rade by som si vymyslela, že som niekde brigádovala popri škole za kasou. Nikto to skúmať nebude a VŠADE vás aj tak zaškolia. Takto naberiete prax a už si nebude treba vymýšľať. Ak nič doma, tak vybehnite do zahraničia starať sa o deti alebo niečo podobné jednoduché a výhodné, oprášte jazyky a vráťte sa späť s nejakým certifikátom aspoň B2. Treba byť kreatívny, keď to nejde po dobrom a s úprimnosťou... Treba zahrať divadielko ;)

zita 05

Mesačný princ, nehnevaj sa, ale čo to trieskaš? Mala som z Teba iný pocit. Nehovor, že zdravý človek v BA s vysokou školou zarába 180. To preto sa tam sťahujú mladí z celého Slovenska?

Tiny

Hmm, nehanbím sa, že bývam u rodičov. Kde dopekla mam vziať na byt? Uviazať sa na hypoteku, keď som sama? Alebo ísť do podnájmu, kde obyčajná garsonka stojí 300 eur? Keby aj mam nejakú tpp pracu viac ako 450 tu nezarobím. Keby mam partnera alebo niekoho tak je to o inom.
To, že som nemala trvalú prácu, hej to ma štve. Najviac to, že som bola na tej čiernej dohode a slepo som im verila, že ma zamestnajú.
Skoro každý tyždeň som na nejakom pohovore, naposledy som sa tri dni zaúčala s tým, že ak to zvládnete od marca nastupujete. Prišla som v deň skúšky, zrušili ma, že tam nie je tá moja tetuška čo ma zaúčala. Na druhý deň mi volajú, že uprednostnili nejakú 50 ročnú osobu čo má prax a kurz.
Ako vraví mesačný princ ... v mojom životopise je len samá administratíva a práce spojené s tou. Vždy som sedela len v kancelárií a pracovala s PC. Preto, keď sa hlásim kdesi na predavačku, alebo na obyčajnú pekárku trdelníkov (kde podľa inzerátu netreba vedieť nič lebo všetko zaučia) tak ma buď zrušia, alebo sa neozvú vôbec.
Jediné čo odmietam je linka a finančníctvo, kde treba namotávať ľudí, nič iné.

Mesačný princ

ioniq - nie so zťp a nenapíšem čo som vyštudoval.

Píš si čo chceš a aj myslieť si môžeš čo chceš :D

ioniq

Mesačný princ 180€ v BA?
Si ZŤP?
čo máš vyštudované, keď to nie je hovadina?
sú iné okolnosti, ktoré ti bránia nebyť dobrovolne otrokom?
Daj konkrétne odpovede inak si len ďalší plačko.

Mesačný princ

By ste sa čudovali aké je ťažké nájsť v BA prácu! Ja pracujem len za 180 eur na mesiac a nemám vyštudovanú ,,hovadinu,, a veľmi rád by som pracoval.

Vôbec to nie je tak, že kto chce pracovať, tak si prácu nájde. Hej, je to ťažké ale nie každý človek má rovnaké možnosti. kto nepozná danú situáciu, tak nikdy nepochopí.

A hej, je to strašne frustrujúce a hanbím sa za to, ale bez možností sa jednoducho nedá dostať k lepšie platenej práci! Ak nie sú peniaze nemôže človek študovať, nemôže odísť napríklad do zahraničia, nemôže si nájsť prácu ak má v životopise predchádzajúce zamestnania úplne iné a je zaškatuľkovaný...jednoducho bez možností sa nedá.

A nech si tvrdí kto chce, čo chce.

Matyo

Tak ja neviem ľudia, mať toľko rokov ako vy a ešte nikde poriadne nerobiť, tak to už je fakt hanba. To ťa nevezmú ani do Tesca alebo Lidlu?! Otec bez práce, mama robí za minimálku a ty si ešte vyberáš ako by si bola neviem aká hviezda? Zaujímalo by ma, že z čoho žijete? Vyštudujete hovadiny a potom vám nikto nechce dať sedavú prácu za PC, tak ste naštvaní na celý svet.

ANGEL-DEMON

a ja bývam v zapadákovskom meste čo nemá ani 75 000 obyvatelov...
a nie poondiate velke KE , čo je s počtom obyvatelov na druhom mieste po BA.. ked tam si niekto nevie nájsť robotu to nie je že nevie, ale ze nechce...

Najčítanejšie články