Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

Johanson

Vážený Mobi -Dick
Možno som nečítal podrobne tvoje dlhé príspevky, ale mám jednu otázku, a k tomu orientovaniu, vás ťahá hormonálna priťažlivosť - feromóny - sexualna, alebo rozumová, priťažlivosť ?

Ipsik

Ja som si prečítal len niekoľko príspevkov, lebo sa mi to nechcelo celé čítať. Tak ako som ti povedal, ty s tou orientáciou isto nič nenarobíš. Môžeš to analyzovať ako chceš, nespravíš nič, maximálne môžeš žiť sám. A čo sa týka konkrétnych prejavov "lásky", mohol by som napísať tri "romány", ale to nemá zmysel. Ja som sa tých prejavov "lásky" nabažil vážne dosť. Pohľady falošné... Ale treba byť optimistom, aby sme postavili niečo nové, musíme to staré zdemolovať a to sa nám už podarilo takmer úplne dokonale. Teraz si už môžme nacvičovať "murovanie" na sucho...

klik

teraz je tam zas taky nejaky clanok a spomina sa tam gay magazine Physique Pictorial . To su take krasne fotky, nie ako dnes. Obvykle nemam rada fotky s touto tematikou ale tieto su krasne.

klik

dick, precitaj si ten clanok, tam mas odpovede, ja som ti napisala co najstrucnejsie
tie ostatne veci, vela ludi sa tak citi.

MobyDick

klik: tak to bych netvrdil, že se nerozlišovala orientace, to přece souvisí s náklonností k určitému pohlaví, a potom, musel bych se tě zeptat, v jaké kultuře?

Víš proč mají lidé problémy? A bude se to týkat právě mnohých gayů. Je to proto, protože se v průběhu jejich života nastřádalo mnoho problémů, které nemají vyřešeny. To je můj případ. Já jsem se nevyrovnal, a nevím kdy se s tím vyrovnám, jaké jsem měl dětství, život, a současný život. Nejsem schopen se vyrovnat s tím, že jsem jiný, že nepatřím do tohoto světa, že jsem archaický, že mi většina lidí připadá povrchní, sobečtí, hloupí, že podléhají takovým autoritám, které pro mě žádnými autoritami nejsou. Já se nepovažuji za Čecha, neztotožňuji se s tou zemí, ani s jejími obyvateli, nepatřím vlastně nikde. Prospěla by mi určitě více jiná civilizace, doba. Kdyby tady nebyli dva lidé (z rodiny), na kterých mi záleží, neměl bych důvod zde ještě být. Ten svět je mi cizí. Narozen na špatném místě, ve špatném čase, a obklopen špatnými lidmi. To je můj život, a můj podivný osud.

Mě určitě bůh v lásce nemá, to píšu pro ty, kteří mi zde o bohu psali. Oni by mi spíše napsali, že je to někdo jiný, kdo mi škodí, ale to je jedno.

klik

hej, o shak. viem toho vela, aj tie dohady, aj to, ze v jeho dielach je ocividna hom. je to moj oblubeny autor.
v tom najnovsom dokumente bbc, co som sem dala link, to mas vysvetlene, dejiny hom. kludne si to precitaj cez google translator, ked mas neistotu. kedysi davno praprapra davno sa nerozlisovala orientacia, bol len sex, aj rovnakeho aj opacneho, /aj s detmi/......takze stale to mame v sebe. akurat, ze nejake spolocenske normy sa vzdy pokusaju urcovat, co je spravne a co nie............

MobyDick

klik: otřesný případ, ani první, a určitě ne poslední. Ten věkový rozdíl byl velký, já toto neuznávám, ale když má někdo i takové choutky, jak vidíš, může za to zaplatit. Proč? Je to právě ta anonymita fór, a toto hrozí i u v různých seznámení ve večerních podnicích, vždyť se ti lidé vůbec neznají. A někdo se může i velice dobře přetvařovat.

Je to odstrašující případ, a zřejmě měl i něco vyvolat.

Pamatuj, že nikdo neví, jaká traumata si kdo nese v sobě, a jak se zachová, tady se to projevilo, ten případ samozřejmě neznám.

Proto jsem také vyvolal o tom diskuzi, jaké jsou vlastně příčiny vzniku homosexuality, mě osobně to velmi zajímá, a myslím, že přesná odpovědět známa není.