Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

otazky

MobyDick, a práve preto, že ľudia sú rôzni, treba brať niektoré veci a reakcie z nadhľadom. A zbytočne sa nerozčuľovať a nenechávať sa vytáčať do vývrtky. Treba si uvedomiť, že je to ich problém, ktorý ale prenášajú na teba. Častokrát s veľmi sebeckých pohnútok.
Emócie sú fajn. Sú bežnou súčasťou nášho života. No počas neho nastanú aj také situácie, kedy je lepšie ich držať pod pokličkou. Oni sú dobrý sluha, ale zlý pán. A nám pocit, že o teba sú práve pánom.

MobyDick

otazky: ano, v tom máš hlubokou pravdu, že nenávist ničí toho, kdo nenávidí, a jeho nejbližší okolí, rodinu. Ten kdo je nenáviděn, se buď směje, nebo ho to posiluje, protože dosáhl svého, to se stalo i v mém případě. Ale co s tím můžeš nadělat, jsou to emoce. Já vím že mě to ničí, stejně jako to ničí mnoho lidí, a já si jen říkám, proč někteří necítí nic, a druzí tak mnoho, a oni vytuší tvé slabiny, a hrají si, protože si myslí, že se jim nemůže nic stát, že slova která byla vyřknuta nebudou naplněna, tak to se mílí. Proto stále píšu o tom, že raději odjedu, ale mnohé věci stejně zůstanou v hlavě, tak rychle se toho zbavit nedá. Snad se mohu pokusit to změnit, stejně je svět plný nástrah, určitě mě čeká ještě mnoho takových, kteří mi život budou chtít znepříjemnit, ale už si je k tělu nepustím. Odpuštění je krásný akt, ale velmi těžko proveditelný.

MobyDick

Johanson: názor jsem právě upravil, protože v minulosti jsem měl sám velké předsudky, takže v této oblasti jsem je naprosto ztratil, protože jsem byl obdarován stejnou sexuální orientací, jako ti, co podle tebe pohoršují. Oni si to přiznali možná dříve, mě to velmi dlouho trvalo, ale teď jsem o to více rád. Alespoň v této věci. Víš, kdybych začal tyto věci znovu popírat, jak žádáš ty, tak by se můj už ne tak docela dobrý stav ještě více prohloubil, takže to po mě nechtěj. Naopak, je to jediná cesta, jak se dostat ze svých problémů. Pohoršen je jen a jen ten, kdo se tak sám cítí, kdo to vztahuje na sebe, já jen chci trochu volnosti, dopřej mi, život už mě tak dost svazoval, díky.

otazky

Johanson, takže si to zhrňme. Homosexuáli nemajú pohoršovať maličkých verejným bozkávaním, verejným držaním sa za ruky, verejným priznaním sa ku svojej orientácii. Taktiež by si mali odopierať súkromné, podotýkam súkromné, podľa tvojich slov choré milovačky.
Napokon sme sa dostali nielen ku verejnému obmedzovaniu, ale i ku súkromnému. Blahoželám. Ak si ty predstaviteľ tak ospevovanej a morálnej kresťanskej cirkvi...

"Ponižovať Ježiša Krista jeho dielo to sa neopúšťa.Toto číta dosť ľudí a Boh sa nedá len tak sa urážať a zo životných skúseností viem , že Ťa pán Boh potrestá."
Si dosť dobroprajný. Len dúfam, že to nemáš od Ježiša Krista.
Evanjelium podľa Matúša 10:31-37
Nebojte sa teda, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov. Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi, aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Nemyslite si, že som priniesol pokoj na zem. Nie pokoj som priniesol, ale meč. Prišiel som postaviť syna proti jeho otcovi, dcéru proti matke, nevestu proti svokre. A vlastní domáci budú človeku nepriateľmi. Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden.

MobyDick, už raz som ti tu napísala, zlé skúsenosti sú dôvodom, nie ospravedlnením. Veľa ľudí v živote zažilo mnoho otrasných vecí. Patrím medzi nich. No život ma naučil aj jednu vec. Nenávisť alebo akákoľvek iný hlboký negatívny cit ničí človeka, ktorý ich cíti, nie toho, komu sú určené. Sú príliš vyčerpávajúce, pretože je zložité nenechávať ich ovládať celý. Písať ti o odpustení nebudem. Niekedy sa to naozaj nedá. Niekedy človek ani nechce. Len nenenáviď. Zožerie ťa to zaživa. Tak ako Johansona jeho pokrivená viera.

Johanson

Je mi ľúto,že žiadné argumenty nie sú pre teba dobré, aby si trocha upravil svoj názor. A mal úctu k svojmu bytiu a hodnote človeka .
Maj rád všetkých mužov, prípadne aj ženy, veď na to je láska, dobre sa s nimi ciť, rozprávaj teš sa snimi , ale Ťa prosím nepohoršuj maličkých a nerob s nimi choré milovačky.

MobyDick

Johanson: možná že to působí jako divadlo, i já jsem se tomu jistou dobu usmíval, teď už ne, protože dříve jsem byl pokrytec. Oni se milují stejně, ale to ty víš, tobě se jen nelíbí, že se to nazývá "svatba", protože toto jde přímo proti tradici. To líbání mi nevadí, sám to budu praktikovat, až dojde k mému seznámení s někým mých snů, to už jsem rozhodnutý, já se nebudu už nikomu přizpůsobovat v tomto světě. Ano, přiznám se ti, jsem už od dětství v hloubi duše rebel, a už jako malé dítě jsem řekl, že nikdy žádnou svatbu mít nebudu, tedy že žádnou dívku nechci. Tenkrát by jsi to mohl brát jako slova malého a naivního dítěte, ale děti jsou chytré, a už podvědomí mi něco říkalo, co jsme už později začal i cítit. Nic s tím už neuděláš, a já ani nechci. Ve světě už žije příliš mnoho lidí, buď rád, že to trochu snižuji.

Do mě nikdo nic nezasel, nikdo mě tomu neučil, vzniklo to samo, a už v dětství. Moje mám má ze mě oči pro pláč kvůli jiným věcem, ne proto, že jsem ji řekl, že jsem homosexuál. Na tom ji už nezáleží, vždyť zatím s nikým nežiji, ale jednou budu, a doufám že už brzy, a vše proto udělám. Já ji chci dokázat jiné věci, a hlavně přej mi to, já jsem dost velký misantrop, takže pokud najdu mužskou lásku, tak najdu i lásku k druhým lidem, chápeš to? Ti je můj problém. Ne to co píšeš ty.

Já už potrestaný jsem, a to od dětství, takže vím co je to trest. A ty mi píšeš, že ještě budu jednou potrestaný?

Napíšu ti to otevřeně a upřímně, budu milovat krásného a hodného muže tak, jak muž miluje ženu, nebo jako když žena miluje muže. Ta slova asi pro tebe musí být hrozná, ale mě se prostě muži líbí (ne všichni), muž dokáže být agresivní a zlé zvíře, jak k ženě, tak i k jinému muži, ale dokáže být i plný citu. Opravdová láska pro tebe asi velmi bizarní je pro mě láska mezi dvěma muži, a klidně i mezi dvěma ženami, já samozřejmě píšu sobecky o sobě.

Klidně se za mě modli, stejně to nezměníš. Podívej se na skutečné hříchy těch, kteří označují sami sebe za hluboce věřící, a vyvolávají světové konflikty, popouzejí lidi proti sobě navzájem. Musíš mě pochopit, přijmout to.

MobyDick

klik: víš já nemám rád, když někdo někomu dává takovouto nálepku. Pokud někdo nežil sexuální život, nebo u něj není známý, tak potom nejrůznější lidé dnes na tyto lidi aplikují nejrůznější teorie. Analyzují jejich dílo, život, dopisy, vztahy k jiným lidem. Andersen byl asi složitá osobnost, ale stačilo by napsat homosexuál, i když údajně k jeho krásné, a známé pohádce "Slavík", mu byla inspirací neopětovaná láska ke zpěvačce, naopak v "Malé mořské víle", pokud se do ní ve svých představách Andersen vtělil (myslím že ano), se jedná jednoznačně o homosexualitu. Dál bych to nepitval. Možná jsi myslela spíše Lewise Carolla, a jeho slavnou "Alenku", nikdy jsem to vlastně nečetl. U nás se to snažili hodit i na slavného Jaroslava Foglara, nelíbí se mi to. Naproti tomu Wilde byl čistý homosexuál. Všechno to jsou velmi inteligentní lidé, a myslím, že nikdy nikomu neublížili. Já uznávám, že existují určité hranice, za které by lidé už jít neměli, homosexualitu tam však neřadím.

MobyDick

Ipsik: víš ten pojem nihilista neodpovídá zcela mému nazírání na svět, ani na můj celkový život, ale když se na můj život podívám dnes, tak žádný smysl neměl. Ačkoliv na začátku to jakžtakž vypadalo alespoň v některých věcech nadějně, šťastný život to nebyl, a je to čím dále tím horší. V mém životě, nebo blízko mého života se octli lidé, které z duše nenávidím, a to tak silně, že to tady ani nemohu napsat. Děkuji pěkně za takovéto zkoušky. Jestli si myslíš, že si tady poklidně z nějaké nudy filosofuji, mýlíš se, je to jen útěk, od nudné a ohavné reality, ano, můj vztah ke většině lidí je velmi špatný, a už jsem se dříve klasifikoval i jako misantrop. Prostě jsem měl hodně špatných zkušeností s druhými, tak se nediv.

Tak můj smysl není mít rodinu, nejenom že nechci, proč, to tady celou dobu píši, ale hlavně já nemám žádnou víru v nějakou lepší budoucnost, lidé jsou nezměnitelní, a donekonečna manipulovatelní, oni nechtějí zkutečnou svobodu, já ji chci ,ale na tomto světě se ji prostě nedočkám. Proto stále toužím po odjezdu, chci vypadnout a zapomenout na to, že jsem se narodil v nějaké České republice (v Československu), ke které necítím vůbec nic, ani k těm lidem, nejsou mi ničím blízcí.

Nebudu počítat nějaké drobné pomoci, a potom, já se až na výjimky s jinými lidmi nestýkám, a nikdy jsem o to ani moc nestál. Jako dítě jsem byl jiný, školka a škola mě zkazila, to je moje teorie. Rodina je vždy složitý mechanismus jak s tím dobrým, tak špatným potenciálem který v ní je, ale škola a to co mě obklopovalo na mě dělalo ten nejhorší dojem, a mělo špatný vliv.

Pro mě jediné východisko tvořit, ponořit se do svého nitra, a všechnu tu černotu, která se tam za těch 37 let nashromáždila vytáhnout na povrch, to bude podívaná. Hotový a těžký surrealismus, ale i čistý racionalismus s prvky romantickými. Jsem složitý člověk.

Cítíš ze mně egoismus a závist? Vidíš, kdysi jsem si myslel, že tyto hnusné vlastnosti mi nic neříkají.

couz

Ježišove slová vyčítané priamo z Biblie:

Evanjelium podľa Matúša 10:31-37
Nebojte sa teda, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov. Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi, aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Nemyslite si, že som priniesol pokoj na zem. Nie pokoj som priniesol, ale meč. Prišiel som postaviť syna proti jeho otcovi, dcéru proti matke, nevestu proti svokre. A vlastní domáci budú človeku nepriateľmi. Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden.