Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

Kycera

Moby Dick,
že prehliadneš niekedy dôležité detaily? Nie si sám, aj mne sa to stáva! V tej prvej téme som čítala namiesto východné Čechy Východočeský kraj a nechápala to, lebo ma to neustále ťahalo k Ostrave. Kde som urobila chybu, som si uvedomila až po odoslaní príspevku. : )
Čo sa tej čitateľnosti týka, máš pravdu, ale len za podmienky, že ten starší a skúsenejší človek dokáže "čítať". Túto schopnosť majú aj niektorí mladí tu z fóra a aj Ty sa s nimi stretávaš alebo stretnúť môžeš. : ) Dá sa odhadnúť aj to, či dotyčný zareaguje, ako zareaguje, aj v akom časovom horizonte. : D
Sú ľudia, kt. stačí len jediný pohľad na neznámeho a dokážu odhadnúť nielen jeho charakterové vlastnosti.

1. Informáciou o tom, že Andersen a Wilde boli homosexuáli, som zhodou okolností disponovala. : ) Napriek tomu alebo práve preto im právom prislúcha miesto medzi svetovými velikánmi v spisovateľskej obci a v osnovách literatúry na školách.

2. Všetci sme si tým, "čo si budú o nás myslieť druhí", prešli. Niektorí to riešia teraz, iní to nevyriešia nikdy. To sa potom človek dozvie o sebe vecí... Aj také, o kt. " ani srnka netuší"! : ) A od ľudí, kt. si namýšľajú, že toho druhého poznajú a pritom opak je pravdou. : D Preto treba pozerať na to, KTO to hovorí, nie ČO hovorí!!! A podľa toho sa zariadiť.
Dôležité je, že si to dal von zo seba a že to pomohlo TEBE!

3. Dick, Ty si bol od začiatku iný. Iný v tom, aké témy si zakladal, ako si usmerňoval svoju diskusiu, ako si reagoval na príspevky,... Si jemný, citlivý a zraniteľný muž. Takto Ťa vnímam ja a o opaku ma nepresvedčíš! To, že vieš byť aj iný, vybuchnúť,...je v poriadku. Nik z nás nie je dokonalý, každý máme svoje dobré i horšie stránky.

4. Ľudia sa hlavne BOJA!!! Boja sa inakosti, toho, s čím nemajú vlastnú skúsenosť. Chýba im TOLERANCIA, pochopenie, empatia. Neuvedomujú si, že to, čo odsudzujú sa poľahky môže udiať aj v ich rodine. Je toho viac, je to zložité a pritom také jednoduché - "Ži a nechaj žiť!"

Keď som písala, že si vyhľadám každú tému, kt. si zakladal, mala som na mysli v prvom rade tie, kt. som nečítala, do kt. som neprispievala. Priznávam, že aj táto téma tam patrí. Čítam len Tvoje reakcie na mňa a odpovedám.
Dick, občas by si sa mohol na nás aj usmiať, čo Ty na to? Nebuď stále taký vážny!!! : )
Tak nech sa tejto téme darí, nech tu máš len samé podnetné príspevky od tolerantných ľudí.

klik

omylom som si precitala par omielanych viet isteho pomatenca, co tymto mysli?, ma to v kazdej vete:
Čo škodí ľudstvu!!! A pohoršuje maličkých.

kto su to ti malicki, vy viete?

lentak11

Prvá kniha Samuelova - kapitola 18

3Jonatán uzavrel s Dávidom zmluvu, lebo ho miloval ako seba samého. 4I vyzliekol si Jonatán plášť, ktorý mal na sebe, a dal ho Dávidovi; aj svoj výstroj, aj svoj meč, aj svoju kušu, aj svoj opasok.

Druhá kniha Samuelova - kapitola 1

26Krušno mi pre teba, brat môj Jonatán, veľmi si mi bol milý. Tvoja láska bývala mi vzácnejšia ako láska žien.

Kniha Rút - kapitola 1

14 Tu sa znovu dali hlasite plakať: Pritom Orfa pobozkala svoju svokru a vrátila sa, ale Rút sa jej pridŕžala.

Kniha Rút - kapitola 1

16 Ale Rút odpovedala: "Nenaliehaj na mňa, aby som ťa opustila a odvrátila sa od teba: lebo kde pôjdeš ty, pôjdem i ja, kde sa zdržíš, zdržím sa aj ja: tvoj národ sa stane mojím národom a tvoj Boh bude mojím Bohom.

17 Kde ty zomrieš, tam zomriem i ja a tam budem aj pochovaná. Nech mi Pán tak urobí a nech mi tak aj pridá, že len smrť ma odlúči od teba."

18 Keď (Noemi) videla, že je pevne rozhodnutá ísť s ňou, prestala ju nahovárať a odporúčať jej návrat k svojim.

Evanjelium podľa Jána - kapitola 21

20 Peter sa obrátil a videl, že za nimi ide učeník, ktorého Ježiš miloval, ten, čo sa pri večeri naklonil k jeho hrudi a spýtal sa: "Pane, kto ťa to zradí?"

otazky

Johanes Klaiderson alias veľký vynálezca, akosi ti nedochádza, že tie zverstvá boli páchané v mene viery. Tak sito v mene nacizmu a podobne. Ty sa len snažíš ich ospravedlniť. Nič viac, nič menej. Ale to nezmyje fakt, že ľudia boli zabíjaní aj zabíjali v mene Boha.

"všetci sme zodpovední za svoje rozhodnutia, darmo sa vyhovárame na niekoho iného"
A toto v podstate robíš. Vyhováraš sa na rozhodnutia vrcholových predstaviteľov cirkvi ako na ich individuálnu činnosť.

Spoločnosť nie je tvorená len ľuďmi, ktorí rozhodujú, ale aj tými, ktorí tie rozhodnutia vykonávajú. Buď vo svojej slepej viere alebo zo strachu.

Johanson

Aj Satan sa odvoláva na Boha a všetko zvaľuje na Boha, aj v mene revolúcie, komunizmu, fašizmu sa robili zverstva, a myslite, to nie je individualizmus ?, že to sa samo,
Hitler to mohol zmeniť, sám sa rozhodol. Japonský cisár sa sám rozhodol, všetci sme zodpovední za svoje rozhodnutia, darmo sa vyhovárame na niekoho iného.

otazky

Johanes Klaiderson alias veľký vynálezca sa snaží zverstvá páchané kresťanstvom zvaliť na individualitu. :D
A to, že boli v mene kresťanstva je irelevantné. :D
Ja som heterosexuálna. Takže svoju hriešnosť môžem ukazovať?

"hovorí,že aj 77 krát majú učenici odpustiť"
A ty už si svoj prídel na homosexuálov vyčerpal?

"Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň!"
Krásny výrok. Kiež by bol autentický.

Johanson

Áno ale to robili ľudia, ktorý porušovali boží zákon. Ježiš hovorí nik nie je dokonalý, preto všetci chybujeme, ďalej hovorí,že aj 77 krát majú učenici odpustiť, Snažte sa aj Vy hmosexuali tú hriešnosť čo najmenej ukazovať.

otazky

Johanes Klaiderson alias veľký vynálezca ani tento tvoj chabí pokus o odvrátenie témy nezmení nič na fakte, že cirkev bola častokrát dôvodom pre ozbrojené konflikty. S tým nič nenarobíš.

otazky

MobyDick, biblia sa ani nedá brať veľmi "vážne", nakoľko bola v minulosti toľkokrát upravovaná. A tým nemyslím preklady. Veľa veriacich si neuvedomuje a aj nechce pripustiť tú obrovskú účasť človeka. Ak čo i len na chvíľu pripustím, že Boh skutočne existuje a prispel ku jej vzniku, kto zaručí, že je tak ako boli jeho slová kázané? Nik. Je to len slepá viera v niečo nereálne.

Evanjelium podľa Jána (8,1-11)
"Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň!"
Napríklad táto pasáž je podľa výskumov pridaná neskôr. Výskum sa robil porovnaním starších a novších spisov.

Johanson

Za Mojžišových čias mohol muž prepustiť manželku a vziať si druhú. U iných náboženstiev muži môžu mať aj viac žien.
Ale prišiel Pán Ježiš a oslobodíl ženy . Tak že dal ženu na roveň muža hodnotovo, a zaviazal mužov v kresťanstve mať len jednu ženu .
Ženy by mali ďakovať Ježišovi za to, že ich vymanil z otroctva. A ak sa dajú do zväzku s mužom mali by byť verné aj muži. Takto majú celé srdce len jeden pre druhého.
Takže hlavne ženy majú za čo ďakovať Bohu, a Ježišovy, za vyslobodenie z otroctva.
Preto nie je vhodné ďakovať Bohu Homosexualitov. Treba sa spamätať, a uskromniť.