Ako prirodzene znížiť cholesterol?

Táto diskusia patrí k článku: Ako prirodzene znížiť cholesterol?
Ako prirodzene znížiť cholesterol?

Zvýšený cholesterol trápi mnoho ľudí a vôbec nemusí byť jeho príčinou vyšší vek, či obezita. Zlé hodnoty cholesterolu majú aj štíhli a mladí ľudia, dokonca aj deti. Na vine je častokrát stres, ale najmä zlá životospráva. Ak vám váš lekár zistil z krvi zvýšený cholesterol, nezúfajte. Dokážete ho dostať do zdravých hodnôt aj bez tabletiek.

1515

Beham 5x tyždenne cvičim5xtyždenne jem vela sezoneho ovocia i zeleniny meso max 2xdo tyždna žiadne salamy a cholesterol 7.60 tak ako čo mam ešte robit vaha vynikajuca tlak mierne nižši čo s tym

CHios

Ak si chcete znížiť cholesterol doma (bez lekára), nie je to len o samotnej úprave jedálnička. Hodnoty cholesterolu v krvi možno ovplyvniť aj napríklad pravidelným pohybom... viac praktických rád sa dočítate v článku informačného portálu zameraného na problémy s cholesterolom: akonacholesterol.sk

Rybanana

Podľa môjho je zaťažko dúfať v nejaký zázračný prostriedok, ktorý by všetko vyriešil. Ono sa to celé odvíja od nás - strava, pohyb, doplnky výživy... samozrejme, sú tu aj veci, ktoré neovplyvníme - napríklad genetické predispozície. Ja sa napríklad snažím zdravo stravovať s ohľadom na cholesterol vysoký príjem vlákniny zo zeleniny, dopĺňam to o chioskú mastichu, čo je prírodný doplnok výživy vhodný proti cholesterolu a samozrejme aktívny pohyb, nesedieť stále len pri TV alebo PC. :-)
Pre praktické rady dobré pre životosprávu odporúčam čerpať z webu - akonacholesterol.sk

kijolita

za mna korejskym zensenom ;) jediny co som zatial skusila je extrakt gold z praveho zensenu a ten mi znizil o tretinu hladinu LDL za necele 3 mesiace

6ylonka5

dobry je prasok Ashwagandha, je to prirodny produkt, treba brat dlhsie, ale mne pomaha , mam vrodeny zvyseny chorest. berem ho preventivne

renka15

aj rybi olej znizuje, ja som mam konkretne NORSK TRAN, ma citronovu prichut takze nezanechava taku neprijemnu chut v ustach

Grmolo

Každy ma v tele iné hodnoty.Cholesterol nie je zlý a meni sa podla toho čo ješ.
7,5 nebolo zle,Ked nebudeš mat taku stravu ktorá ma v sebe tuk,
tak to nie je dobre, silu treba tiež.
5,1 je podla mna malo.
To sa nedeje podla tabuliek.
Orechy napr. maju tuk noa ale je to dobre nie veľa jest.

cholesten

cholesten.sk Zatím nejlepší přírodní přípravek,který na trhu existuje..Mám celoživotně zvýšený cholesterol a chemické prášky jsem odmítla užívat.Cholesten jsem zkrátka riskla a vyplatilo se to.Dnes mě moje paní doktorka pochválila,jaké mám výsledky.Před užíváním jsem měla cholesterol 7,5 a nyní po měsíci užívání hladina klesla na 5,1,což je úžasné.