Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?

Príspevok v téme: Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?
Katka JETka

Potrebujem viac názorov, aby som sa vedela rozhodnúť a keďže s nikým o tom nechcem rozprávať, tak to skúsim tu.
Prešla som dvoma kolami konkurzu na vysnívanú prácu a čaká ma už len posledné a to sú jazykové skúšky, čo je pre mňa len formalita, lebo obidva jazyky ovládam takmer ako rodný jazyk. Dnes mi došli pokyny a pozvánka na to posledné kolo a bol tam priložený aj dotazník a tu narážam na obrovský problém a neviem čo urobiť. V dotazníku je totiž aj otázka „Pomočujete sa v noci?“ Bohužiaľ, týmto problémom trpím od detstva. Beriem lieky, no napriek tomu sa mi to stáva minimálne 3 – 5 krát týždenne, čo je často. Nemyslím si však, že by to malo negatívne ovplyvniť moju budúcu prácu. Som si istá, že ju budem robiť svedomito, naplno a plne koncentrovaná. Inak som úplne zdravá, testami som prešla a podotýkam, že ani ten môj problém nie je psychicky podmienený, nemá psychiatrické pozadie.
Nikdy v živote som neklamala, stále som konala fér, no teraz rozmýšľam čo urobiť, či zamlčať, že týmto problémom trpím, alebo napísať pravdu, a tak sa, veľmi pravdepodobne, automaticky diskvalifikovať a zabudnúť na vysnívanú prácu. Ak to zamlčím, tak sa budem neustále báť, že to praskne, lebo pri tejto práci budem často bývať v hoteloch a zrejme nikdy nie sama, ale aj s kolegyňami, no napriek tomu mám chuť, to tam nenapísať. Pokojne si budem platiť hotelovú izbu z vlastných peňazí, len aby som bývala sama, nech mám šancu to utajiť.
Mám 25 rokov, liečim sa od detstva, preto rady, že mám skúsiť vyriešiť tento problém, mi nepomôžu. Tak skúste niečo poradiť.

Katka JETka

A akceptácia spoločnosťou je čo, to nie je v podstate ľudské hľadisko, keď všetky ostatné parametre s prehľadom spĺňam, všetkými testami som prešla, mám druhé najvyššie bodové skóre a medicínsky dôvod na nespôsobilosť výkonu tohto povolania tam nie je, čo potvrdili aj sakra prísne testy? Na všetko, čo sa ma v rámci medicínskych previerok pýtali, som odpovedala pravdivo! Na nočné pomočovanie sa ma nikto nepýtal, len na inkontinenciu a tou netrpím, no je pravda, že možno som to mohla povedať aj bez toho, ale ako hendikep v práci to nevnímam a v mnohých medicínskych štúdiách sa dočítaš, že enuréza nie je choroba ako taká a nebola ani v ich systéme, v ktorom som vypĺňala ich neuveriteľne podrobné dotazníky. 2x som sa na to pozerala, dokonca som to dala aj vyhľadať. Ale ak myslíš, tak fajn, podviedla som ich i keď pýtajú sa ma na to až v tejto sade dotazníkov a v nej som napísala pravdu.

analyn

Katka, ono praveze nejde o ludske hladisko, v tom sa mylis. Ide o to. ako sa k tomu postavi spolocnost. Ak ta akceptuje spolocnost, ostatni ta budu MUSIET akceptovat. Bodka.
Tvoj problem je tvoj buduci zamestnavatel. V podstate, uz raz si ich podviedla- nepriznala si " barlicku" a svoj zdravotny problem. Mozno by si vypadla v prvom kole, ci predkole, ak by to vedeli, neviem. Neries zatial zbytocne ludi, riesit treba stanovisko spolocnosti.

Katka JETka

Práveže som to konzultovala a lekári mi povedali, že z medicínskeho hľadiska v tom problém nie je. Veď aj testami som prešla bez akéhokoľvek nálezu. V mojom prípade ide skôr o ľudské hľadisko, či to bude kolegyňami akceptovateľné, lebo v hoteloch asi sama bývať nebudem.

syndrom

opytaj sa svojho lekara, alebo aj dvoch, ten to bude vediet lepsie, ako nejaky posudzovatel v leteckej spolocnosti, ktory nerozlisuje diagnozy. ked ti to odobri tvoj lekar, tak sa podla toho zariad.

My_siacik

Ja mám tiež kamarátku pri jednej spoločnosti a ona mi povedala, že to všetko závisí od šťastia. Nemyslím, že jedna pracovníčka je kompetentná na posudzovanie týchto problémov. Podľa mňa ak uvedie v dotazníku problémy a prijmú ju, môže byť kľudná.

Lufthansanka

Ahoj Mám pre teba nie Dobrú správu Mám kamarátku ktorá robí v jednej leteckej spoločnosti a som jej uviedla tvoj "problém " a povedala že s tým šťastie nebudeš mať resp také letušky s tvojou diagnózou nechcú mať v žiadnom prípade takže bude lepšie keď sa toho vzdáš a nájdeš si prácu pre tvoje zdravie a diagnózu vhodnú

Katka JETka

Neberiem ho pravidelne, lebo moje mnohoročné skúsenosti sú také, že mi pomáha len ako barlička, preto som ho neuviedla. Za každú cenu nie, preto som sa rozhodla, že tam napíšem pravdu.

analyn

mas pravdu, desmopressin mozes vysadit, ale nemala by si. Mas ho brat podla predpisu lekara.
Uviedla si ho pri lekarskych prehliadkach?
Myslim, ze to chces skusit za kazdu cenu. Snad ti to vyjde.

Katka JETka

Viem ako dlho trvá transkontinentálny let, preto neviem o akých pár dňoch hovoríme. Nemienim byť bez spánku, budem sa snažiť zariadiť tak, aby som sa napriek môjmu problému vyspala. Minirin je syntetický hormón, (desmopressin) a našťastie to nie je liek, ktorý nemôžem vysadiť. Proste ak ideš normálne spať, tak si ho vezmeš, ak nie, tak si ho nevezmeš. Keď si ho vezmem, tak mi občas pomôže, ak nie, tak mi proste nepomôže a aj keď budem robiť túto prácu, tak v hoteli, pred spaním, si ho môžem pokojne zobrať a aj si ho vezmem.