Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?

Príspevok v téme: Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?
Katka JETka

Potrebujem viac názorov, aby som sa vedela rozhodnúť a keďže s nikým o tom nechcem rozprávať, tak to skúsim tu.
Prešla som dvoma kolami konkurzu na vysnívanú prácu a čaká ma už len posledné a to sú jazykové skúšky, čo je pre mňa len formalita, lebo obidva jazyky ovládam takmer ako rodný jazyk. Dnes mi došli pokyny a pozvánka na to posledné kolo a bol tam priložený aj dotazník a tu narážam na obrovský problém a neviem čo urobiť. V dotazníku je totiž aj otázka „Pomočujete sa v noci?“ Bohužiaľ, týmto problémom trpím od detstva. Beriem lieky, no napriek tomu sa mi to stáva minimálne 3 – 5 krát týždenne, čo je často. Nemyslím si však, že by to malo negatívne ovplyvniť moju budúcu prácu. Som si istá, že ju budem robiť svedomito, naplno a plne koncentrovaná. Inak som úplne zdravá, testami som prešla a podotýkam, že ani ten môj problém nie je psychicky podmienený, nemá psychiatrické pozadie.
Nikdy v živote som neklamala, stále som konala fér, no teraz rozmýšľam čo urobiť, či zamlčať, že týmto problémom trpím, alebo napísať pravdu, a tak sa, veľmi pravdepodobne, automaticky diskvalifikovať a zabudnúť na vysnívanú prácu. Ak to zamlčím, tak sa budem neustále báť, že to praskne, lebo pri tejto práci budem často bývať v hoteloch a zrejme nikdy nie sama, ale aj s kolegyňami, no napriek tomu mám chuť, to tam nenapísať. Pokojne si budem platiť hotelovú izbu z vlastných peňazí, len aby som bývala sama, nech mám šancu to utajiť.
Mám 25 rokov, liečim sa od detstva, preto rady, že mám skúsiť vyriešiť tento problém, mi nepomôžu. Tak skúste niečo poradiť.

netreba

Tá otázka tam nie je len tak na parádu, má určite svoje opodstatnenie, zamlčanie je tá najhoršia možnosť akú by si mohla spraviť, pretože toto sa nedá zatajiť. Píšeš, že keď sa presadíš, tak ti to odpustia, keď si taká šikovná, že si zatiaľ na druhom mieste a na jazykové skúšky máš dobré predpoklady, tak takto je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že prižmúria oči nad týmto tvojím problémom.
A čo tá akupunktúra, tiež si ju skúšala?

analyn

Katulka, nepotesim ta, cela posadka sa to dozvie ako pikosku hned, ako to niekto zisti. Budes medzi nimi nova, nebudes mat vytvorene vazby, budes pod drobnohladom a ak tam budes vlastne proti predpisom spolocnosti, skoncis. Oni ta musia nahlasit, je to ich povinnost. Aj tvoja.
Myslim, ze kazda spolubyvajuca nahlasi/ rozhlasi uz aj manevre, ktore budes robit s postelou.
Je normalne, ze prve lety budes mat zacvik pod odbornym dozorom skusenych ludi, ktori maju dat na teba pozor a vsimat si vsetko okolo teba. Aj prdnutie a grgnutie.

Katka JETka

Asi máš pravdu, asi by som skončila, keď na to prídu a ešte som aj klamala, no možno sa tam dobre uvediem, presadím a keď to zistia, tak nakoniec mi to odpustia. Malé zázraky sa občas dejú. Ono to je hlavne o tom, či to bude vadiť spolubývajúcim, či ma bonznú, alebo nie a kedy. Neviem ako by som to zvládala.

analyn

ak to tam nenapises, skor ci neskor na to pridu a skoncis tiez. Stoji ti to za to, ze tvoju chorobu budu detailne rozoberat na vyssej urovni? Si si ista, ze unesies vsetky nasledky?

Katka JETka

My_siacik: Máš pravdu, to mi radí aj mama, no nejak sa neviem vzdať šance a bojím sa, že ak to tam napíšem, skončím.

neviem111111

inak katka a skusala si to riesit aj s neurologom? Lebo tvoj problem zrejme spociva iba v tom, ze mas taky tvrdy spanok, ze ta nutkanie na mozenie neprebudi. Mozno existuju aj nejake tabletky na upravu spankoveho cyklu?

neviem111111

katka, a keby si sa informovala u cloveka, ktory ti tie formulare dal, ze tam su opat nejake zdravotne otazky a ze aku maju relevanciu, ked si absolvovala uz zdravotnu prehliadku?
inak toto si neskusala? www.medifrank-shop.cz