Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?

Príspevok v téme: Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?
Katka JETka

Potrebujem viac názorov, aby som sa vedela rozhodnúť a keďže s nikým o tom nechcem rozprávať, tak to skúsim tu.
Prešla som dvoma kolami konkurzu na vysnívanú prácu a čaká ma už len posledné a to sú jazykové skúšky, čo je pre mňa len formalita, lebo obidva jazyky ovládam takmer ako rodný jazyk. Dnes mi došli pokyny a pozvánka na to posledné kolo a bol tam priložený aj dotazník a tu narážam na obrovský problém a neviem čo urobiť. V dotazníku je totiž aj otázka „Pomočujete sa v noci?“ Bohužiaľ, týmto problémom trpím od detstva. Beriem lieky, no napriek tomu sa mi to stáva minimálne 3 – 5 krát týždenne, čo je často. Nemyslím si však, že by to malo negatívne ovplyvniť moju budúcu prácu. Som si istá, že ju budem robiť svedomito, naplno a plne koncentrovaná. Inak som úplne zdravá, testami som prešla a podotýkam, že ani ten môj problém nie je psychicky podmienený, nemá psychiatrické pozadie.
Nikdy v živote som neklamala, stále som konala fér, no teraz rozmýšľam čo urobiť, či zamlčať, že týmto problémom trpím, alebo napísať pravdu, a tak sa, veľmi pravdepodobne, automaticky diskvalifikovať a zabudnúť na vysnívanú prácu. Ak to zamlčím, tak sa budem neustále báť, že to praskne, lebo pri tejto práci budem často bývať v hoteloch a zrejme nikdy nie sama, ale aj s kolegyňami, no napriek tomu mám chuť, to tam nenapísať. Pokojne si budem platiť hotelovú izbu z vlastných peňazí, len aby som bývala sama, nech mám šancu to utajiť.
Mám 25 rokov, liečim sa od detstva, preto rady, že mám skúsiť vyriešiť tento problém, mi nepomôžu. Tak skúste niečo poradiť.

Emily opat

Kycera, ty si manipulativna osoba. Tvoj styl je asi taky: ja som inteligentna, ak aj ty si inteligentny/a porozumies tomu co ti chcem povedat.

Alebo pouzivas toto: verim, ze sa zariadis a rozhodnes spravne (a to spravne je to, co navrhujes ty samozrejme).

Nastastie nie vsetci ti to zeru.

Emily opat

Nerozumiem o co vam dvom ide. Dievca napisalo pravdu, nechajte teraz letecku spolocnost rozhodnu,t ci ju prijmu alebo nie.
Vy ju tu presviedcate ze nekonala spravne, ze klamala a bla bla. Dve premudrele strigy. A este sa tu bude rozdrapovat ci diskusia ma alebo nema zmysel. Fakt neskutocne.

Kycera

Katka,
zdá sa, že nechápeš alebo nechceš pochopiť niektoré skutočnosti, kt. Ti tu Analyn uvádza :
1. o tom, či prácu dostaneš rozhoduje vedenie spoločnosti, a tak Ťa budú musieť ostatní členovia posádky akceptovať,
2. tu sa jedná o zdravotné hľadisko a nie o ľudský faktor,
3. otázku na svoju chorobu si už dostala vtedy, keď sa Ťa pýtali na inkontinenciu = neschopnosť udržať moč (stolicu). A Ty ho v noci neudržíš : www.urologiepropraxi.cz.
4. a áno, enuréza je choroba, nie "zdravotný hendikep". Je zaradená v Medzinárodnej klasifikácii chorôb - NS (R32).

Ak toto nepochopíš, nemá význam ďalej viesť diskusiu.
Si prístupná len takým názorom, kt. Ťa utvrdzujú v Tvojom konaní a podporujú Ťa. V ľuďoch sa ešte málo vyznáš!
Priateľ je ten, kt. Ti nepoklonkuje, nesúhlasí vždy s Tebou, povie Ti, kde robíš chyby a upozorní na nebezpečenstvá. Analyn, ja a všetci tí, kt. Tvoje konanie neschvaľovali a dúfali, že sa na svoju situáciu pozrieš aj z iného uhla pohľadu, nie sú Tvoji n e p r i a t e l i a!!! A nie je to o tom, že Ti tú prácu n e d o p r a j ú. Si inteligentné dievča, a tak dúfam, že tento môj príspevok p o c h o p í š.

Katka JETka

Či veríš, či nie, Minirin mi vysadili asi pred piatimi rokmi, lebo jeho užívanie, nemalo u mňa efekt. Ak niekde nocujem, tak si ho občas dám i keď o jeho efekte, v mojom prípade pomlčím, lebo či si ho dávam, alebo nie, tak či tak sa mi to stáva často, a tak je to ozaj iba barlička. Myslím, že skôr mi pomáha to, že po užití Minirinu mám nulový príjem tekutín a jeho užitie ma k nulovému príjmu tekutín núti, lebo nesmie sa po ňom piť, keďže viaže vodu, no jeho účinok je pár hodín, čiže aj ako letuška, by som si ho v hoteli mohla dať. Potvrdil mi to aj lekár. Naozaj nemám ordinované žiadne lieky a som zdravá. Trpím neorganickou enurézou. Podotýkam, neorganickou! A ešte k otázke, alebo k forme otázky ktorú spomínaš. Nie, taká otázka tam nebola a ani ich psychológ, ani iný lekár, nesmeroval debatu tak, aby som cítila, že by bolo správne to povedať a ani sa nepriblížil k tomu, aby vo mne vyvolal takú asociáciu. V zozname chorôb, ktoré sme si mali prejsť a označiť s ktorými sme sa osobne, alebo v rodine stretli, enuréza nebola. Čiže nazývaj si to ako chceš, môžeš aj tak, že som ich podviedla, ale pravda je iná. Až v tejto sade dotazníkov sa na to pýtajú a napísala som im pravdu, lebo to pociťujem ako správne, korektné riešenie.

analyn

Katka, nie som tvoj nepriatel, snazim sa pomoct.
Lieky, ktore beries si im nenahlasila- cize si ich oklamala, podviedla.
Urcite si mala aj otazku, je jedno ako ju formulovali, ci existuje nieco, ci by mali o tebe este vediet?

Katka JETka

Po posledných príspevkoch ma Tvoja pozitívna, milá reakcia, zaskočila, takže len krátko „Srdečná vďaka“.

neviem111111

katka, ja ti drzim palce, aj ked niektori tu by ta asi radsej videli v kancli v medzinarodnej firme. v takej sedim aj ja a okrem platu teda nic moc. ked mas moznost robit co ta bavi, chod si za tym. si jedna mudra, slusna, sympaticka baba, ktora ma skratka len troska smolu a ma takuto nevyhodu. myslim, ze si urobila dobre, ze si povedala pravdu a verim, ze sa aj tam najdu podobne chapavi a ustretovi ludia, akych si stretavala doteraz, a dostanes aspon sancu vyskusat to a dokazat, ze ti to nebude nijako komplikovat vykon tvojej prace. ked to aj nevyjde a po case odtial odides, aspon nebudes lutovat a povies si, ze si vyskusala.

Katka JETka

Nevystatujem sa, iba hovorím, čo je ozaj pravda, lebo v mojom prípade ide hlavne o to, či je to spoločensky akceptovateľné. Ten dotazník som už vypísala a napísala som pravdu, lebo nedokážem klamať a stojím si za tým, že ani doteraz som nikoho nepodviedla. Chvíľu ma to bude mrzieť, no nebudem ľutovať ani keď sa tam nedostanem, lebo to bola dobrá životná skúsenosť. Aj tak som do toho išla s tým, že nemám šancu, keďže si uvedomujem, že mám hlúpy, ťažko akceptovateľný hendikep.

Nina_11

Poviem Ti jedno. Môžeš sa vykašľať na vystatovanie aká si extrémne dobrá, takých ešte nájdu, ale Tvoj zdravotný problém bude neakceptovateľný. Pracujem som ako HR asistentka pri Lufthanse a viem, že takýto zdravotný problém by bol pre nich neakceptovateľný. Šikovných si ešte nájdu, nikto nie je nenahraditeľný, ale Ty si mala sama svoj problém povedať. Pred nástupom ešte musíš absolvovať vstupnú prehliadku a tou neprejdeš, max. ak zatajíš svoj problém, čo neodporúčam.
Poznám baby, ktoré lietajú a určite by Ťa netolerovali v hoteli, to nie je internát. Vpadneš medzi zohratých ľudí a ak Ti nato prídu, tak sa Ti bude niečo ťažko vysvetľovať. Dotazník odporúčam vyplniť pravdivo, ak zaklameš, automaticky letíš.