Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?

Príspevok v téme: Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?
Katka JETka

Potrebujem viac názorov, aby som sa vedela rozhodnúť a keďže s nikým o tom nechcem rozprávať, tak to skúsim tu.
Prešla som dvoma kolami konkurzu na vysnívanú prácu a čaká ma už len posledné a to sú jazykové skúšky, čo je pre mňa len formalita, lebo obidva jazyky ovládam takmer ako rodný jazyk. Dnes mi došli pokyny a pozvánka na to posledné kolo a bol tam priložený aj dotazník a tu narážam na obrovský problém a neviem čo urobiť. V dotazníku je totiž aj otázka „Pomočujete sa v noci?“ Bohužiaľ, týmto problémom trpím od detstva. Beriem lieky, no napriek tomu sa mi to stáva minimálne 3 – 5 krát týždenne, čo je často. Nemyslím si však, že by to malo negatívne ovplyvniť moju budúcu prácu. Som si istá, že ju budem robiť svedomito, naplno a plne koncentrovaná. Inak som úplne zdravá, testami som prešla a podotýkam, že ani ten môj problém nie je psychicky podmienený, nemá psychiatrické pozadie.
Nikdy v živote som neklamala, stále som konala fér, no teraz rozmýšľam čo urobiť, či zamlčať, že týmto problémom trpím, alebo napísať pravdu, a tak sa, veľmi pravdepodobne, automaticky diskvalifikovať a zabudnúť na vysnívanú prácu. Ak to zamlčím, tak sa budem neustále báť, že to praskne, lebo pri tejto práci budem často bývať v hoteloch a zrejme nikdy nie sama, ale aj s kolegyňami, no napriek tomu mám chuť, to tam nenapísať. Pokojne si budem platiť hotelovú izbu z vlastných peňazí, len aby som bývala sama, nech mám šancu to utajiť.
Mám 25 rokov, liečim sa od detstva, preto rady, že mám skúsiť vyriešiť tento problém, mi nepomôžu. Tak skúste niečo poradiť.

analyn

v pohode, preto som to nasla, aby si videla z coho som vychadzala.

aj tak dufam, ze ti ponuknu pracu vhodnu pre teba, takze nic nevzdavaj!

Katka JETka

Nezdalo sa mi slušné, niekomu povedať, že podviedol a klamal, na základe konštrukcií, nezakladajúcich sa na faktoch. Ale ak je to tak ako hovoríš, tak fajn a ak som niečo prepískla, tak sa ospravedlňujem.

analyn

Katka JETka
15.01.2017 23:06:45

" som ho neuviedla. " Minirin

Rozumej ma teraz dobre- toto staci na to, aby ta ukoncili a mohli ti dat nahradit cenu, co si ich stala. Teraz je to uz ok, ked si im svoj problem priznala.

oni su ti, co rozhodnu, ci to ovplyvni tvoju pracu ci nie

analyn

katka, ja som sa ta na to pytala a TY si mi odpovedala, vid nizsie moj prispevok

Inkotenciu som naspominala ja, precitaj si znovu diskusiu

o akom moralnom prave nejednat so mnou slusne to pises? Kde som bola voci tebe ja neslusna? Tomu naozaj nerozumiem.... ci veris, ci nie, nepise sa mi s lahkostou, neposmievam sa ti, tiez mam vselico za sebou, a div sa svet, netusim, ale Viem, ako to na takychto vyberovych konaniach chodi, aj ked nie v leteckej spolocnosti, co som ti aj niekde na zaciatku napisala. Rozhodne nie si prva a ani posledna Slovenka na takomto, ci podobnom konkurze.
Ja ta nemam za podvodnicku ci klamarku, mam ta za sikovne dievca, co chce dobit svet. Inak by som sa nesnazila ti poradit.

Katka JETka

Čo si tým chcela povedať? Veď to je to, čo hovorím. Stále tvrdím, že ho neberiem pravidelne, lebo ho nemusím brať, že je to len barlička. Stále uznávam, že mám nepríjemný problém, že sa mi to stáva často, a že si uvedomujem, že nie je ľahké ho akceptovať, no zároveň tvrdím, že neovplyvňuje môj pracovný výkon. Tvrdím aj to, že mohla som to povedať i keď nikto sa ma na to nepýtal. No keďže sa ma na to nikto nepýtal a otázka na enurézu bola až v tejto sade dotazníkov a v nej som napísala pravdu, tak som nikoho nepodviedla, ani neoklamala.

analyn

Katka JETka
13.01.2017 21:05:39

neviem111111: Ďakujem za podporu. Fakt neviem ako sa nakoniec rozhodnem, lebo neviem si ani len predstaviť, ako budú reagovať kolegyne, keď si to niektorá všimne a toho sa veľmi bojím a tiež netuším, či tú hanbu vôbec budem zvládať. Skúšala som všetko, aj budík a aj nepiť, proste kadečo. Veď keď beriem Minirin, tak večer nemôžem piť. Bohužiaľ, nič mi nepomáha. Inak som ozaj úplne zdravá, no s tým mi nik nevie pomôcť, pritom som už vystriedala mnoho lekárov a skúsila ozaj všetko.

Katka JETka
13.01.2017 21:19:54

neviem111111: Presne tak. Aj napriek tomu, že užívam Minirin, že obmedzujem tekutiny, mi plienkové nohavičky veľmi často pretečú.

analyn
15.01.2017 22:48:25

mas pravdu, desmopressin mozes vysadit, ale nemala by si. Mas ho brat podla predpisu lekara.
Uviedla si ho pri lekarskych prehliadkach?
Myslim, ze to chces skusit za kazdu cenu. Snad ti to vyjde.

Katka JETka
15.01.2017 23:06:45

Neberiem ho pravidelne, lebo moje mnohoročné skúsenosti sú také, že mi pomáha len ako barlička, preto som ho neuviedla. Za každú cenu nie, preto som sa rozhodla, že tam napíšem pravdu.

Ipsilon

Tak už sa nejako rozhodni a podľa toho sa zachovaj a to je celé (či už máš alebo nemáš alebo ešte len budeš mať tú chorobu). A už to viac nerieš. Príbeh o tisícročnej včele už málokoho zaujíma.
Čau bella.

Katka JETka

analyn: Je relatívne či Minirin beriem často, alebo nie, no podstatné je, že je len na mne, kedy si ho dám, či ho vysadím a hlavne nemusím ho brať. Nemám ho už normálne ordinovaný. Je pre mňa len barličkou. To je proste fakt a to si vedela. No netušíš, ako to na tom konaní prebiehalo, ale s úplnou ľahkosťou povieš, že som ich oklamala, a že som vlastne podvodníčka, lebo si proste vykonštruuješ „argument“, že iste tam zaznela otázka, čo by ešte o mne mali vedieť, alebo, že som im to mala povedať, pri otázke o inkontinencii, lebo to je vlastne ono i keď znova nevieš, či z otázky vyplývalo, ako inkontinenciu chápu. Inkontinencia nie je enuresis nocturna a z tej ich otázky bolo jasné, že inkontinenciu vnímajú správne, ako denný únik moču akéhokoľvek typu, akéhokoľvek množstva a v akejkoľvek frekvencii. Ale v poriadku, som podľa Teba podvodníčka a bez problémov sa vyrovnám s tým, že máš o mne tento názor. Nebudem Ťa kvôli tomu urážať i keď, po tom, čo si mi napísala, mám minimálne morálne právo na to. aby som Ti tiež niečo ostrejšie povedala. No neurobím to, lebo dúfam, že aspoň v prvých príspevkoch, si mi chcela úprimne poradiť.

Ipsilon

Vy ste takí obmedzení a zabetónovaní, že vám už vážne páry niet. Čo má do phúče môj zamestnávateľ spoločné s mojim ochorením? To ja vážne neviem a nechápem. Však to, čo chce, odo mňa dostane a sme si kvit, ja kašlem na neho a on na mňa, v rámci korektných vzťahov.
Ak ti mám pravdu povedať, tak mu radšej nič nehovor, lebo my sme ešte sto rokov za opicami, tak to isto nedá a isto to nepochopí. Pozeraj na seba a nie na morálku. Z debila génia nespravíš šibnutím zázračného prútika, jedine, že by si mu ten prútik dala do pohybu ty.

rasto212

Ja trpim tymto problemom cely moj zivot a to mam uz 25 rokov...poradim Ti jedno, urcite toto nezamlcuj - mozes sa doatat do velmi neprijemnych situacii s kolegami ak budete spat na jednej izbe...Nezamlc to ani za cenu neziskania tejto prace....