Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?

Príspevok v téme: Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?
Katka JETka

Potrebujem viac názorov, aby som sa vedela rozhodnúť a keďže s nikým o tom nechcem rozprávať, tak to skúsim tu.
Prešla som dvoma kolami konkurzu na vysnívanú prácu a čaká ma už len posledné a to sú jazykové skúšky, čo je pre mňa len formalita, lebo obidva jazyky ovládam takmer ako rodný jazyk. Dnes mi došli pokyny a pozvánka na to posledné kolo a bol tam priložený aj dotazník a tu narážam na obrovský problém a neviem čo urobiť. V dotazníku je totiž aj otázka „Pomočujete sa v noci?“ Bohužiaľ, týmto problémom trpím od detstva. Beriem lieky, no napriek tomu sa mi to stáva minimálne 3 – 5 krát týždenne, čo je často. Nemyslím si však, že by to malo negatívne ovplyvniť moju budúcu prácu. Som si istá, že ju budem robiť svedomito, naplno a plne koncentrovaná. Inak som úplne zdravá, testami som prešla a podotýkam, že ani ten môj problém nie je psychicky podmienený, nemá psychiatrické pozadie.
Nikdy v živote som neklamala, stále som konala fér, no teraz rozmýšľam čo urobiť, či zamlčať, že týmto problémom trpím, alebo napísať pravdu, a tak sa, veľmi pravdepodobne, automaticky diskvalifikovať a zabudnúť na vysnívanú prácu. Ak to zamlčím, tak sa budem neustále báť, že to praskne, lebo pri tejto práci budem často bývať v hoteloch a zrejme nikdy nie sama, ale aj s kolegyňami, no napriek tomu mám chuť, to tam nenapísať. Pokojne si budem platiť hotelovú izbu z vlastných peňazí, len aby som bývala sama, nech mám šancu to utajiť.
Mám 25 rokov, liečim sa od detstva, preto rady, že mám skúsiť vyriešiť tento problém, mi nepomôžu. Tak skúste niečo poradiť.

analyn

chapem, ze je lahsie zautocit a snazit sa dourazat ludi, ktori sa snazia pomoct, ako pouzit vlasny rozum a aspon skusit prist s niecim, co by mohlo pomoct.

Cim menej vody clovek pije, tym ma hustejsi a smradlavejsi moc. Naozaj chcem vidiet, ako by ste spali na vedlajsej postely s cudzim clovekom s tymto problemom, povedzme kazdu 2-3 noc! s perspektivou na roky.

analyn

Katka, vychadzala som z toho, co si tu pisala- ze beries Minirin aj ked ti nepomaha, ze si Minirin nepriznala pocas konkurzu cize ano, oklamala si ich, ci sa ti to paci alebo nie.

Teraz pises, ze Minirin neberies uz roky neberies.

To samozrejme meni situaciu, ano, ospravedlnujem sa ti, ale opakujem, vychadzala som z toho, co si ty sama uviedla. My vsetcia musime vychadzat len z toho, co sama o sebe napises.
Cikat v spanku nie je normalne, je to chore a je jedno, ako a kto to nazve, akeho je to povodu atd., na tom predsa nezalezi. Ty sama sa s tym zaoberas roky, a nevies sa z toho dostat, su ludia, co sa tym zaoberaju cely zivot s mizernymi vysledkami, zial, patris medzi to 1% populacie s tymto problemom. Opakujem, je jedno, ako sa tato choroba nazyva, akeho je povodu je tu, a tyka sa teba.

Ak si naozaj taka dobra- vychadzam zase z toho, co si tu ty napisala- a spolocnost uvidi v tebe silny potencial, mozno ti ponuknu inu poziciu, kde tvoja dg nebude problem.

0vecka

Emily opat jj s tym chrapanim mas recht. To fakt to postanie sa by mi bolo fakt u riti kym by si nahodou nelahla do mojej postele.

nj Kycera ma ocividne enjaky Problem lebo je strasne citliva na svoju osobu a casto u vytahuje vzdelanie a cojaviem co a je velmi agresivna ked niekto nesuhlasi.. a jj okamzite je pre nu niekto nezdielajuci jej nazor menejcenny. Akoze s nou robit by bolo za trest. Iak pripomina mi ucitelku ktora ma buzerovala lebo som nadpisy robil zelenym perom a ona to chcela cervenym

Katka JETka

Dávno viem, že enuréza je zaradená v Medzinárodnej klasifikácii chorôb a aj pod akým kódom a ani náznakom som nepovedala, že tam nie je!!! Tvrdím len to, čo je fakt, že polemizuje sa, či je to choroba ako taká, keď sa bavíme o neorganickej enuréze, bez akéhokoľvek nálezu a vyvolávajúcej príčiny. V mnohých štúdiách sa táto polemika ozaj vedie. Inkontinencia, nie je enuréza!!! Občas sa enuréza nesprávne nazývala ako nočná inkontinencia, no už dávno sa tejto chyby, nikto nedopúšťa. Dokonca aj v ich zozname sa inkontinencia vníma ako denný únik moču, akéhokoľvek typu. Je mi jasné aj to, od koho závisí, či ma tam vezmú. Tvrdím len jedno, že keďže som úplne zdravá a vo všetkom som uspela, tak jediný dôvod prečo ma nevezmú je práve to, že je to ťažko akceptovateľné spoluspiacími, čo chápem. Je to asi rovnaké, ako škrípanie zubami, počas spánku. Vlastne nie, lebo škrípanie zubami ruší, a tak spoluspiace okolie sa nevyspí, čiže nezregeneruje, preto škrípanie zubami je horšie a neviem či je to diagnóza, lebo googliť to nebudem, no myslím si, že nie je, no môžem sa mýliť. Presne tak, moje konanie ste odsudzovali, urobili ste zo mňa podvodníčku, veď už ste mi niektoré povedali, že som podviedla a klamala. Pritom neviete na aké otázky som doteraz odpovedala, ani ako boli koncipované tie rozhovory a elektronické dotazníky. Viete iba to, že pri týchto dotazníkoch som sa zahrávala s pocitom povedať - nepovedať. Nakoniec som tam napísala pravdu, lebo to považujem za správne, no podvodníčka a klamárka som aj tak.

Ovecka: Je fakt, že som snívala o tejto práci a veľmi rada, by som ju pre začiatok robila, no mojím hlavným motívom je dostať sa do tejto spoločnosti a ako Slovenka, mám najväčšiu šancu sa tam dostať práve cez túto prácu.

Emily opat

Hahhahah hej hej Ovecka, mas pravdu.
Vobec sa nemienim hadat. Nepaci sa mi vyvysovanie sa ani obvinovanie inych z hluposti kvoli tomu, ze nezdielaju moj nazor.
Len nerozumiem preco taky natlak, a nekonecne obmielanie co ma kto urobit aby to bolo akoze spravne.

Ja osobne by som mala skor problem s chrapajucou kolegynou ako s tym, ze sa v noci pocika. Vsak ja to nemusim upratovat a ona sa potom umyje a da vsetko do poriadku.
Drzim palce Katke a keby to nahodou nevyslo s touto pracou, urcite sa v zivote nestrati.

0vecka

Emily opat ty niesi na urovni kyceri takze sa s nou nehadaj lebo niesi schopna pochopit jej mylsienkove pochody... treba si tresnut kladivom do hlavy a mozno to pochopis :)

0vecka

inak nechapem o com stale hovorite .. mne by bolo jedno ze sa niekto par metrov odomna posti... navyse ak nosi plienky sak to si clovek ani poriadne nevsimne.

co ale nechapem preco je zakladatelka ta praca taka dolezita. Som myslel ze zarabaju tazke prachy ale podla netu to zas az tak dobre platene neni. A nestalo by mi to zato prespavat po hoteloch a este ked drbnu viacerych na izbu. Tie prachy sa daju zarobit ovela kludnejsim sposobom.

Jaja15

KatkaJetka naozaj sa ti čudujem, sama vieš aký nepríjemný zdravotný problém máš....Vieš ako môžu reagovať cudzí ľudia a napriek tomu chceš zamestnanie ktorého súčasťou je spávať v hoteloch s kolegyňami....Stalo sa ti už, že niekto s tebou nechcel prespať na spoločnej izbe? Ty nebudeš lietať len s jednou kolegyňou, bude ich viac....Stačí ak jedna jediná s tým bude mať problém a vtedy to spoločnosť musí riešiť...Tvoju odvahu nebáť sa ísť do takejto práce napriek okolnostiam len obdivujem...Určitú šancu máš,hlavne ak ide o menšiu nízkonákladovú spoločnosť..Ak by ťa prijali, tak sa priprav aj na negatívne dopady....a ide o ľudské hľadisko a rovnako aj ako sa k tomu postaví zamestnávateľ -ono to spolu súvisí. Ak natrafíš na kolegyňu ktorej to bude vadiť, ovplyvní to aj váš pracovný vzťah a tým pádom sa to bude týkať aj zamestnávateľa...

Kycera

Emily opat,
keby len to, keby len to... : D Tvoj názor na mňa ma vonkoncom nezaujíma, ani to, či to "žerieš, či nežerieš". Ale ak máš potrebu, popíš, čo máš na jazyku, ak Ti to prinesie uspokojenie! ; )

To, že si nechápavá, tak to o Tebe už dávno viem a teraz si to aj verejne potvrdila.
Na to, aby človek danú situáciu pochopil, musí mať isté životné skúsenosti, mať z danej oblasti poznatky, používať hlavu, vedieť spájať vecí do súvislostí,...
Vieš, cica, Tvoj názor je tu irelevantný. Nejedná sa o Teba, aby si TY!!! dačo pochopila. Ide o to, aby KATKA !!!, pochopila. Asi tak.