Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?

Príspevok v téme: Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?
Katka JETka

Potrebujem viac názorov, aby som sa vedela rozhodnúť a keďže s nikým o tom nechcem rozprávať, tak to skúsim tu.
Prešla som dvoma kolami konkurzu na vysnívanú prácu a čaká ma už len posledné a to sú jazykové skúšky, čo je pre mňa len formalita, lebo obidva jazyky ovládam takmer ako rodný jazyk. Dnes mi došli pokyny a pozvánka na to posledné kolo a bol tam priložený aj dotazník a tu narážam na obrovský problém a neviem čo urobiť. V dotazníku je totiž aj otázka „Pomočujete sa v noci?“ Bohužiaľ, týmto problémom trpím od detstva. Beriem lieky, no napriek tomu sa mi to stáva minimálne 3 – 5 krát týždenne, čo je často. Nemyslím si však, že by to malo negatívne ovplyvniť moju budúcu prácu. Som si istá, že ju budem robiť svedomito, naplno a plne koncentrovaná. Inak som úplne zdravá, testami som prešla a podotýkam, že ani ten môj problém nie je psychicky podmienený, nemá psychiatrické pozadie.
Nikdy v živote som neklamala, stále som konala fér, no teraz rozmýšľam čo urobiť, či zamlčať, že týmto problémom trpím, alebo napísať pravdu, a tak sa, veľmi pravdepodobne, automaticky diskvalifikovať a zabudnúť na vysnívanú prácu. Ak to zamlčím, tak sa budem neustále báť, že to praskne, lebo pri tejto práci budem často bývať v hoteloch a zrejme nikdy nie sama, ale aj s kolegyňami, no napriek tomu mám chuť, to tam nenapísať. Pokojne si budem platiť hotelovú izbu z vlastných peňazí, len aby som bývala sama, nech mám šancu to utajiť.
Mám 25 rokov, liečim sa od detstva, preto rady, že mám skúsiť vyriešiť tento problém, mi nepomôžu. Tak skúste niečo poradiť.

Katka JETka

Jasne, kto vie čo je kontinencia, tak vie čo je inkontinencia a takto to vnímajúc, sa dá baviť aj o nočnej inkontinencii v súvislosti s nočným pomočovaním. No nočné pomočovanie je zavedené ako samostatná diagnóza - Enuresis nocturna. Preto polemizujme čo je správne, ak sa bavíme o nočnom pomočovaní. No viem, že nočné pomočovanie sa radí medzi inkontinencie, no potom tam musí byť prívlastok „nočná“ a v mnohých štúdiách sa aj tak uvádza, no v mnohých nie a preto som podotkla, že zo znenia otázky v tých elektronických dotazníkoch bolo jasné, že inkontinenciu vnímajú ako denný únik moču akéhokoľvek typu, akéhokoľvek množstva a v akejkoľvek frekvencii. Inkontinencia, bez prívlastku nočná, sa nedá chápať ako nočné pomočovanie, lebo bez toho prívlastku sa chápe ako denný únik moču, prípadne stolice. Nočné pomočovanie je enuresis nocturna, prípadne enuresis, alebo enuréza. A ten prívlastok nocturna pri enuresis je preto, lebo dokonca, niekedy sa aj denné pomočovanie nazývalo ako enuresis s prívlastkom diurna, čiže enuresis diurna, no dnes sa denné pomočovanie nazýva už len inkontinencia a tá má rôzne typy ako napr. stresová, urgentná a pod.. Inak to už neviem napísať, no podstatné je to, že som neklamala, lebo na nočné pomočovanie sa ma nikto nepýtal. Pýtajú sa ma na to až v sade dotazníkov, kvôli ktorej som založila túto diskusiu a kde som napísala pravdu, že nočným pomočovaním trpím.

inkontinencia

"Noční inkontinence je definována jako nedobrovolný únik moči během spánku. Mezi noční inkontinence se řadí perzistující primární enuréza. Jedná se o stav, který začal již v dětství a trvá až do dospělosti."

Katka JETka

Takéto googlenie už mám dávno za sebou, už len čakám ako to skončí a dúfam, že to skončí aspoň tak, ako hovoríš, že ak ma nevezmú ako letušku, tak mi niečo ponúknu. Môj hlavný cieľ je sa tam dostať i keď je pravda, že chcela by som lietať, nie sedieť v kancli.

Katka JETka

Od detstva som vyskúšala niekoľko psychológov, nielen doma, ale aj v zahraničí. Skúšali rôzne psychologické postupy, no stále to skončilo tak, že nakoniec len krčili ramenami a skonštatovali, že psychické pozadie to nemá, a že som jedna z tých, u ktorých je pôvod enurézy záhadou.

Zaber

Inkontinencia a enuréza je niečo celkom iné. A pokiaľ ide o enurézu, tak si myslím, že dobrý psychológ by to vyriešil skôr ako lieky. Napr. Albertová. Či už nepracuje?

Katka JETka

Nemôžu mi dať k náhrade nič, lebo doteraz sa ma na to nikto nepýtal a ani v ich zozname chorôb, na ktoré sa pýtali, či sme sa s nimi stretli, enuréza nebola. A lieky pravidelne neberiem a ani ich nemusím brať. Pýtali sa ma len na inkontinenciu. Už viackrát Ti to nepoviem, buď to berieš, alebo nie, ale je to fakt.

fezoj78

Dobrý deň všetkým luďom na tejto stránke.Čo sa týka či klamať.alebo nie,tak to by som Vám vedel popísať.Mám totižto epilepsiu.Vedel by som Vám z vlastných skúsenosti poradiť.Ale to radšej osobne.Čo sa týka Vášho pomočovania pokial to chcete riešiť aj z tým viem,kto Vám pomôže.Mate záujem to riešiť?Napíšte mi na email jogo78@centrum.sk S pozdravom Jozef.