Možný prenos HIV?

Príspevok v téme: Možný prenos HIV?
Pamk

Dobrý deň, pred pár dňami sa mi stala taká vec:

Od narodenia mám viditeľný zdravotný problém. Nedávno som sedel na lavičke a išiel okolo mňa chlapík potetovaný, s piercingami...a prihovoril sa s otázkou, čo sa mi stalo. Odpovedal som, že to od narodenia. On na to, že keby som ti vedel nejako pomôcť....potom nastavil ruku ako keby niečo v nej zvieral, zobral ňou moju ruku, chvíľu podržal a povedal: Posielam ti lásku tvojho života, uži si.

Viem, že to znie čudne a celý ten moment čudný aj bol. Moja otázka ale je: Mohol by sa takto preniesť na mňa HIV vírus? nevšimol som si, či mal na ruke nejakú ranku, krv alebo také niečo. Skôr ma zaujíma či tá veta nie je nejakou zaužívanou metaforou pre vedomé nakazenie. Mám totiž niekoľko nasledujúcich dní zvýšenú teplotu, zdurené uzliny na krku aj bolesť hrdla, čo sú prvotné príznaky HIV.

Ďakujem pekne za všetky odpovede.

nutelka21

Nenamyslaj si... to by ste obaja museli mat velku krvacajucu ranu a triet ich o seba aby bola nejaka sanca na prenos (aj to mala). HIV sa prenasa sex.stykom. Mozes kludne spavat, nic ti nie je.

dreyaa

jemin, jedine cim trpis je hypochondria.. si isto prechladol na tej lavicke, ked si v zime sedel.. tu mas daco o HIV si precitaj: www.hivaids.sk
prvych 12 tyzdnov od nakazy sa to ani poriadne neda zistit vysetrenim krvi!!!
prve priznaky prichadzaju az v tretom stadiu..

Pamk

Neodsudzujem podľa vzhľadu no žiaľ dnes sú ľudia všelijakí. Boli aj také prípady kedy na diskotéke čaji pichli kontaminovanú ihlu s nápisom vitaj medzi nami (ok rarita a veľmi extrémny prípad). O to viac keď sám mám znevýhodnenie a viem že žiaľ mnoho ľudí by to nemalo problém zneužiť. Preto tie obavy nielen pre piercing a tetovanie.

neviem111111

ach jaj, chudak chalan sa zaujima o ludi, ponukne ti pomoc, krasne ti zazela a ty ho len za to, ze bol potetovany a mal piercingy obvinis z toho, ze na teba vedome preniesol HIV. neviem, aky viditelny zdravotny problem to mas, ale od cloveka s hocicim takym by som cakala, ze nebude odsudzovat ludi na zaklade vyzoru.
okrem toho je to uplne absurdne. musel by krvacat a ranu by si musel mat aj ty. nehovoriac o tom, ze by sa to tak rychlo neprejavilo. teplotu mam aj ja a to mi nikto nepodal ruku a takto pekne nezazelal.

sportovkyna

v mojom okoli su teraz vsetci nejaki chori, vsetkych boli hrdlo, asi je zas nejaka epidemia, tak premyslaj, kde si este bol, kde si to mohol chytit, hoci aj v obchode