Možný prenos HIV?

Príspevok v téme: Možný prenos HIV?
Pamk

Dobrý deň, pred pár dňami sa mi stala taká vec:

Od narodenia mám viditeľný zdravotný problém. Nedávno som sedel na lavičke a išiel okolo mňa chlapík potetovaný, s piercingami...a prihovoril sa s otázkou, čo sa mi stalo. Odpovedal som, že to od narodenia. On na to, že keby som ti vedel nejako pomôcť....potom nastavil ruku ako keby niečo v nej zvieral, zobral ňou moju ruku, chvíľu podržal a povedal: Posielam ti lásku tvojho života, uži si.

Viem, že to znie čudne a celý ten moment čudný aj bol. Moja otázka ale je: Mohol by sa takto preniesť na mňa HIV vírus? nevšimol som si, či mal na ruke nejakú ranku, krv alebo také niečo. Skôr ma zaujíma či tá veta nie je nejakou zaužívanou metaforou pre vedomé nakazenie. Mám totiž niekoľko nasledujúcich dní zvýšenú teplotu, zdurené uzliny na krku aj bolesť hrdla, čo sú prvotné príznaky HIV.

Ďakujem pekne za všetky odpovede.

pravda77

nemusite na mna utocit.. precitajte si od pozorne clanok...a porozmyslajte nad tym...a este dodatok..

Na závěr ještě seznam faktorů, které mohou vyvolat chybné pozitivní výsledky testu na HIV protilátky

Ze seznamu 62 faktorů uvádíme ty nejsrozumitelnější lidem bez lékařského vzdělání: 1. Zdraví lidé v důsledku neznámých křížových reakcí 2. Těhotenství (a to zejména u ženy rodící vícekrát) 3. Transfuze krve, a to zejména opakované 4. Infekce horních cest dýchacích (nachlazení, ARI) 5. Chřipka 6. Nedávno přenesená virové infekce nebo virová očkování 7. Očkování proti chřipce 8. Očkování proti hepatitidě B 9. Očkování proti tetanu 10. Hepatitida 11. Primární biliární cirhóza 12. Tuberkulóza 13. Herpes 14. Hemofilie 15. Alkoholické hepatitidy (alkoholické onemocnění jater) 16. Malárie 17. Revmatoidní artritida 18. Systémový lupus erythematodes 19. Onemocnění pojivové tkáně 20. Zhoubné nádory 21. Roztroušená skleróza 22. Selhání ledvin 23. Transplantace orgánů 24. Chybně pozitivní odpověď na jiný test, včetně testu RPR na syfilis 25. Receptivní anální sex (Ve všech těchto případech může dojít k pozitivnímu výsledku testu na HIV, přestože pacient toto onemocnění ve skutečnosti nemá. Je však dalším potenciálním kandidátem na uplatnění antiretrovirální terapie a co bude následovat po ní, je zřejmé

0vecka

Shayleen bohuzial mysli... a bohuzial to neni len dnesna moda ale takyto pochybovaci o vedeckych poznatkoch su v celej historii ludstva

pravda777

pamk hiv neexistuje... precitaj si clanok ruskej lekarky Iriny MIchailovny Sazonovej na temu hiv ako nas roky klamu....

Pamk

V stredu doberiem antimykotiká na tú Candidu, ale nemizne to. :( Mám aj mastičku na kútiky, čo sa mi urobili na ústach, ale je kortikoidová, tak som ju pomaly vysadil. Kútiky vtedy zmizli, ale začínajú sa vracať. V piatok s tým pôjdem opäť ku kožnej. Čo myslíte, ako bude postupovať ďalej? Nasadí mi ďalšie lieky? Pošle ma na rvný obraz/urobí ďalší výter? Opäť sa začínam báť...