Možný prenos HIV?

Príspevok v téme: Možný prenos HIV?
Pamk

Dobrý deň, pred pár dňami sa mi stala taká vec:

Od narodenia mám viditeľný zdravotný problém. Nedávno som sedel na lavičke a išiel okolo mňa chlapík potetovaný, s piercingami...a prihovoril sa s otázkou, čo sa mi stalo. Odpovedal som, že to od narodenia. On na to, že keby som ti vedel nejako pomôcť....potom nastavil ruku ako keby niečo v nej zvieral, zobral ňou moju ruku, chvíľu podržal a povedal: Posielam ti lásku tvojho života, uži si.

Viem, že to znie čudne a celý ten moment čudný aj bol. Moja otázka ale je: Mohol by sa takto preniesť na mňa HIV vírus? nevšimol som si, či mal na ruke nejakú ranku, krv alebo také niečo. Skôr ma zaujíma či tá veta nie je nejakou zaužívanou metaforou pre vedomé nakazenie. Mám totiž niekoľko nasledujúcich dní zvýšenú teplotu, zdurené uzliny na krku aj bolesť hrdla, čo sú prvotné príznaky HIV.

Ďakujem pekne za všetky odpovede.

audreyu

ty si asi padnuty na hlavu a nie postihnuty HIV... akoze kolkokrat ti tu maju vsetci napisat, ze HIV sa zacne prejavovat NAJSKOR az 2 mesiace po nakazeni, skor sa ani vysetrenim neda zistit...
nechapem vlastne, na co si sem pisal, ked si nedas povedat, a stale si hudies len to svoje, co dokonca nie je mozne...
chod za psychiatrom, nech ti da nieco na hypochondriu

neviem111111

s kandidou ma problem vela ludi, nie je to ziadna vysada HIV pozitivnych. skratka si sa NEMAL AKO nakazit. tak to prijmi a pokojne spavaj.

Pamk

neviem111111: Sklony k hypochondrií mám, to je fakt, ale tak napr.ani tá candida, na ktorú majú lekári podozrenie, v normálnom ľudskom organizme nerobí šarapatu, a ak áno, tak u ľudí s HIV.Aj keď pripúšťam je možnosť že to mám z antibiotík, ktoré som tesne predtým dobral.

neviem111111

tvoj problem je, ze si paranodiny a ze si hypochodner, nie povlak na jazyku. vsetci sme ti povedali, ze je to blbost a neni sanca, ked nam neveris, opytaj sa lekara a mozes byt kludny.

Pamk

Shayleen: Ďakujem za odpoveď. Ja len, že mi to ozaj príde čudné, ten chlapík bol fakt kus divný nielen výzorom ale aj správaním (ale nedalo sa povedať, že by bol zlý). Nedovolím si podľa výzoru niekoho odsudzovať ako vravím, sám mám od narodenia hendikep a viem, čo sú predsudky. Len mi to príde také...mám na jazyku povlak a červené vyrážky, čo žiaľ je príznakom HiV, tak neviem čo si myslieť. Ja som vtedy ranu na ruke isto nemal, len také miesto na brušku palca kde rastie nová koža, tak neviem či by bol prenos možný...
Prajem všetko dobré :)

Shayleen

A ešte niečo inkubačnà doba nakazenia a vykupknutia choroby trvà ca 3 mesiace takže za jeden deň alebo týždeň nezistíš nič buď rad že si ok

Shayleen

Pamk nie si hiv pozitívny a vôbec dotykom sa hiv nenakazìš viem o čom rozprávam sama som hiv pozitivna nato aby si sa nakazil tak by malo dôjsť s kontaktom krvi a otovrenou ranou napr porezanà ruka alebo zapálené odpadnutè ďasno ale keďže si sa s krvou nedostal do kontaktu tak je vylúčené a nato aby si sa nakazil tak hlavne pohlavným stykom a to si tiež nemal s tým chlapom takže nevidím dôvod aby si sa obaval že si sa nakazil si to len namýšlaš momentálne je chrípkové obdobie takže kľud

Pamk

Začiatkom týždňa som dobral Ospamox antibiotiká na tie dutiny a dnes som bol u obvodnej opäť kvôli vyrážkam na jazyku. Robili mi výter a majú podozrenie na kandidu (typická kvasinka u HIV pozitívnych). Tak dúfam, že je to z tých antibiotík.