Možný prenos HIV?

Príspevok v téme: Možný prenos HIV?
Pamk

Dobrý deň, pred pár dňami sa mi stala taká vec:

Od narodenia mám viditeľný zdravotný problém. Nedávno som sedel na lavičke a išiel okolo mňa chlapík potetovaný, s piercingami...a prihovoril sa s otázkou, čo sa mi stalo. Odpovedal som, že to od narodenia. On na to, že keby som ti vedel nejako pomôcť....potom nastavil ruku ako keby niečo v nej zvieral, zobral ňou moju ruku, chvíľu podržal a povedal: Posielam ti lásku tvojho života, uži si.

Viem, že to znie čudne a celý ten moment čudný aj bol. Moja otázka ale je: Mohol by sa takto preniesť na mňa HIV vírus? nevšimol som si, či mal na ruke nejakú ranku, krv alebo také niečo. Skôr ma zaujíma či tá veta nie je nejakou zaužívanou metaforou pre vedomé nakazenie. Mám totiž niekoľko nasledujúcich dní zvýšenú teplotu, zdurené uzliny na krku aj bolesť hrdla, čo sú prvotné príznaky HIV.

Ďakujem pekne za všetky odpovede.

nixxxxx

nechapem ze existuju ludia co si stale myslia ze HIV sa takto prenasa

kam ten svet speje potom su predsudky a debiliny vsade vo svete omg

HIV sa neprenasa DOTYKOM ( inac by hiv mala uz pol sveta omg)

pokial si na ruke nemas ziadnu ranu akoze ako by si to hiv chcel dostat? jeho krv ti preskocila kozu a dostala sa do tvojho krvneho obehu?

akoze ja som hypochonder ale toto je na mna moc :D

HIV sa neprenasa ani ziadnymi spendlikmi nastavenymi ani nicim inym su to vsetko Hoaxy HIV zanika na vzduchu cca po par minutach

Pamk

Shayleen: V piatok u imunológa mi brali krv, dnes som tam odniesol aj vzorku stolice. Výsledky začiatkom ďalšieho týždňa. Niečo mi je, ten biely jazyk ani po 4 mesiacoch nemizne. Z gastra výsledky boli úplne v poriadku. Uvidí sa.

Pamk

Marunka: Na diéte som bol vyše 2 mesiace, zhodil som 3 kilá, toť vsio, ani trochu to nepomohlo. Sám lekár mi povvedal, že s diétou mám prestať, pretože len chudnem a navyše protikvasinková diéta podľa neho nelieči PRÍČiNU premnoženia candidy. Ok, možno povedať, že lekár nedôveruje alternatívnej medicíne, nadopuje ma liekmi atď, ale ten istý lekár mi povedal, že už do mňa nebude pchať ďalšie antimykotiká, lebo to tiež neprospieva organizmu. Tak mi odporúčil na 10 dní probiotiká s L. acidophilus a keď nenastanú zmeny, dá mi sprievodný lístok ku gastroenterológovi. Zvyšok som popísal nižšie...A v podstate stále sa toho držím. Moja strava sa skladá z rýb, celozrnného pečiva, ovocia, zeleniny, bylinkových čajov, chudého mäsa...Nejde síce asi o 100% protikvasinkovú diétu, ale myslím, že je to jej len mierna obmena. A výsledok? Nulový, neustupuje to, čo potvrdzujú aj lekári.
Kktinka a BJ: Chápem vás, ale verte mi, nie je to tak. Som typ človeka, ktorý nerád chodí po lekároch, vyšetreniach atď a už vôbec nie som v čakárni u obvoďáka každý deň :D. Lekár ma vidí max. 2x do roka. Ja teraz nebehám po lekároch z vlastnej vôle, ale preto, lebo ma na tie vyšetrenia sami posielajú. Aj ten imunológ mi bol odporúčený lekárom, nie mnou ani internetom ;).
Takisto po vyšetrení imunity (príp. HIV testu) nebudem nikoho presviedčať o opaku, keď testy výjdu negatívne. Ani teraz kvôli tomu nedepkárčim, alebo nie som preto extra nervózny, ale áno, som kus znepokojený kvôli tej candide, ktorá nie a nie ustúpiť a naozaj skúšam všetko (verte mi, lekári sú z toho práve kvôli tomu viac znepokojený, než ja).
Ako som nad prenosom HIV začal uvažovať? Tak pár dní po tom stretnutí s tým chlapíkom som ochorel (ok, beriem, mohlo ísť o prechladnutie, príp. obyčajnú angínu alebo také niečo). Až potom som si na to spomenul, dovtedy ma vôbec nenapadlo, že by na mňa niečo mohol preniesť.Možno je to všetko veľká zhoda náhod a za tú candidu môže niečo celkom iné (ako som už písal, tiež teraz čakám na výsledky testov z gastra).
A ďalšia vec....neodsudzujem ľudí podľa vzhľadu, piercingov alebo tetovaní, ale on naozaj kus vyzeral ako narkoman a ktovie, ako to mohol myslieť atď atď.
Sami tu píšete, že je to vysoko nepravdepodobné, ale nie nemožné. Ja som v podstate napísal to isté, dokonca už dávnejšie som sem písal aj to, že o tom začínam pochybovať. Stále o tom pochybujem, ale tá candida napriek všetkému nie a nie ustúpiť.

BJ

Kamarat Pamk, no nechcem ti povedat tak neohladuplne, ako prispevok podo mnou, (to s tym psychiatrom), ale, sanca na prenos takto je miziva. Ako tu pisu, 0,001%.
Nikto by sa ta nesnazil takto nakazit, pretoze, aj keby si urobil malu ranku na ruke, tak tym, ze niekomu poda ruku, nema sancu ho nakazit, lebo nikto nebude mat prave ranku na ruke. Cize , musel by obehnut asi milion ludi, aby sa to raz stalo. Musel by to robit cely zivot, kazdy den.

Ti, co rozsiruju HIV zamerne (je za to inak basa), to robia inak, ze niekde nechaju infikovany spendlik na sedacke, atd... alebo to siria sexom (to zvykli robit niektore zeny, ktore sa mstili muzom za to, ze ju nejaky nakazil).
Vyhladaj psychiatra, alebo asi psycholog by stacil... ten ti to uz rozhovori, bude na to stacit jedno sedenie.