Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Možný prenos HIV?

Príspevok v téme: Možný prenos HIV?
Pamk

Dobrý deň, pred pár dňami sa mi stala taká vec:

Od narodenia mám viditeľný zdravotný problém. Nedávno som sedel na lavičke a išiel okolo mňa chlapík potetovaný, s piercingami...a prihovoril sa s otázkou, čo sa mi stalo. Odpovedal som, že to od narodenia. On na to, že keby som ti vedel nejako pomôcť....potom nastavil ruku ako keby niečo v nej zvieral, zobral ňou moju ruku, chvíľu podržal a povedal: Posielam ti lásku tvojho života, uži si.

Viem, že to znie čudne a celý ten moment čudný aj bol. Moja otázka ale je: Mohol by sa takto preniesť na mňa HIV vírus? nevšimol som si, či mal na ruke nejakú ranku, krv alebo také niečo. Skôr ma zaujíma či tá veta nie je nejakou zaužívanou metaforou pre vedomé nakazenie. Mám totiž niekoľko nasledujúcich dní zvýšenú teplotu, zdurené uzliny na krku aj bolesť hrdla, čo sú prvotné príznaky HIV.

Ďakujem pekne za všetky odpovede.

Andy234444

Šanca na nakazenie v tvojom prípade je 0,0001per. Podľa čoho si usúdil že mal HIV? Nie je možné aby za deň,či dva u teba prepukla infekcia. Preto aj testy na HIV sa robia po niekoľkých týždnov od napr,nechraneného pohlavného styku.....Čiže si zdravy

Marunka

Ahaaa, uz citam, ze si bol na tej diete. Ako dlho? Musi ist dlhodobu zalezitost, nie chvilkovu. Ked chces mat dusu na mieste, daj si urobit testy na HIV, ale hmmm...ja by som z toho strach nemala ;)

Marunka

Prve co som si pomyslela, bolo, ze aku krasnu vetu ti dal do zivota.. :) A nie, nemohol ta nicim nakazit. Je to nepravdepodobne. Skor uz zltackou, ale nie HIV virusom. To by bol velky unikat, keby si zrovna mal ty ranku na mieste, kde sa ta dotkol a jemu by zrovna vtedy tiekla krv, ktoru si ako pises, nevidel...nehovorim, ze to mozne nie je, ale dala by som ruku do ohna za to, ze si zdravy, len si privelmi namyslas :)
Co sa tyka tej candidy, neviem ci to tu ktosi napisal uz, ale kym si nedas do poriadku stravu a neznicis candidu z vnutra, lieky len pomozu len na chvilu. Vyliecit sa mozes aj stravou. Vela bryndze, acidka nesladeneho, kefir, tvaroh, kyslu kapustu, cesnak...vyluc na cas uplne maso, cukor, kavu, muku, pecivo, rozne sladkosti...pozri si ako vyzera protikvasinkova dieta a dodrzuj ju, najlepsie dlhodobo, nie tyzden ani dva.. :) Drzim palce!

Pamk

Update pre tých, čo sledovali a prispievali do tejto témy. Stále tá kvasinka v ústach nezmizla, behám po lekároch, naposledy u gastroenterológa, ktorý odporúčil probiotiká BioGaia, hovoril, že na to dobre zaberajú (beriem už druhé balenie a nič sa nelepší).Zobral mi krv na železo, vápnik, pečeňové testy atď a podľa výsledkov sa uvidí. Povedal, že keď tak nech sa na to pozrie imunológ. Na HIV teste som nebol, ale tomu imunológovi to spomeniem. Kúpil som si aj Lapacho čaj, ktorý na candidu vraj výborne zaberá (hehe, vraj). Chcem sa teraz ale vážne opýtať bez nejakých výsmeškov či zľahčovania, úplne vážne.
Keby mal ten chlap čo i len malú ranku, ktorá by nekrvácala a ja tiež, mohlo by dôjsť k prenosu? Ku kontaktu s jeho krvou som neprišiel a ani ma ničím nepichol, tak jedine kontakt s jeho a mojou rankou prichádza do úvahy.
Áno, viem, že takýto typ prenosu je nesmierne nepravdepodobný a že ku nemu prakticky nedochádza. A viem aj, že s candidou majú HIV pozitívni pacienti problémy oveľa neskôr a že to nebýva prvotným príznakom. Ale mám ten problém už od januára, nezaberá nič, možno sa to max. malinko zlepšilo, bol som na protikvasinkovej diéte, nejem sladké, skúšam všeličo a nič. A pretrvávajúci biely povlak na jazyku môže byť príznak HIV....Čo si o tom myslíte?

Pamk

Tej plesne v ústach sa stále neviem zbaviť a to už 3x beriem fuconazol a som i na protikvasinkovej diéte. Podľa toho ako táto liečba zaberie sa lekári rozhodnú čo ďalej. Akosi prestávam veriť, že mám HIV lebo okrem toho sa cítim úplne fajn, ale som z toho aj tak nervózny. :(