Možný prenos HIV?

Príspevok v téme: Možný prenos HIV?
Pamk

Dobrý deň, pred pár dňami sa mi stala taká vec:

Od narodenia mám viditeľný zdravotný problém. Nedávno som sedel na lavičke a išiel okolo mňa chlapík potetovaný, s piercingami...a prihovoril sa s otázkou, čo sa mi stalo. Odpovedal som, že to od narodenia. On na to, že keby som ti vedel nejako pomôcť....potom nastavil ruku ako keby niečo v nej zvieral, zobral ňou moju ruku, chvíľu podržal a povedal: Posielam ti lásku tvojho života, uži si.

Viem, že to znie čudne a celý ten moment čudný aj bol. Moja otázka ale je: Mohol by sa takto preniesť na mňa HIV vírus? nevšimol som si, či mal na ruke nejakú ranku, krv alebo také niečo. Skôr ma zaujíma či tá veta nie je nejakou zaužívanou metaforou pre vedomé nakazenie. Mám totiž niekoľko nasledujúcich dní zvýšenú teplotu, zdurené uzliny na krku aj bolesť hrdla, čo sú prvotné príznaky HIV.

Ďakujem pekne za všetky odpovede.

Noelinka

Ako prvé sa musíte vzdať všetkých sladkostí a alkoholu, najmä piva. Na začiatku vylúčiť ovocie a ovocné šťavy, ako aj mrkvu. Zeleninové šťavy sú povolené. Ďalej musíte vylúčiť všetky sušené potraviny, ako aj tie, ktoré fermentujú, napr. plesnivé syry atď., naklíčené obilniny, priemyselne spracované vločky. Ak ste citliví na uhľohydráty, pozor na vybrané suroviny. Teraz, keď to viete, už vám nestojí v ceste žiadna prekážka, aby ste začali s diétou a samoliečbou. Prvé tri týždne jedzte ražný chlieb bez kvásku s prívarkami z kelu, kapusty, repy, zimnej tekvice, špenátu, brokolice. Použite cibuľu, cesnak, korenie, čerstvý zázvor. Dodajte citrón, nie veľa, a limetku. Jedzte aj čím viac kyslej kapusty. Ak sa vám dočasne stav zhorší, je to kvôli silnej očiste kapustou. Ak by tento stav trval dlhšie, treba znížiť dávky kyslej kapusty. Ak si dáte 1 – 2-krát do týždňa mäso, dajte pozor, aby bolo domáce a bez antibiotík. Ak nekonzumujete mäso, jedzte rybu, ale vždy s citrónom. Neorientujte sa len na surovú potravu, lebo medzi tými, čo jedia len surovú stravu, je veľa takých, ktorí majú candidu. Občas pridajte celozrnné cestoviny a strukoviny. Jedzte šaláty, ale pozor na konzumáciu paradajok. Zatiaľ radšej nie. Po troch týždňoch vyhodnotíte váš stav.

Noelinka

Najčastejším faktorom, ktorý podmieňuje premnoženie Candidy je liečba antibiotikami, pôsobením ktorej náš prirodzený imunitný systém stráca svoju obranyschopnosť. Prečo? Pretože pôsobením antibiotík sa zničia aj „dobré“ baktérie, ktoré takto nie sú schopné zabrániť premnoženiu Candidy. Je však dôležité uvedomiť si, že antibiotiká nie sú stopercentne zodpovedné za vznik tejto choroby. Je dôležité zdôrazniť ďalšie skutočnosti, ktoré majú vplyv na premnoženie Candidy. Ako prvú by sme spomenuli konzumáciu prehnaného množstva mäsa. Nakoľko v súčasnosti nevenujeme dostatočnú pozornosť zdravému stravovaniu, majú jedlá veľký podiel na vzniku tejto choroby. Je preto veľmi dôležité, aby sme sa vyhýbali konzumácii jedál, ktoré obsahujú veľký podiel umelých prísad, nakoľko tieto vo veľkej miere ovplyvňujú premnoženie Candidy. Ako vidíme, stravovacie návyky hrajú veľmi dôležitú úlohu pri udržaní nášho zdravotného stavu.

Pamk

Bože tu sa to rozbehlo...každopádne neviete mi niekto odpovedať na pôvodnú otázku? Čo s tou Candidou a môže to takto skoro (po mesiaci) niečo znamenať? Alebo to len mám z antibiotík a tie antimykotiká mi na to nezabrali?

Shayleen

Dilemasveta pekne napísané a pravda! Ja som už pomaly 9 r hiv pozitivna a nikomu neprajem ale žiaľ sú ľudia ako pravda777

dilemasveta

No, človek v pokročilom štádiu HIV infekcie či dokonca v už rozvinutom AIDS má tiež vlastné skúsenosti.
No ty ich skúsenosti popieraš... nebezpečne popieraš. Tvrdíš, že sú zdraví, že môže prestať brať antivirotiká. Niekoho mi to tu pripomína...
Dokážeš si predstaviť aké dôsledky by to mohlo mať, ak niekto uverí týmto žvástom? A je HIV pozitívny? Nie nedokážeš. Pretože žiješ vo vlastnom zranenom svete plnom ilúzii o tom, že "moja negatívna skúsenosť" automaticky znamená, že pomaly všetko, čo hlása súčasná moderná medicína je sfalšovaný výmysel farmaloby.
Nie si jediná so zlými skúsenosťami. No našťastie je veľa ľudí, ktorí sa s nim postavia s triezvou hlavou. Čo ty, žiaľ, nerobíš.

Shayleen

Pravda77 ja žijem v Rakúsku a mám tu super lekársku starostlivosť a nemyslím si že nás odrbuju sú dôkazy. Je lepšie ak sa stiahneš ;)

pravda777

a raz sa tak stalo? ale ok vidím že niečo vám tu hovoriť nemá význam... chcela som tu napísať niečo čo som si sama prežila a otvoriť oči... obhajujte si dalej tu lekárov ktorí berú tisícové úplatky a nechávajú zomierať v nemocniciach ľudí pri zanedbanej starostlivosti... želám krásny deň...

dilemasveta

Snažím sa prísť na to, že ak aj tehotenský test (aj lekárom indikovaný) môže byť falošne pozitívny, tým pádom tehotenstvo neexistuje?