Zoznamky - vaše skúsenosti.

Príspevok v téme: Zoznamky - vaše skúsenosti.
bezradosti

Ahojte,

aký máte názor na zoznamky. Vyskúšal som badoo, spoznajmesa, partnernaurovni a pod. Odpisuje vám tam vôbec niekto. Mne takmer nikto. ďalšia vec, že chcú za to nekresťanské peniaze. Aké sú vaše skúsenosti? Prípadne odporučania. V reálnom živote sa pohybujem v kolektíve kde je minimum žien (energetika).

Diky pekne

vaporwave

no ja by som to ani na offline nevidela tak ruzovo s tymi normal. vztahmi v sucasnosti, casto aj tu na fore zakladaju (zatial prevazne zeny) témy o tom ze niekto s nimi chce byt len kamos s vyhodami :) ja by som tiez par takych zalozit mohla ale naco ..

protidebilizmu

A potom netreba si zastierat. Chodia sem aj ludia ktorych cudactvo sa prejavuje aj tym ze su viac ako neprijemni alebo v osobnom stretnuti aj nebezpecni. Snad sa v tych mojich slovach az tak moc nenachadzas ;-)

protidebilizmu

Tym sa nedaj zmiast. Ja som tym zenam nenadaval, nebol som k nim hovado, nevysmieval som sa a nebolo to predstierane. Len tu teraz vyjadrujem urcitu vseobecnu NECHUT zoznamovat sa v online priestore pretoze tu zakonite skor natrafim na ludi ktori chcu odo mna veci ktore sice akceptujem (nemam problem s inymi sexualnymi prefernciami, chutkami) ale nedokazem s nimi zdielat. Jednak ja hladam nieco ine a jednak oni casto hraju hry aby sa dostali k tomu k comu chcu a ktore aj tak odhalim. Ano tento priestor pritahuje aj takychto ludi, ludi ktori su viac mimo a ktori nevedia mat v realite normalne vztahy alebo len s velkymi problemami a to mi vadi viac nez to ake sexualne chutky maju. Za tym si stojim.
Ale plus su tu aj ludia ktori sice nie su "mimo" ale su to spekulanti a s tymi to tiez zakonite nejde. Tych tento priestor pritahuje tiez. Alebo nie su spekulanti ale podliehaju tym tendenciam ktore so sebou prinasa online priestor a ktore spominam nizsie, ta skratkovitost a povrchnost v uvazovani, v reagovani, v ocakavani etc. Cize mne to tu moc nesmakuje. No uplne to nezavrhujem, uz som to pisal. Vsak kazdemu jak je libo. No preferujem pohlad z oci do oci, najma tych uzasne zenskych :-)

vaporwave

protidebilizmu - hoci tvrdis ze neodsudzujes, tak pouzivas take vyrazove prostriedky kt na mna posobia ako odsudzovanie a osobne mi ta nevykresluju ako vlemi otvorenu a tolerantnu bytost .. :)

protidebilizmu

Ale ostal by som pri tej zakladnej myslienke ktoru vyjadrujem ze "Tam (na nete) je to take ako keby zjednodusene, cize v istom vyzname "impulzivne", unahlene, skratkovite". A to sa prejavuje v roznych medziludskych interakciach na nete, cize od zoznamovanie po vyjadrovanie svojich nazorov postojov k hoc akym roznym temam. To je jedno ze najdes aj ludi ktori taki nie su, mas tam x ludi ktori taki su. Vacsina nevedomky okrese ostatnych na figurky, zaujimave ci nezaujimave, nazorovo zhodne ci nezhodne, atd atd. Napokon aj preto sa casto poukazuje na to ze ludia sa na nete nazorovo vyhranuju a grupuju do skupiniek ktore im vyhovuju. Presne ako ten pripad s mojim kolegom. Pri osobnom dlhodobejsom kontakte a konfrontacii s inymi pohladmi nazormi bol aj on ini a vlastne bol do istej miery nuteny ked tam bol medzi nami. Je to ine ako nete kde len lajknes co sa ti paci a sp..cujes co sa ti nepaci a tym je to vybavene. Podobne skratkovite jednanie mas pri zoznamovani ktore sa potom nasledne moze prenasat aj do osobneho, ak vobec k nejakemu dojde. Skratkovite alebo trebars impulzivne jednanie ked si clovek pomysli ale ved tam na nete je tolko dalsich ludi...a vztah este ani nezacal a uz sa ani nenazdas a si jednou nohou vonku. To ovplyvnuje tvoje rozhodovanie ci chces ci nie. Malokto si toto uvedomi.

protidebilizmu

V jednom pripade som skusal aj tak ze som hladal sex, ale v ostatnych nie a v jednom z nich som sa ani zoznamovat nechcel len ta osoba tlacila aj ked som jej tvrdil ze jej neverim alebo ak sa chce zoznamovat tak sa k sebe nehodime, preklepol som si ju a mal pravdu. Ja nie som velmi na vztahy ktore by mali byt len o sexe. Pises o vnutornom nastaveni neviem nieco ich lakalo, ja som typ ktory neodsudzuje a som dost dost otvoreny takze mozno sa citili do istej miery bezpecne. Navyse sa mi ludia zvyknu zdoverovat. To ze sa postazujem ze som natrafil na nejake uchylacky neznamena ze ich odsudzujem. Ale je to nieco co nemusim. Jednu babu som aj lutoval, ocividne chcela svoje praktiky robit ale nevedela na to nikoho zohnat. Ja zial nie som terapeut aby som niekoho liecil a otazka je ci to treba liecit alebo kedy.

vaporwave

protidebilizmu - podla toho co opisujes v prvo odstavci to vyzera ze pri tom zoznamovani na nete si bol skôr kvoli sex. moznostiam a nie (romanticko)vztahovym..nesies predsa nejaku zodpovednost aj za to akych ludi k sebe pritahujes/s kt travis cas, podla toho ako si nastaveny vnutorne, ci sa ti nezda?

protidebilizmu

Ezel nemyslim si ze je to romantikou. Je proste fakt ze internet uvolnuje vdaka anonymite v ludoch veci ktore clovek ma inak v reali viac pod kontrolou a viac o nich uvazuje. Je to podobne ako ked sa ludia cez net chvalia, alebo si trebars dovoluju rozne rasisticke alebo drsne vyjadrenia ku druhym. O chvalenkarovi zistis ze mozno len polovica z toho je pravda ak vobec, o rasistovi zase zistis ze je to frustrovani trtko ktori by si nikdy podobne reci v reali nedovolil a mozno ani dokonca nemyslel pretoze v konfrontacii zoci voci inym ludom s inym nazorom odrazuje zvazuje ze predsa len je ten jeho internetovi rasizmus unahlena neuvazena reakcia. Nieco take som zazil s kolegom ktoreho som nacapal na nete a v realite v praci v konfrontacii s inymi nazormi uz premyslal inak, nie tak vyhranene a rozhodne nebol taky ostry ako na nete a dal za pravdu aj inym. Cize ano najdu sa taki ze co napise na net to aj povie alebo si aspon mysli v realite. Ale pravda je aj to ze internet zvadza k reakciam a vzorcom spravania a uvazovania ktoremu v realite pri osobnom kontakte clovek tak nepodlieha, respektive nie kazdy. Tusim to tu aj ktosi pisal, ze na nete sa ludia spravaju impulzivnejsie. Ja doplnim ze pri osobnom kontakte viac uvazuju, aspon vacsina. A pritom nic nepredstieraju, pretoze si uvedomia ze zivot je pestrejsi a zlozitejsi a zaujimavejsi nez to co sa ukazuje na nete. Tam je to take ako keby zjednodusene, cize v istom vyzname "impulzivne", unahlene, skratkovite. Cize aj zoznamovanie tomu podlieha. A nasledne stretnutie, ak vobec k nejakemu dojde, je tym do istej miery ovplyvnene. Pisem do istej, zalezi vzdy na tych ludoch, ale je tam to riziko. Zalezi do akej miery su ti ludia uvedomeli.

vaporwave

ezel asi by si sa mala presunut so sv ostatnym problemom na forum modrykonik, slobodnym dospelym ludom tu aj tak nepomozes velmi, kedze so zoznamovanim na nete ziadne skusenosti podla sv slov nemas .. :)

protidebilizmu

Ovecka suhlasim. Volakto mi tu pisal ze treba mat intuiciu. Ja ju mam preto ma zoznamovanie cez net prestalo bavit. Fakt tam najdes viac cudakov. Internet laka vela cudnych osob ktore ako pises "imho chodia tam v drvivej vacsine ludia ktorych fakt nikto nechce" ja dodam ze nie len kvoli vyzoru ale mnohi ani nevedia mat normalne vztahy, alebo ako pisal Filip casto nemaju seriozne umysli, proste v reali im to nejde a skusaju to cez net a potom popripade opatrne v reali. Naposledy jedna co ma rada swingers, hlava posahana, normalne vztahy mat nevie, uvazovanie o vztahoch ako dieta, vyzor uplne obycajny, uskocne tahy typu ale ja som sa nechcela zoznamovat a taketo. Pred tym zase jedna co chcela so mnou pri sexe zapasit, ze nohami ma skrtit ci co. Niektore zenstiny sa ti tam aj uzasne otvoria, jedna mi pisala ze ma deti ale ich nenavidi. Doslova sa o svojich detoch vyjadrovala ako o nejakom hnise co jej nici zivot a ze nech nikdy deti nemam. Bola starsia odo mna. Cize ja nezoznamovanim sa cez net eliminujem posahancov na ktorych nebudem drat klavesnicu.
Ale je pravda ze som nasiel davnejsie aj normalnu aj sme spolu chodili par rokov a boli to pekne roky, takze da sa to. Nezavrhujem to uplne lenze ona bola otvorena a nemala to v hlave pomotane takze som hned vedel ze to je ok osoba. Ale internetove zoznamovanie je vo vseobecnosti take povrchne a hrozi ze nasledne ocakavania pri pripadnom stretku budu prebiehat podobne povrchne nehovoriac o tom ze laka vselijakych drbanov a drbanky lebo je to take skrytejsie. Pri osobnom stretku by to taka osoba na teba mozno ani neskusala. Zoci voci je to skratka ina situacia. Nejde len o tie informacie ktore o druhom clovek ziskava ale prave aj o to ako na neho druhi reaguju, respektive naopak kto na neho nereaguje.
Mimochodom raz pred rokmi cca pred 10r som sa skusil zaregistrovat ako zena ze ake to je a bolo to este horsie. Tolko chumajov, uchylov co mi tam vypisovalo. Ale tie triky pri baleni, vacsina ako 10r chlapci... :-DDD
Na chaty by som tiez moc nedal, to mas este viac okresane nez pisanie si cez forum alebo mail. To radsej na "chatu" s partiou ludi nez internetovy chat. Teda ked si na to povaha.